Виробничі практики студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка є обов’язковим компонентом освітнього процесу і мають на меті набуття студентами спеціальних (фахових) компетентностей відповідно до програмних результатів навчання за освітньою програмою. Як заключна ланка у схемі освітнього процесу («Аудиторія – Центри компетентностей – Бази практик») практики передбачають наступність, послідовність і системність їх проведення.
Організація і проведення практики студентів регламентується «Положенням про проведення практики студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка».
Практика ОП Ведучий телевізійних програм
Сценарно-режисерська практика здобувачів 4 курсу групи ВТПБ-1-21-4.0д
20 березня 2025 року в межах сценарно-режисерської практики студенти 4 курсу Каріна Схаб, Альона Гончарук, Валерія Іщенко взяли участь у Київському міжнародному меблевому форумі (KIFF) та спеціалізованій виставці ВЕНДІНГ СМАРТ ЕКСПО, де спробували себе в ролі знімальної групи ведучих та журналістів.
«Я отримала чудовий досвід живого спілкування з учасниками виставки, розвинула навички комунікації, імпровізації, швидкого орієнтування на локації та взаємодії з оператором. Робота перед камерою в реальних умовах інша, ніж аудиторії: великий потік людей, шум, динаміка події – це ідеальні умови для відпрацювання професійних навичок медійника!» – поділилася студентка Альона Гончарук.
Студенти змогли на практиці відпрацювати здобуті в університеті навички та продемонструвати рівень своєї майстерності, який напрацювали під час навчання.
Продюсер телеканалів «Трофей», «Наука», «Фауна» Олександр Безрук сказав студентам, що практика для майбутніх ведучих має ключове значення та підкреслив: «Тільки з часом приходить усвідомлення того, що ти робиш і тоді з‘являється твій особистий образ і стиль. Як кажуть англійці, practice, practice and practice»…
Навчальна практика студентів 2 курсу ОП Ведучий телевізійних програм
09 червня 2024 року успішно завершилась перша навчальна (майстерність ведучого в кадрі) практика студентів 2 курсу ОП Ведучий телевізійних програм під керівництвом доцента кафедри інформаційних комунікацій, заслуженої артистки України Новикової Руслани Артемівни. Завдяки фахівцям АстудіЯ, телеканалу Інтер, Новому каналу та tv Апостроф студенти опанували професійні вміння та навички на практиці.
Допомагаючи телевізійникам - редакторам, модераторам, адміністраторам студенти шукали матеріали для програм, знімали авторські відео роботи, які були цікавими та улюбленими саме для них (рілси про Київ, який вони бачать сьогодні: мости, фунікулер, монумент Батьківщина-мати, набережні та цікаві, своєю архітектурою та історією провулочки і будинки, навіть кав'ярні...)
За результатами практики майбутні фахівці навчилися генерувати нові ідеї для втілення їх в аудіовізуальному творі, формувати та використовувати навички особистісного та професійного самовдосконалення, розуміти специфіку роботи із цільовою аудиторією.
Дякуємо партнерам за підтримку майбутніх медіафахівців!
Виробнича (монтажно-операторська) практика студентів 3 курсу ОПП "Ведучий телевізійних програм"
У період з 20 травня 2024 р. до 16 червня 2024 р. в студентів 3 курсу ОПП "Ведучий телевізійних програм" групи ВТПб-1-21-4.0д спеціальності 021 "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво" відбулася виробнича (монтажно-операторська) практика на базі Українського кризового медіа-центру (далі УКМЦ) та Монтажно-операторської студії Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва», керівником якої був старший викладач кафедри інформаційних комунікацій Денис Ігорьович Вітковський.
Під час практики студенти ознайомилися з процесами створення відеоконтенту в УКМЦ, що сприятиме розвитку фахових компетентностей, спрямованих на формування вмінь і навичок майбутніх фахівців аудіовізуальної сфери. Після УКМЦ студенти практикувалися у монтажно-операторській студії Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського Палацу дітей та юнацтва».
Практика в цих установах дала можливість студентам оволодіти методами та навичками роботи з монтажною технікою, програмним забезпеченням, а також збирати, оцінювати, аналізувати та обробляти інформацію з використанням сучасних інформаційних технологій. Студенти проаналізували принципи та техніки монтажу, які використовуються в проєктах бази-практики та врахувавши позитивні практики створили свої індивідуальні та колективні проєкти. Також студенти взяли участь в командному квесті «Медіаімпресіоналізм київської весни» XXII-й медіафестиваль «ПресВесна на Дніпровських схилах» 2024) (ролик розміщено на YouTube https://www.youtube.com/watch?v=EA5IhCwjIpQ).
Виробнича (сценарно-режисерська) практика студентів 4 курсу спеціальності “Аудіовізуальне мистецтво та виробництво” на базі Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки
З 12 по 20 грудня 2024 року здобувачі освіти спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» групи ВТПб-1-21-4.0.д проходили виробничу сценарно-режисерську практику у Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки.
Мета практики - ознайомлення студентів з професійним процесом створення мистецьких проєктів, а також розвиток сценарних і режисерських компетентностей майбутніх фахівців медіасфери.
Під час практики студенти вивчили структуру театру та детально ознайомилися з процесом підготовки до прем'єрних вистав. Репетиції, що проходили в кілька етапів, стали важливим елементом розуміння сценарно-режисерських задумів. Студенти спостерігали за репетиціями та брати у них участь як асистенти режисера. Практиканти аналізували сценарії й допомагали в адаптації текстів для сцени та брали участь у створенні рекламних афіш, що було корисним для розвитку навичок візуального сприйняття та дизайну.
Координатором практики була помічниця генерального директора – художнього керівника Анастасія Павленко. Цей досвід став унікальним для студентів, оскільки вони змогли на практиці застосувати знання, необхідні для роботи в медіа та на сцені, зокрема, у плануванні та створенні аудіовізуальних проєктів. Практика в театрі продемонструвала важливість сценарно-режисерської роботи в межах театрального виробництва, що є важливим для майбутнього професійного розвитку у сфері аудіовізуального мистецтва.
Виробнича (сценарно-режисерська) практика студентів 4 курсу спеціальності “Аудіовізуальне мистецтво та виробництво” на телеканалі “Трофей”
Студенти 4 курсу освітньо-професійної програми «Ведучий телевізійних програм» групи ВТПб-1-21-4.0.д Каріна Схаб, Вадим Селіханович, Кирил Юрчук з 12 по 20 грудня 2024 року проходили виробничу сценарно-режисерську практику у ТОВ «ТРК ТРОФЕЙ ТВ».
Ця практика надала унікальну можливість ознайомитися з ключовими аспектами створення телевізійного контенту. Команда телеканалу вирізнялася привітністю, професійністю та готовністю ділитися знаннями. Керівником від бази практики був продюсер Олександр Безрук, який детально розповідав про специфіку роботи телеканалу.
Особливе місце у практиці займала участь у проєкті: зйомках програми «Прикраси - нове життя». Студенти були залучені до всіх етапів створення програми: розробки концепції та створення сценарного плану, організації знімального процесу, підготовки розкадровки, контролю режисерської частини, а також участі у постпродакшні.
Оператор та режисер програми надавали цінні рекомендації щодо роботи з технікою, побудови кадру та управління творчими процесами на знімальному майданчику. Робота над проєктом була організована в атмосфері співпраці, що дозволило студентам глибше зрозуміти професійні нюанси.
Практикою було також передбачено обговорення з командою телеканалу основних принципів сценарного та режисерського підходу до створення програм. Усі співробітники телеканалу були відкриті до спілкування, відповідали на запитання та ділилися власними напрацюваннями.
Завдяки цьому досвіду, практика залишила у студентів незабутні враження, адже дала можливість спробувати себе в різних аспектах сценарно-режисерської роботи.
Виробнича (сценарно-режисерська) практика студентів 4 курсу спеціальності “Аудіовізуальне мистецтво та виробництво” на базі ТОВ «Старлайт Продакшн»
Виробнича сценарно-режисерська практика є важливим етапом підготовки майбутніх фахівців спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво». На ІV курсі студенти закріплюють здобуті теоретичні знання та розвивають практичні навички, які є основою для роботи у сфері медіа.
З 12 по 20 грудня 2024 року здобувачі освіти групи ВТПб-1-21-4.0.д Лепко Катерина, Демянова Катерина, Безгубенко Катерина проходили практичну підготовку на базі ТОВ «Старлайт Продакшн» під керівництвом шеф-редактора проєкту Наталії Кісарової. Студентки працювали над підготовкою шоу «Супермама» на телеканалі СТБ, і це дозволило зануритися у специфіку створення сучасного телевізійного контенту.
Під час практики студенти отримали змогу детально ознайомитися з етапами виробництва проєкту, включаючи процес кастингування, підготовку сценарних матеріалів, планування знімального процесу та визначення типажів учасниць. Практикантки брали участь у перегляді заявок потенційних учасниць, аналізували їх історії, розробляли типажі та готували детальні описи для затвердження кандидатур. Після цього матеріали кастингів аналізувалися з режисерської точки зору для побудови єдиної концепції. Це, зокрема, включало створення драматургічних ліній для кожної героїні, визначення взаємодії учасниць у рамках шоу та побудова сюжету, який був би цікавим і захоплюючим для глядача.
Окрема увага приділялася роботі з шеф-редакторкою проєкту, що допомогло студенткам ознайомитися з редакторськими підходами до створення контенту: можливостями координації командної роботи та планування творчих процесів. Також учасники практики відвідали офіс компанії, де безпосередньо дізналися про внутрішню організацію роботи команди продакшну.
Практика виявилася не лише корисною для розвитку професійних компетентностей, але й дала можливість студентам реалізувати власні ідеї, адаптувати їх до реальних умов телевізійного виробництва та отримати зворотній зв’язок від професіоналів.
Виробнича (сценарно-режисерська) практика студентів спеціальності "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво" на 24 телеканалі
Під час виробничої сценарно-режисерської практики з 12 по 20 грудня 2024 року на ПрАТ "24 канал «Телерадіокомпанія Люкс»" студентки 4 курсу групи ВТПб-1-24-4.0.д освітньо-професійної програми «Ведучий телевізійних програм» Діякончук Карина та Лютова Ліна мали змогу глибше ознайомитися з процесами телевізійного виробництва.
Вони долучилися до підготовки зйомок, написання сценаріїв, режисури ефірного контенту, роботи ведучого в кадрі та інших ключових складових своєї майбутньої професії.
Під керівництвом досвідчених наставників і координатора практики, головного редактора Марчук Н.С. студентки вивчали принципи побудови сценаріїв для телевізійних форматів та створювали текстові матеріали.
Практика включала участь у підготовці зйомок: від планування і організації виїзних знімальних процесів до безпосередньої роботи на майданчику у ролі кореспондента і ведучого. Студенти відпрацьовували навички керування роботою знімальної групи, взаємодії з ведучими й операторами. Особлива увага приділялася створенню та реалізації сюжетів, що відповідають жанровим і технічним вимогам телевізійного мовлення.
В студійній роботі з телесуфлером студенти удосконалювали свою дикцію та навички впевненої подачі тексту, що є ключовим у професійній діяльності телеведучих.
Завдяки сценарно-режисерській практиці студенти змогли спостерігати за діяльністю різних відділів телеканалу та долучатися до виробничих процесів, що дозволило їм краще зрозуміти структуру та логіку телевізійного екранного мовлення.
Ця практика стала важливим етапом у професійному зростанні студентів, сприяла розвитку таких навичок, як організованість, командна робота, оперативність у прийнятті рішень і творчий підхід до вирішення завдань. Отримані знання й практичний досвід створили міцну основу для подальшої кар'єри студентів у сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва.
Виробнича практика студентів 4 курсу ОПП «Ведучий телевізійних програм» на телеканалі «Трофей»
Виробнича практика є невід’ємною частиною навчального процесу, що дозволяє закріпити теоретичні знання на практиці. Завдяки викладачам кафедри інформаційних комунікацій М.С. Черкасець і В.М. Воротнюк у студентів 4 курсу спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» з’явилася можливість пройти практику з 11 березня по 9 квітня 2025 року на телевізійних каналах і відчути себе справжніми ведучими, режисерами монтажу, операторами та редакторами.
На початку практики студенти зустрілись з продюсером телеканалів "Трофей", "6 соток", "Терра", "Наука", "Фауна" Олександром Безруком та обговорили деталі подальшої співпраці, спланували тематику і жанр майбутніх проєктів, деталі зйомок та перспективи подальшого розвитку спільної роботи. Головною метою практики є не лише отримання нового досвіду, а й можливість реалізувати свої ідеї та продемонструвати навички, які отримали під час навчання в Університеті.
За результатами практики студенти здобудуть не лише професійний досвід, а й зможуть себе зарекомендувати перед потенційними роботодавцями для подальшого працевлаштування на телеканалах.
Практика ОП Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Кафедрою інформаційних комунікацій на основі Положення, освітніх стандартів підготовки фахівців за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» розроблено наскрізну програму практики та програми кожного виду практики відповідно до змісту і завдань майбутньої професійної діяльності.
Програмами передбачено завдання і зміст практик, форми і методи контролю отриманих студентами результатів. Усі види практик плануються відповідно до графіка освітнього процесу. З усіма організаціями та установами, де студенти проходять практику, укладено відповідні угоди.
Відповідно до освітньої програми 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» підготовки магістрів, завершальним етапом навчання є переддипломна практика, мета якої – формування, узагальнення та вдосконалення здобутих студентами знань, умінь і навичок, їх використання в роботі архівів, бібліотек, інформаційних центрів, установ; сприяння фаховій інтелектуальній та універсальній підготовці майбутніх фахівців; знайомство зі специфікою роботи з е-документами та інформаційними ресурсами; можливість проведення практичного дослідження та збір необхідних матеріалів для написання дипломних робіт.
Виробнича практика студентів I курсу другого (магістерського) рівня спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» на базі Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського
18 квітня 2025 р. відбулося обговорення підсумків виробничої практики, яку з 24 березня по 13 квітня 2025 р. проходили здобувачі І курсу другого (магістерського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Факультету української філології, культури і мистецтва. Практика відбувалася з урахуванням дистанційного формату на базі Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського. Керівники практики: від Університету Грінченка – професор кафедри інформаційних комунікацій Григоревська О.В., від бібліотеки – заступник директора з наукової роботи Пономаренко Л.О..
Мета виробничої практики полягала у поглибленні теоретико-методологічних знань, аналітичних компетентностей та вмінь у сфері стратегічного аналізу загальної діяльності архівів, бібліотек, інформаційних центрів, установ та застосування технологій захисту інформації, інформаційної діяльності та інформаційного простору від різного роду інформаційних загроз. Відповідно до ключових завдань програми практики здобувачами проаналізовано особливості стратегічного розвитку установи-бази практики, основні показники інформаційної, наукової та міжнародної діяльності Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського, ефективність та якість інформаційної діяльності бібліотеки; вивчено методологію проведення інформаційно-аналітичних досліджень та механізми застосування в установі технологій захисту інформації тощо. В межах виконання індивідуальних завдань магістрами було створено віртуальні презентації на різну тематику: «… Їхній подвиг не забудеться у віках» до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (Олександра Горяінова), «Жестова мова – самостійна мова (до Міжнародного дня жестових мов)» (Андрій Кузьменко). Індивідуальне завдання для Петра Гордона полягало у створенні бібліографічного огляду публікацій освітян української діаспори з початку XX ст. до сьогодення, завданням Андрія Ткаченка став аналіз зручності вебпорталу ДНПБ України (dnpb.gov.ua). Усі виконані здобувачами роботи отримали схвальний відгук бази практики.
Дякуємо шановним практикам за співпрацю і увагу до здобувачів! Бажаємо здобувачам цікавих досліджень і реалізації якісних магістерських проєктів!
Інформацію підготувала Олександра Горяінова, студентка групи ІБАСм-1-24-1.4д.
Виробнича (технологічна) практика студентів IV курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» на базі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки
28 березня 2025 р. відбулося обговорення підсумків виробничої (технологічної) практики, яку з 10 по 19 березня 2025 р. проходили здобувачі 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної форми навчання спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Факультету української філології, культури і мистецтва. Практика відбувалася з урахуванням дистанційного формату на базі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих м. Києва. Керівники практики: від Університету Грінченка – професор кафедри інформаційних комунікацій Григоревська О.В. і доцент кафедри інформаційних комунікацій Малюк Є.О., від бібліотеки – завідувачка науково-методичного відділу Іванова І.М..
Мета виробничої (технологічної) практики полягала у закріпленні теоретичних і навчально-пізнавальних знань студентів із вивчених раніше дисциплін практичною діяльністю, а також використання отриманих знань та умінь в інформаційній, управлінській, комунікативній, технологічній, проєктно-творчій та дослідницько-прогностичній діяльності. У відповідності до запитів бази практики цей етап практико-орієнтованого навчання здобувачів був спрямований на поглиблення комунікативних та аналітичних компетентностей, демонстрування технологічних навичок при створенні інформаційних продуктів. Студентами було вироблено та передано для використання у подальшій роботі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки понад двадцяти інформаційно-аналітичних повідомлень та відеопрезентацій. Тематика інформаційних продуктів мала громадсько-політичне та літературно-мистецьке спрямування.
Сподіваємося незабаром побачити огляди, рекомендаційні списки та відеоресурси, створені на базі переданої інформації на сторінці Публічної бібліотеки імені Лесі Українки «Що почитати?» https://lukl.kyiv.ua/shcho-pochytaty/ та у соціальних мережах бібліотеки.
Дякуємо колегам-практикам за плідну співпрацю і увагу до наших здобувачів! Бажаємо студентам цікавих досліджень і реалізації якісних бакалаврських проєктів!
Виробнича практика студентів IV курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у стінах Національної історичної бібліотеки України

26 листопада 2024 року студенти IV курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» розпочали свою виробничу практику (зі спеціалізації «Документознавство») у стінах Національної історичної бібліотеки України, що розташована на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
Перший день розпочався з екскурсії, під час якої студенти змогли ближче познайомилися з базою практики. Працівники показали два ознайомчих відео та охоче розповіли про зайнятість відділу довідково-бібліографічної та науково-інформаційної роботи, а також науково-дослідного відділу стародруків, цінних та рідкісних видань. Студенти з цікавістю досліджували бібліотеку, розглядали примірники видань та вчилися користуватися сайтом. Наприкінці екскурсії всі студенти оформили читацькі квитки.
Упродовж практики здобувачі освіти будуть мати можливість отримати новий цінний досвід та практичні навички, що допоможуть у майбутньому. Заплановані завдання будуть стосуватися каталогізації документів та наповнення сайту бібліотеки.
Здобувачка освіти IV курсу
Марія Воробйова
Виробнича практика у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки
21 жовтня 2024 року у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки м. Києва розпочалася виробнича (технологічна) практика здобувачів освіти IV курсу спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Директор Ольга Іванівна Романюк та працівники бібліотеки познайомилися зі студентами й обговорили організаційні питання проходження практики. Впродовж місяця здобувачі освіти будуть мати чудову можливість наповнювати бібліотечну діяльність новими ідеями і пропозиціями та здобувати практичний досвід.

Навчальна архівна практика студентів 3-го курсу ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
З 20 травня по 16 червня 2024 року здобувачі освіти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» групи ІБАб-1-21-4.0д проходили навчальну (архівну) практику в Державному архіві міста Києва та Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві.
Метою практики було здобуття практичного досвіду роботи з архівними документами та аудіовізуальними електронними архівами.
У межах практики студенти знайомилися з роботою різних відділів Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву, долучалися до процесів профілактично-консерваційного оброблення документів, перевірки їх технічного стану та обліку. Особливу увагу було приділено вивченню роботи відділу забезпечення збереженості кіновідеодокументів, де студенти спостерігали за оцифруванням кіноархівів і вивчали сучасні методи їх збереження. Це дозволило майбутнім фахівцям глибше зрозуміти особливості функціонування аудіовізуальних фондів.
Під час практики в Державному архіві м. Києва студенти займалися пошуком даних за майновими та адвокатськими запитами, брали участь у наданні витягів із рішень минулих років, виявляли та опрацьовували документи на біографічні запити для підготовки довідок, впорядковували архівні матеріали, систематизували особові справи, знайомлячись із ключовими процесами архівної справи та принципами збереження історичних документів.
Навчальна архівна практика допомогла студентам краще зрозуміти особливості діяльності державних архівів і здобути практичні навички, необхідні для роботи з архівними документами, оцифруванням даних і технологіями збереження архівних джерел.
Навчальна (архівна) практика у Державному архіві міста Києва
Навчальна (архівна) практика на базі Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву
Виробнича практика (зі спеціалізації) в Національній науково-медичній бібліотеці України
У студентів ІV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності «029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», групи ІБАСб-1-20-4.0д розпочалася виробнича практика (зі спеціалізації) в Національній науково-медичній бібліотеці України, що є провідною науково-інформаційною установою у сфері охорони здоров'я, національним книгосховищем медичних видань.
Здобувачі ознайомилися з роботою всіх відділів Бібліотеки, довідалися більше інформації про свій майбутній фах та отримали позитивні емоції.
Захист виробничої (технологічної) практики студентів 4 курсу ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Під час проходження практики студенти виконали завдання відповідно до програми та взяли участь у низці заходів.
Окремо варто відзначити захід приурочений 301 річниці вшанування пам'яті Г.С.Сковороди «Вечір зі Сковородою», який студенти підготували і провели самостійно.
Захист практики відбувся з показом презентацій і обговоренням результатів.
Навчальна архівна практика в Державному архіві м. Києва
15 травня 2023 року в Державному архіві м.Києва розпочалася практика студентів 3 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Мета практики - закріплення теоретичних знань, набутих здобувачами в процесі навчання.
Керівником практики від Університету є кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційних комунікацій Політова Олена Аркадіївна, керівником від бази практики - кандидат історичних наук, заступник директора-начальник відділу забезпечення збереженості, обліку та довідкового апарату Кісіль Іван Миколайович.
Перший день практики був присвячений знайомству студентів з колективом Державного архіву м.Києва, особливостями діяльності архівної установи та специфікою її функціонування. Кісіль І.М. провів цікаву екскурсію фондами архіву та познайомив третьокурсників з унікальними документами історії Києва ХVІІІ-ХХ століть.
Практика ОНП Біографістика і текстологія
Архівна (виробнича) практика здобувачів другого (магістерського) рівня за спеціальністю 035 / 029.00.01 «Біографістика і текстологія»
З 31.03.2025 року в Державному архіві міста Київ без відриву від навчання розпочалася архівна (виробнича) практика здобувачів другого (магістерського) рівня за спеціальністю 035 / 029.00.01 «Біографістика і текстологія». Впродовж чотирьох тижнів, під керівництвом доцента кафедри інформаційних комунікацій Стамбола І.І., студенти будуть набувати досвіду, спостерігаючи за роботою архіву та долучаючись до виконання окремих завдань.
Вступну лекцію та інструктаж майбутнім магістрам провів директор архіву, кандидат історичних наук Іван Миколайович Кісіль, який наголосив на важливості збереження документів в усі часи та, особливо, в умовах воєнного стану. Також директор архіву розповів про історію створення та формування фондів установи. Магістрантам було продемонстровано добірку документів Київського магістрату 17-18 століття, архітектурні креслення, розпорядження міської управи ХІХ-ХХ ст., світлини з київських університетів та інші документи. У сховищі архіву було показано систему утримання паперових фондів та відзначено найважливіші умови, яких потребують фонди для безпечного зберігання.
У подальшому студенти мають докладно ознайомитися з системою приймання і опису документації до архіву, а також зʼясувати, які електронні системи функціонують в архіві.
Програми практик
перший (бакалаврський) рівень
- Програма навчальної (бібліотечної) практики, ІІ курс
- Програма навчальної (архівної) практики, ІІІ курс
- Виробнича практика (зі спеціалізації «Управління документною інформацією»), IV курс
- Програма виробничої практики (технологічної), ІV курс
- Програма виробничої практики (організаційної), ІV курс
- Програма виробничої практики (зі спеціалізації «Документознавство») 1, ІV курс
- Навчальна практика (майстерність ведучого в кадрі) (ВТП)
- Навчальна практика (монтажно-операторська) (ВТП)
- Виробнича (сценарно-режисерська) практика (ВТП)
- Переддипломна практика (ВТП)