Інформація. Бібліотека. Наука. Весна – 2024

15. 05. 2Калейдоскоп травневих наукових зустрічей включає різні за формою та тематикою заходи – конференції, дискусії, ворк-шопи, майстер-класи, які поєднують іменитих і зовсім молодих науковців. Проте існують і традиції, які залюбки підримують грінценківці!

Отже, 15 травня 2024 р., представники кафедри інформаційних комунікацій – викладачі та здобувачі як співорганізатори та доповідачі взяли участь у проведенні IХ Всеукраїнської наукової студентської інтернет-конференції «Інформація. Наука. Бібліотека. Весна»!

Цьогоріч наукова студентська інтернет-конференція об’єднала молодих дослідників з трьох закладів вищої освіти України – Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківської державної академії культури, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Із вітаннями з нагоди зустрічі до присутніх звернулися члени оргкомітету конференції – Роман Крохмальний (Львів),  Ірина Давидова (Харків), Олена Григоревська (Київ), Олена Мар’їна (Харків). Модерувала захід завідувачка кафедри бібліотекознавства і бібліографії Львівського національного університету імені Івана Франка Роксана Білоусова.

Університет Грінченка на конференції представили: студентка 4 курсу бакалаврату спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Марічка Гончарова  із виступом «Мобільні додатки в інформаційному обслуговуванні користувачів» (науковий керівник – професор кафедри інформаційних комунікацій, доктор наук із соціальних комунікацій, Олена Григоревська) та студентки 1 курсу бакалаврату спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» Мальвина Корець та Єлизавета Пшенична із презентацією проєктного дослідження «Боротьба українського театру за рідну мову очима сучасної молоді»  (науковий керівник – доцент кафедри інформаційних комунікацій, Заслужена артистка України Руслана Новикова).

Загальна тематика виступів була різноманітною та продемонструвала різнобічність наукових інтересів здобувачів – від історико-культурологічних аспектів (Карина Бровко «Писанка як знакова система: дослідження в контексті національної ідентичності») до глибинно архівознавчих (Ірина Скірка «Інноваційна діяльність архівів України та їхня роль в цифровізації інклюзивного середовища», Андріана Кринська «Особовий фонд філолога-класика Віталія Маслюка (Архів Львівського національного університету імені Івана Франка): особливості організації та інформаційний потенціал документів»), особливу увагу було  сучасному періоду діяльності бібліотечно-інформаційних установ  Валентина Жук «Діяльність бібліотек Львова в часі війни». В ході дискусії, яка розгорнулася після виступу Маргарити Рожкової «Вебманхва: історія виникнення та особливості популяризації у всьому світі», була висловлена пропозиція зробити окрему секцію для обговорення «мангознавчих досліджень» студентської молоді на наступних конференціях!

Щиро дякуємо організаторам та учасникам за стійкість, прагнення нових знань, цікаві відкриття та святково-науковий настрій!

Єлизавета Пшенична

Мальвина Корець