Наукові гуртки
«Медіалабораторія»
На кафедрі інформаційних комунікацій працює студентський науковий гурток МЕДІАЛАБОРАТОРІЯ як добровільна організація студентів, які зацікавлені в розширенні знань і опануванні навичками проведення наукових досліджень в аудіовізуальному мистецтві та виробництві.
Керівник гуртка: Малюк Євген Олександрович – гарант освітньо-професійної програми «Ведучий телевізійних програм», кандидат наук культурології, доцент кафедри інформаційних комунікацій.
Мета гуртка - залучити студентів до самостійного дослідження тем, які пов'язані з технологіями створення продуктів аудіовізуального мистецтва, через виконання наукових та творчих проєктів під керівництвом викладача.
Завдання гуртка:
- сформувати базові уявлення про дослідження сучасних медіа та аудіовізуального мистецтва;
- ознайомити з процесами створення медіаконтенту;
- навчити працювати з різними формами аудіовізуальних продуктів
- створити платформу для обміну досвідом і можливості реалізації спільних творчих ідей.
Графік роботи гуртка і форма проведення занять:
Форми роботи: дискусія, майстер-клас, самостійна робота.
Графік роботи: раз на місяць – IV п'ятниця о 15.20.
«Мистецтво й артмедіа»
НАУКОВО-ТВОРЧИЙ ГУРТОК «МИСТЕЦТВО Й АРТМЕДІА»
На кафедрі інформаційних комунікацій працює студентський науково-творчий гурток «Мистецтво й артмедіа», що спрямований на розвиток творчих здібностей студентів через поєднання традиційного мистецтва й сучасних медіатехнологій, формування естетичної культури, критичного мислення та навичок самовираження здобувачів у проєктах сфери мистецтва й медіа.
Керівник гуртка: Новикова Руслана Артемівна, заслужена артистка України, доцент кафедри інформаційних комунікацій.
Мета гуртка – залучити студентів до практичного дослідження тем, що пов’язані з просвітницькою діяльністю, мистецтвом, культурою, принципами й технологіями створення продуктів аудіовізуального мистецтва та виробництва.
Завдання гуртка:
– ознайомлення з основами сучасного мистецтва в поєднанні з традиційними художніми практиками з використанням новітніх медіатехнологій;
– розвиток художнього смаку й навичок роботи з сучасними медіатехнологіями;
– залучення до участі у спільних науково-творчих проєктах, виставках, презентаціях, конкурсах тощо;
– підтримка індивідуальних ідей та експериментів учасників гуртка в галузі аудіовізуального мистецтва;
– формування комунікативних навичок через участь у творчих дискусіях, фестивалях, конкурсах і культурних заходах.
Графік роботи гуртка і форма проведення занять:
Форми роботи: майстер-класи, творчі лабораторії, індивідуальні проєкти, дискусії, мозкові штурми, підготовка до конкурсів, робота над самопрезентацією, обговорення творчих досягнень.
Графік роботи: останній вівторок місяця о 13.45.
Участь студентів у наукових і творчих конкурсах
Студенти неодноразово ставали переможцями різноманітних наукових і творчих конкурсів:
- 19 травня 2024 року творча команда студентів 1 курсу ОП Ведучий телевізійних програм (Валерія Назаренко, Альбіна Жмидик, Владислава Нікольська, Аніта Керносенко, Олександр Гайовий) під керівництвом доцента кафедри інформаційних комунікацій Р.А. Новикової здобули кубок за ІІІ місце в номінації «Аудіовізуальне мистецтво/Радіоробота» ХХІІ-го Міжнародного медіафестивалю-конкурсу «ПресВесна на Дніпрових схилах». Вітаємо переможців!
- 29 квітня 2024 року команда Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка «Гаївочки» у складі студенток ОП Ведучий телевізійних програм 1 курсу: Ерстенюк Вікторії, Корець Мальвіни, Кириченко Дарини, Нікольської Владислави, Керносенко Аніти, Гаврюкової Ксенії, Жмидик Альбіни, Слюсарчук Надії, Столярчук Поліни і Добровольської Анни посіла 3 місце у загальноуніверситетському мовно-літературному конкурсі «Словник Грінченка і сучасність» (Творчий керівник Р.А. Новикова).
- 17 листопада 2023 року Костюченко Іванна, студентка 1 курсу ОП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», здобула ІІІ місце в І етапі ХXIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Вітаємо Іванну з перемогою та зичимо нових звершень і здобутків!
- 26 жовтня 2023 року Котенко Катерина, студентка 3 курсу курсу ОП «Інформаціна, бібліотечна та архівна справа», отримала диплом ІІ ступеня за змістовну й актуальну наукову доповідь, що викликала інтерес учасників І Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Студії з інформаційної науки, соціальних комунікацій та філології в сучасному світі» (науковий керівник - Політова Олена Аркадіївна, завдувач кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва).
- 14 квітня 2021 року студентка 4 курсу Зуєва Мирослава у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся на базі Державного університету «Одеська політехніка», за роботу «Розширення медіапростору університетських бібліотек в період пандемії Covid-19» (наук. керівник – Поліщук Т.І.) нагороджена дипломом ІІ ступеня.
- 8 квітня 2020 року студентка 4 курсу Кравчук Олександра у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся на базі Одеського національного політехнічного університету, за роботу «Сучасні медіа-практики в роботі бібліотек для дітей та юнацтва» (наук. керівник – Поліщук Т.І.) нагороджена дипломом І ступеня.
- 27 березня 2019 року студентка 4 курсу Боярин Анастасія у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся на базі Одеського національного політехнічного університету, за роботу «Медіа-середовище сучасної бібліотеки: взаємодія з новими медіа та традиційними ЗМІ» (наук. керівник – Поліщук Т.І.) нагороджена дипломом І ступеня.
- 27 березня 2019 року студентки 4 курсу Терлецька Олеся та Щиглинська Мирослава у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся на базі Одеського національного політехнічного університету, за роботу «Медицина України у дзеркалі бібліометрії» (наук. керівник – Григоревська О.В.) нагороджені дипломом ІІІ ступеня.
- 29 березня 2018 р. Литвинова Анастасія у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся на базі Одеського національного політехнічного університету, за роботу «Медіатека у світових та українських реаліях» (наук. керівник – Григоревська О.В.) нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
- 23 березня 2017 р. Цюра Маргарита у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», що відбувся в Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського, за роботу «Бібліотерапія як засіб соціально-психологічної адаптації дітей та підлітків в новітніх умовах» (наук. керівник – Григоревська О.В.) нагороджена дипломом ІІ ступеня.
- Студентка 5 курсу Цюра Маргарита взяла участь у П’ятому Всеукраїнському студентському фестивалі виставкових технологій «ЕКСПО-ЗІРКА», м. Київ, 12 листопада 2015 р., який пройшов у рамках міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта та кар’єра», де її наукова робота на тему «Виставкова діяльність суб’єктів книжкового ринку: зарубіжний досвід» (наук. керівник Прокопенко Л.С.) отримала 3 місце у номінації «Виставковий маркетинг».
- Студентка 2 курсу Терлецька Олеся стала одним із п’яти переможців міжнародного конкурсу «Мистецтво жити разом: діалог культур та особистостей», котрий проходив у період з травня по червень 2016 року, де студентка представила роботу на тему: «Мистецтво жити разом: на шляху до розбудови полікультурних бібліотек». Конкурс організований Міністерством освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Київським університетом імені Бориса Грінченка, а також Українсько-турецьким культурним центром «Сяйво».
- Терлецька О. отримувала іменну стипендію Бориса Грінченка за високий рейтинг навчальних досягнень, активну участь у НДР та громадському житті Університету.