24 грудня 2024 року Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) стала місцем зустрічі провідних українських бібліотекознавців та документознавців, фахівців з інформаційної діяльності та архівознавства з багатьох закладів вищої освіти та наукових установ, яких об’єднали Десяті бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника. Тема року: «Бібліотечна практика, наука та освіта в умовах соціальних трансформацій». Бібліотекознавчі студії працювали у форматі офлайн-онлайн зустрічі.
У доповідях науковців відзначався внесок доктора історичних наук, професора М. С. Слободяника (1949-2015) у діяльність Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, Київського національного університету культури і мистецтв, розвиток наук соціокомунікаційного циклу, розбудову документознавчої освіти в Україні, відкриття та становлення фахового часопису «Документознавство. Бібліотекознавство. Інформологія», окреслювалися перспективи подальших досліджень наукової та творчої спадщини науковця. Одночасно відбулася дискусія навколо актуальних питань реформування вищої школи України та розвитку інформаційної освіти, взаємодії бібліотечної та документознавчої науки, освіти і практики в сучасних умовах. Київський столичний університет імені Бориса Грінченка на студіях із доповідями представляли завідувач кафедри інформаційних комунікацій, кандидат історичних наук Олена Політова та професор кафедри інформаційних комунікацій, доктор наук із соціальних комунікацій Олена Григоревська.
Щорічні бібліотекознавчі студії «Михайло Семенович Слободяник – вчений, педагог» було започатковано у грудні 2015 р. Інститутом бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Цього року фахівці інституту підготували віртуальну виставку до 75-річчя від дня народження вченого, з якою можна ознайомитися за покликанням: http://www.nbuv.gov.ua/node/6663
Традиційно атмосфера зустрічі була пронизана теплом спогадів учнів, друзів і послідовників Михайла Семеновича Слободяника. Дякуємо усім організаторам та учасникам за професіоналізм, співпрацю і прагнення вдосконалення!
Програма конференції.