Лекторій: українська наука і практика

Удовик Володимир Миколайович 22 05 25Гостьова лекція «Президентські бібліотеки та музеї: данина моді, пропаганда чи збереження пам’яті?».

Лектор: директор Фонду Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, доктор наук із соціальних комунікацій Володимир Удовик.

В.М.Удовик провів гостьову лекцію для здобувачів освітніх програм 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та 035/029.00.02 «Біографістика і текстологія».

Переглянути допис.

Алла Швець 19 05 25Гостьова лекція «Пам'ять генів: трагедія Голодомору крізь призму жіночого письма»

Лектор: доктор філологічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інститут Івана Франка НАН України Алла Швець.

Переглянути допис

Олександр Шевчук 19 05 25Гостьова лекція «Простими словами про складне: що таке відкрита наука і до чого тут бібліотекарі».

Лектор: Олександр Шевчук, провідний бібліограф сектору науково-дослідної роботи Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича.

Метою зустрічі було розповісти студентам про відкриту науку та дослідницькі дані простою мовою, а також на реальних прикладах показати, як це працює і яку роль у цій діяльності відіграють бібліотекарі. 

Переглянути допис.

Євгенія Карпіловська 14 05 25Лекція «Український світ у словниках ХХІ століття: мовомислення і мовна пам’ять нації»,  присвячена актуальним і важливим для сучасної лінгвістики питанням: мовної пам’яті, значення національно і культурно маркованої лексики для збереження української ідентичності та всебічного моделювання картини українського мовомислення в словниках ХХІ століття.

Лектор: Євгенія Анатоліївна Карпіловська, завідувач відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України, доктор філологічних наук, професор.

Переглянути допис.

Наталія Марченко 10 04 25Спікер: Наталія Марченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. Вернадського

Зустріч відбулася у форматі презентації книги Наталії Савчук (творчий псевдонім Н.Марченко) “Тато мій Петлюра”, під час якої авторка розповіла:

- як працює модель біографічної реконструкції у літературі для дітей;

- як нині поєднуються вікова та соціальна психологія у життєписах для дітей;

-  як працює "м'яка соціальна технологія";

- про «пантеон» великих українців та українок, формування «власного» світобачення,  постання світу "своїх" героїв та героїнь.

Переглянути допис.

 

Сторінка 1 із 6