Події

1111111111124 листопада 2023 року члени Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка відвідали онлайнову інтерактивну лекцію Ірини Фостенко «Як говорити про науку в цифровому світі» (модератор - Бойко М.І., заступник голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва).

Під час заходу здобувачі ознайомились із особливостями побудови бренду в соціальних мережах, обговорили роль текстового та візуального контенту для просування сторінки.

Отримані знання і практичні навички є цінною знахідкою у науковій діяльності філолога. Зичимо всім учасникам події нових наукових звершень!


1 410 листопада 2023 р. відбувся VII науково-популярний захід «Ніч молодіжної науки - 2023 в умовах війни». Подію організувала Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Мета заходу – популяризація наукових здобутків молодих учених, налагодження співпраці між молодими науковцями з різних куточків України.

Команда Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка (О. Мусіяченко, А. Котелевець, М. Бойко) поділилася практичними кейсами щодо популяризації академічної доброчесності з-поміж молоді.

Марія Бойко, доктор філософії, старший викладач кафедри української мови, заступник голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва порушила питання щодо ключової ролі університетів у формуванні академічної доброчесності, ознайомила присутніх із особливостями утвердження академічної культури в Київському університеті імені Бориса Грінченка та поділилися досвідом роботи.

2 4


Збори 3

4 жовтня 2023 року відбулися онлайнові Збори Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва. З вітальним словом до учасників звернулася Людмила ОВСІЄНКО, заступник декана з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор кафедри української мови.

Таємним голосуванням головою Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва обрали Лайму ДАУКШАС, аспірантку ІІ року навчання, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, а заступником голови Марію БОЙКО, старшого викладача кафедри української мови, доктора філософії.

На зборах учасники визначили делегатів на Конференцію Наукового товариства Університету та підтримали кандидатуру Ярослави НІКУЛІНОЇ, магістрантки І року навчання, освітньої програми 035.01.02 Літературна творчість, на посаду секретаря.

Щиро вітаємо оновлену команду й зичимо успіху в реалізації ідей!

Збори 1

Збори 2


Знімок екрана 2023 03 21 14480921 березня 2023 року викладачі кафедри української мови і члени Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих учених Факультету української філології, культури і мистецтва долучилися до онлайнового Всеукраїнського освітнього марафону на тему: «Сучасна українська: ефективна комунікація». Організаторами семінару є Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», ГО «Ukraine Active».

Сьогодні науковцями засвідчено, що соціум потребує людей, здатних досягати результату, тобто сильних особистостей, мотивованих на успіх. У межах тренінгу «Роль лідерства у популяризації української мови» (спікер - Грищенко І.М.) учасники не лише ознайомилися з основними принципами лідерства, а й пройшли тест «Діагностики задоволеності основних потреб», розробили карту для досягнення успіхів у професійній сфері.

На майстер-класі «Соціальні мережі як контент для вдосконалення мовно-літературної компетентності» (спікер - Бойко О.В.) розглянули технологію мобільного навчання як ефективний засіб формування ключових навичок та компетентностей; дослідили потенціал використання мобільних телефонів та соціальних мереж для вдосконалення читацької і мовленнєвої грамотності.

Отримані знання і практичні навички є цінною знахідкою у науковій діяльності філолога. Зичимо всім учасникам заходу нових наукових звершень! Більше світлин за покликанням.


Науковий коворкінг «Академічна доброчесність в країнах Європи»

Наприкінці лютого в рамках заходів із академічної доброчесності члени Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих учених Факультету української філології, культури і мистецтва брали участь у науковому коворкінгу «Академічна доброчесність в країнах Європи». Учасники заходу презентували серію відеоробіт та ознайомили усіх охочих з особливостями академічної доброчесності в країнах Європи, розглянули типові порушення, розкрили значення академічної доброчесності для формування позитивного бренду науковця. Отримані знання і практичні навички є цінною знахідкою у науковій діяльності здобувачів. Зичимо всім учасникам нових наукових звершень! 

 


Театралізована екскурсія «Де шукати колядки: від ХІХ століття до сьогодення»

319568300 1391609441643440 5631549780213171665 nНапередодні новорічно-різдвяних свят члени Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Факультету української філології культури і мистецтва долучилися до театралізованої екскурсії «Де шукати колядки: від ХІХ століття до сьогодення». Захід організувала Ольга МУСІЯЧЕНКО, голова Наукового товариства Київського університету імені Бориса Грінченка та команда «Бюро театралізованих екскурсій».  

Усі учасники змогли не лише відчули атмосферу передсвяткового Києва, а й відкрили для себе дивовижний світ українських колядок, дізналися про відомих фольклористів ХІХ століття, познайомилися зі спогадами української інтелігенції про святкування. 

Щиро дякуємо організаторам за цікаву зустріч та подарований святковий настрій!  

Більше інформації за покликанням.

 


ОНЛАЙНОВА ВІКТОРИНА «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ, ЕТИКА ТА КУЛЬТУРА ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ, МАГІСТРАНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ

318758238 1796210604097646 7646546553913312851 nПитання академічної доброчесності сьогодні надзвичайно актуальне для здобувачів усіх рівнів освіти. 8 грудня у межах Грінченківської декади члени Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих учених Факультету української філології, культури і мистецтва підготували й провели онлайнову вікторину «Академічна доброчесність, етика та культура освітньої простору».

Учасники не лише пригадали принципи академічної доброчесності, а й проаналізували конкретні приклади порушень. Найбільше правильних відповідей було у студентів ІІ курсу освітньої програми «Українська мова та література» і магістрантів І року навчання освітньої програми «Прикладна філологія».

Тішить те, що до заходу доєдналися студенти інших факультетів. Дякуємо усім учасникам за активність!

 Більше інформації за покликанням.


 

 

20221210 102459

ЗНАЙОМСТВО З НАУКОВИМ ТОВАРИСТВОМ

КИЇВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

2 грудня 2022 року в межах грінченківської декади відбувся корпоративний онлайновий квест «Знайомство з Науковим товариством Київського університету імені Бориса Грінченка».
Члени Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва взяли активну участь у підготовці заходу.
Марія БОЙКО, голова Наукового товариства, аспірантка 4 року навчання освітньої програми 035 Філологія; Лайма ДАУКШАС, заступник голови, аспірантка І року навчання освітньої програми 011 Освітні, педагогічні науки; Марія МАРТИНЕНКО, студентка 2 курсу освітньої програми 035.01 Українська мова та література проявили себе щонайкраще й посіли призові місця.
Найактивніших учасників організатори відзначили подарунками. Дякуємо організаторам за креативні завдання та гарний настрій.

VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ, ДОКТОРАНТІВ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ
«АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА»
Цьогорічна Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Актуальні проблеми літературознавства і мовознавства» відбулася у цікавому й незвичному форматі. Організатори розмістили наукові рецепції (тези, відеопрезентації, презентації тощо) на електронній дошці PadLet, покликання на яку було надане всім учасникам і поширене на офіційних сторінках Факультету української філології, культури і мистецтва та в соцмережах. Протягом тижня (із 21.11.2022 р. по 27.11.2022 р.) усі охочі мали можливість читати, переглядати, коментувати, ставити запитання, відповідати, дискутувати на цікаві й актуальні теми літературознавства, мовознавства і методики викладання.
У конференції взяли участь здобувачі рідних рівнів і освітніх програм Факультету української філології, культури і мистецтва та Факультету романо-германської філології Київського університету імені Бориса Грінченка; Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Факультету української та іноземної філології Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки; Філологічного факультету Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького; Національної академії внутрішніх справ України. Жваве обговорення викликали не лише роботи студентів, а й праці науковців, що були представлені на пленарному засіданні.
Щиро дякуємо кожному учаснику / учасниці конференції за активну співпрацю та зичимо всім подальших наукових і творчих злетів! До нових зустрічей!

І Всеукраїнська (НЕ)класична студентська наукова інтернет-конференція «Мовно-літературний коворкінг»

22 листопада 2022 року в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна відбулася І Всеукраїнська (НЕ)класична студентська наукова інтернет-конференція «Мовно-літературний коворкінг».

Марія КРИЛОВА, студентка IV курсу Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка взяла активну участь у заході (науковий керівник - І.Г.Саєвич, кандидат філологічних наук, доцент). Доповідь Марії  «Системна організація назв людини-митця в українській мовній картині світу» ознайомила учасників конференції із результатами вільного асоціативного експерименту (АЕ), проведеного в Київському університеті імені Бориса Грінченка у вересні-жовтні 2022 р. Об’єктом дослідження молодої науковиці є семантика загальновживаних номінацій митців у мовній картині світу, сформована унаслідок повсякденного світосприйняття, протилежного науковому, що відповідно знайшов вияв у мистецтвознавчій термінології.

Вітаємо МАРІЮ та наукового керівника з блискучим виступом! 

Бажаємо успіхів і перемог!

2022 11 22 123141


Освітній воркшоп

«Академічна культура дослідника в освітньому просторі»

До Всесвітнього дня науки 10 листопада 2022 року члени Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва організували освітній воркшоп «Академічна культура дослідника в освітньому просторі».

Марія БОЙКО (аспірантка IV року навчання освітньої програми 035 Філологія) та Лайма ДАУКШАС (аспірантка I року навчання освітньої програми 011 Філологія Освітні, педагогічні науки) розкрили сутність і значення академічної доброчесності в освітньому просторі, ознайомили з особливостями дотримання принципів академічної доброчесності для забезпечення якісної навчальної та науково-дослідницької діяльності. Також у межах онлайнового заходу учасники дізналися про нормативно-правове забезпечення академічної доброчесності та досвід розвитку її в Україні.114

12356


Гостьова лекція Валерії Добрянської 

18 жовтня 2022 року команда Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва організувала зустріч з Валерією ДОБРЯНСЬКОЮ, журналістом, кастинг-директором популярних українських телевізійних проєктів і кінострічок. Пані Валерія не лише поділилася історією власного професійного зростання, а й розповіла як потрібно розвиватися під час війни та поглиблювати свої знання.

Усі учасники дізналися про книги, що мотивують і допомагають досягти успіху у фаховій сфері. Висловлюємо щиру вдячність тренерці за натхнення, ідеї, щирі поради.

Наукове товариство Факультету української філології, культури і мистецтва

з1

з2. PNG

 


Конференція членів (делегатів) Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених

 

Київського університету імені Бориса Грінченка

18 жовтня 2022 року відбулася онлайнова Конференція Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка. До обговорення актуальних проблем долучилися Марія БОЙКО, голова Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва, Лайма ДАУКШАС, заступник голови, Олександра МАМОТ, секретар.

З вітальним словом до учасників звернулася Наталія ВІННІКОВА, проректор з наукової роботи. Таємним голосуванням головою студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка обрали Ольгу МУСІЯЧЕНКО, заступника декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту. У підсумках конференції зазначили, що висловлені в обговоренні цікаві спостереження сприятимуть подальшим науковим пошукам. Зичимо успіху в реалізації задуманих ідей!


15 жовтня усі охочі відвідали тренінг «Продуктивність  твоя суперсила», який підготувала Олександра МАМОТ,  секретар Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва, студентка ІІІ курсу освітньої програми 035.01 Українська мова та література.

Олександра поділилася з учасниками заходу таємницями підвищення власної продуктивності, розкрила три складники балансу. Вдячні тренерці за натхнення, ідеї та щирі поради.
Знімок_екрана_2022-10-15_100600.png

Знімок екрана 2022 10 15 101051

Знімок екрана 2022 10 15 101723 копія

Знімок екрана 2022 10 15 104558


4 жовтня 2022 року відбулися онлайнові Збори Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва. З вітальним словом до учасників звернулася Людмила ОВСІЄНКО, заступник декана з наукової роботи.
Таємним голосуванням головою Наукового товариства Факультету української філології, культури і мистецтва обрали Марію БОЙКО, аспірантку ІV року навчання, спеціальності 035 Філологія (українська мова), а заступником голови Лайму ДАУКШАС, аспірантку І року навчання, спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
На зборах учасники визначили делегатів на Конференцію Наукового товариства Університету та підтримали кандидатуру Олександри МАМОТ, студентки ІІІ курсу, освітньої програми 035.01 Українська мова та література, на посаду секретаря.

Щиро вітаємо оновлену команду та зичимо успіху в реалізації задуманих ідей!

naukove_tovarustvo

Знімок екрана 2022 10 04 113901