Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі»
Інформаційні листи
- VIII Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (04.11.2022)
- ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (17.11.2023)
- Х Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (11.11.2024)
Програми конференцій
- VIII Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених «бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (04.11.2022)
- ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (17.11.2023)
VIІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (2022)
4 листопада 2022 року відбулася VIІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі», організована кафедрою інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури та мистецтва КУБГ.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Ірина Руснак, декан Факультету української філології, культури і мистецтва, доктор філологічних наук, професор. Вона наголосила на важливості книжкової культури та бібліотечних установ для виховання молоді й успішного розвитку нації. Запрошені фахівці бібліотечної галузі (Оксана Бояринова – член Президії ВГО Українська бібліотечна асоціація та Олена Григоревська, дослідник-візитер Брюссельського вільного університету (Université libre de Bruxelles), доктор наук із соціальних комунікацій) ознайомили присутніх із досвідом роботи найкращих бібліотек Британії та основними аспектами підтримки української інформаційної галузі Європейською комісією.
На пленарному засіданні мали слово й здобувачі освіти: Тетяна Михальчук, аспірантка НУ «Острозька академія» з доповіддю, присвяченою популяризації читання з-поміж дітей, та Анастасія Салтикова, магістрантка КУБГ, яка, ґрунтуючись на власному досвіді роботи в бібліотеці, продемонструвала деякі аспекти digital-комунікації з користувачами в умовах воєнного стану.
На секційних засіданнях виступили магістранти НУ «Одеська політехніка»: Вероніка Cтягайло з доповіддю про розвиток книжкового блогерства в Україні, і Яна Попович, яка ознайомила учасників конференції зі змінами в соціальних комунікаціях у період військових дій. Свої доповіді оприлюднили також студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» КУБГ: Єлизавета Галактіонова, Софія Середа, Анастасія Бондарчук, Марія Воробйова, Катерина Котенко, Марія Cакало. Здобувачі продемонстрували напрацювання у таких напрямах: роль архівів на міжнародній арені та у внутрішньокультурній ситуації, розвиток бібліотечних подкастів, волонтерська діяльність бібліотек в умовах війни, зв’язок бібліотечної та ресторанної галузей, проєктна діяльність бібліотек.
Модерували захід кандидат історичних наук Ігор Стамбол та доктор наук із соціальних комунікацій Олена Григоревська.
ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (2023)
17 листопада 2023 року відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі», яку організувала і провела кафедра інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури та мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Людмила Овсієнко, заступник декана з наукової роботи Факультету, доктор педагогічних наук. Вона наголосила на важливості вміння оперувати інформацією у наш час. Також учасників конференції привітали запрошені гості, представники установ-партнерів кафедри й факультету: Олег Сербін, в.о. генерального директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, доктор наук із соціальних комунікації, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник; Олена Шевченко, професор кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій НУ «Одеська політехніка»; В’ячеслав Кудлай, завідувач кафедри інформаційної діяльності Маріупольського державного університету, кандидат наук із соціальних комунікацій.
Зі словами вдячності до учасників події звернулася Олена Політова, кандидат історичних наук, завідувач кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка. У своїй доповіді Олена Аркадіївна наголосила на важливості співпраці бібліотек та Університету Грінченка.
Галина Гуцол, фахівець бібліотечної галузі, заступник директора з наукової роботи Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», розповіла учасникам конференції про діяльність Книжкової палати України як центру державної бібліографії.
На пленарному засіданні мали слово й здобувачі освіти: Андрій Своровський, магістрант КУБГ та співробітник бібліотеки імені Лесі Українки, розповів про особливості підготовки електронного бібліографічного покажчика «Петро Болбочан – залізний полковник Армії УНР (до 140-річчя з дня народження)» (Київ, 2023); Анастасія Салтикова, магістрантка КУБГ, доповіла про дизайн-проєкт вебсайту бібліотеки як напрям удосконалення невербальної комунікації з користувачем.
На секційних засіданнях виступила Катерина Божаківська, студентка «Західноукраїнського національного університету», з доповіддю про роботу журналіста-фрілансера в цифрову епоху, та магістрант Дмитро Холод – про досвід українських бібліотек як амбасадорів цифрової освіти.
Свої доповіді оприлюднили також здобувачі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Університету Грінченка: Захар Осипчук, Катерина Котенко, Євгеній Дорошев, Костянтин Луб’яницький, Марія Воробйова, Софія Середа, Іванна Костюченко, Анастасія Бабенко, Олександр Шевчук. Вони продемонстрували напрацювання у таких напрямах: influence-маркетинг в бібліотеках, бібліотека в контексті політичних комунікацій; інструменти інтернет-маркетингу в популяризації читання; естетика інтер’єру публічних бібліотек; цифрові бібліотеки відеоігор; досвід освіти та культурного обміну через Erasmus+; ресурси відкритої науки в академічних бібліотеках; досвід керування ризиками та управляння бібліотеками.
Студенти спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво і виробництво» теж долучилися до обговорення важливих питань теми конференції. Так, Анна Кузьменко, Тимур Кравченко, Анастасія Євтушенко, Юлія Карпук, Анастасія Хісматуліна, Карина Середюк, Інна Шкляренко, Аліна Коваленко виголосили доповіді, що стосувалися боротьби українського театру за рідну мову; заміни російського контенту українським; технічного оснащення та атмосфери знімального процесу; проєкту «metamorphosis projekt»; підготовки до зйомки аудіовізуального продукту як процесу пізнання.
Модерували захід Ігор Стамбол, кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційних комунікацій, та Олена Політова, кандидат історичних наук, завідувач кафедри.
Щиро дякуємо всім, хто доєднався до роботи конференції!
До нових зустрічей!
Х Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі» (2024)
З нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку 11 листопада 2024 року на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася Х Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Бібліотека, книга та медіа в сучасній культурі».
З вітальним словом до учасників заходу звернулася Людмила Овсієнко, заступник декана з наукової роботи, професор кафедри української мови, доктор педагогічних наук, професор. Вона наголосила на тому, що це вже десята, ювілейна конференція і, що цей науковий захід має важливий вплив на розвиток наукової діяльності студентів у сфері аудіовізуального мистецтва та інформаційної діяльності. Учасників конференції також привітали запрошені гості, представники установ-партнерів кафедри інформаційних комунікацій і факультету: Олена Шевченко, професор кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій НУ «Одеська політехніка», доктор наук із соціальних комунікацій, професор; Оксана Збанацька, професор кафедри інформаційної діяльності та зв’язків із громадськістю Приватного вищого навчального закладу Київський університет культури», доктор наук із соціальних комунікацій; В’ячеслав Кудлай, завідувач кафедри інформаційної діяльності Маріупольського державного університету, кандидат наук із соціальних комунікацій; Галина Біловус, доцент кафедри бібліотекознавства і бібліографії, заступник декана факультету культури і мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук. Від кафедри інформаційних комунікацій учасників привітали Олена Григоревська, професор кафедри інформаційних комунікацій, доктор наук із соціальних комунікацій, та Олена Політова, завідувач кафедри інформаційних комунікацій, кандидат історичних наук.
Пленарне засідання та секцію «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» модерував Ігор Стамбол, доцент кафедри інформаційних комунікацій, кандидат історичних наук. Роботу конференції розпочала Світлана Петруновська, заступник директора з інформаційної підтримки освіти та досліджень Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка, яка розповіла про професійну компетентність бібліотекарів у контексті управління дослідницькими даними. Надзвичайно цікаве дослідження та практичні кейси представили Анастасія Салтикова, старший викладач кафедри інформаційних комунікацій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, та Олександр Шевчук, провідний бібліограф Наукової бібліотеки Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка («Вебінклюзія ресурсів бібліотек в умовах реалізації державної політики безбар’єрності»).
Після пленарного засідання учасники конференції розпочали роботу на секціях. Модератором секції «Аудіовізуальне мистецтво» був Євген Малюк, доцент кафедри інформаційних комунікацій, кандидат культурології, секцію «Соціальні комунікації» й «Медіа, видавнича та книжкова справа» модерував Денис Вітковський, старший викладач кафедри інформаційних комунікацій.
Цьогоріч кількість доповідачів конференції була рекордною за останнє десятиріччя – понад 100 учасників. Окрім здобувачів освітньо-професійних програм «Інформаційно-бібліотечна та архівна справа», «Ведучий телевізійних програм», «Українська мова та література» Факультету української філології, культури і мистецтва Університету Грінченка в конференції взяли участь студенти й аспіранти Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Національного університету «Одеська Політехніка», Маріупольського державного університету, Приватного вищого навчального закладу «Київський університет культури».
Варто відзначити, що доповіді всіх учасників були цікавими й пізнавальними. Кожен виступ супроводжувався дискусією, в якій брали участь не лише здобувачі освіти, а й викладачі.
Щиро дякуємо учасникам конференції за плідну роботу та зичимо всім подальших наукових і творчих злетів! До нових зустрічей!
Співорганізаторство та участь у конференціях
- Студії з інформаційної науки, соціальних комунікацій та філології в сучасному світі
- Інформація. Бібліотека. Наука. Весна – 2024
- Науковий діалог науковців-грінченківців з колегами Університету Франка
- Студії з інформаційної науки, соціальних комунікацій та філології в сучасному світі
- ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА – ОДЕСА-2023
Співорганізаторство та участь у семінарах
- Наукометрія у практиці наукових бібліотек
- Авторське право для викладачів і науковців: з досвіду Бельгії