Виробничі практики студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка є обов’язковим компонентом освітнього процесу і мають на меті набуття студентами спеціальних (фахових) компетентностей відповідно до програмних результатів навчання за освітньою програмою. Як заключна ланка у схемі освітнього процесу («Аудиторія – Центри компетентностей – Бази практик») практики передбачають наступність, послідовність і системність їх проведення.
Організація і проведення практики студентів регламентується «Положенням про проведення практики студентів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка».
Практика ОП Ведучий телевізійних програм
Навчальна практика студентів 2 курсу ОП Ведучий телевізійних програм
09 червня 2024 року успішно завершилась перша навчальна (майстерність ведучого в кадрі) практика студентів 2 курсу ОП Ведучий телевізійних програм під керівництвом доцента кафедри інформаційних комунікацій, заслуженої артистки України Новикової Руслани Артемівни. Завдяки фахівцям АстудіЯ, телеканалу Інтер, Новому каналу та tv Апостроф студенти опанували професійні вміння та навички на практиці.
Допомагаючи телевізійникам - редакторам, модераторам, адміністраторам студенти шукали матеріали для програм, знімали авторські відео роботи, які були цікавими та улюбленими саме для них (рілси про Київ, який вони бачать сьогодні: мости, фунікулер, монумент Батьківщина-мати, набережні та цікаві, своєю архітектурою та історією провулочки і будинки, навіть кав'ярні...)
За результатами практики майбутні фахівці навчилися генерувати нові ідеї для втілення їх в аудіовізуальному творі, формувати та використовувати навички особистісного та професійного самовдосконалення, розуміти специфіку роботи із цільовою аудиторією.
Дякуємо партнерам за підтримку майбутніх медіафахівців!
Монтажно-операторська практика в Українському кризовому медіа-центрі
20 травня 2024 року у студентів 3 курсу ОП Ведучий телевізійних програм спеціальності 021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво розпочалася монтажно-операторська практика на базі Українського кризового медіа-центру (далі УКМЦ).
Керівник практики - старший викладач кафедри інформаційних комунікацій Денис Ігорьович Вітковський. Під час практики студенти ознайомляться з процесами створення відеоконтенту в УКМЦ, що буде сприятиме розвитку фахових компетентностей, спрямованих на формування вмінь і навичок майбутніх фахівців аудіовізуальної сфери.
Практика ОП Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Кафедрою інформаційних комунікацій на основі Положення, освітніх стандартів підготовки фахівців за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» розроблено наскрізну програму практики та програми кожного виду практики відповідно до змісту і завдань майбутньої професійної діяльності.
Програмами передбачено завдання і зміст практик, форми і методи контролю отриманих студентами результатів. Усі види практик плануються відповідно до графіка освітнього процесу. З усіма організаціями та установами, де студенти проходять практику, укладено відповідні угоди.
Відповідно до освітньої програми 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» підготовки магістрів, завершальним етапом навчання є переддипломна практика, мета якої – формування, узагальнення та вдосконалення здобутих студентами знань, умінь і навичок, їх використання в роботі архівів, бібліотек, інформаційних центрів, установ; сприяння фаховій інтелектуальній та універсальній підготовці майбутніх фахівців; знайомство зі специфікою роботи з е-документами та інформаційними ресурсами; можливість проведення практичного дослідження та збір необхідних матеріалів для написання дипломних робіт.
Виробнича практика студентів IV курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» у стінах Національної історичної бібліотеки України
26 листопада 2024 року студенти IV курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» розпочали свою виробничу практику (зі спеціалізації «Документознавство») у стінах Національної історичної бібліотеки України, що розташована на території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
Перший день розпочався з екскурсії, під час якої студенти змогли ближче познайомилися з базою практики. Працівники показали два ознайомчих відео та охоче розповіли про зайнятість відділу довідково-бібліографічної та науково-інформаційної роботи, а також науково-дослідного відділу стародруків, цінних та рідкісних видань. Студенти з цікавістю досліджували бібліотеку, розглядали примірники видань та вчилися користуватися сайтом. Наприкінці екскурсії всі студенти оформили читацькі квитки.
Упродовж практики здобувачі освіти будуть мати можливість отримати новий цінний досвід та практичні навички, що допоможуть у майбутньому. Заплановані завдання будуть стосуватися каталогізації документів та наповнення сайту бібліотеки.
Здобувачка освіти IV курсу
Марія Воробйова
Виробнича практика у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки
21 жовтня 2024 року у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки м. Києва розпочалася виробнича (технологічна) практика здобувачів освіти IV курсу спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Директор Ольга Іванівна Романюк та працівники бібліотеки познайомилися зі студентами й обговорили організаційні питання проходження практики. Впродовж місяця здобувачі освіти будуть мати чудову можливість наповнювати бібліотечну діяльність новими ідеями і пропозиціями та здобувати практичний досвід.
Виробнича практика (зі спеціалізації) в Національній науково-медичній бібліотеці України
У студентів ІV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, спеціальності «029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», групи ІБАСб-1-20-4.0д розпочалася виробнича практика (зі спеціалізації) в Національній науково-медичній бібліотеці України, що є провідною науково-інформаційною установою у сфері охорони здоров'я, національним книгосховищем медичних видань.
Здобувачі ознайомилися з роботою всіх відділів Бібліотеки, довідалися більше інформації про свій майбутній фах та отримали позитивні емоції.
Захист практики студентів 4 курсу ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Під час проходження практики студенти виконали завдання відповідно до програми та взяли участь у низці заходів.
Окремо варто відзначити захід приурочений 301 річниці вшанування пам'яті Г.С.Сковороди «Вечір зі Сковородою», який студенти підготували і провели самостійно.
Захист практики відбувся з показом презентацій і обговоренням результатів.
Бази практик
Бази практики
Інформаційні установи
(м. Київ, пр. Ю. Гагаріна, 27)
Архівні установи
(м. Київ, вул. Солом’янська, 24)
(м. Київ, вул. Солом’янська, 24)
Національні бібліотеки
(м. Київ, Голосіївський просп., 3)
(м. Київ, вул. Грушевського, 1)
(м. Київ, вул. Лаврська, 9)
(м. Київ, вул. Л. Толстого, 7)
Державні бібліотеки
(м. Київ, вул. Антоновича, 180)
(м. Київ, вул. Берлінського, 9)
(м. Київ, пр. 40-річчя Жовтня, 122)
Університетські бібліотеки
- Наукова бібліотека Київського університету імені Бориса Грінченка
- Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка
(м. Київ, вул. Володимирська, 58)
(м. Київ, пр. Перемоги, 37)
(м. Київ, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11)
Публічні бібліотеки
(м. Київ, вул. Тургенєвська, 83-85)
(м. Київ, бул. Лесі Українки, 7)
Програми практик
перший (бакалаврський) рівень
- Програма навчальної (бібліотечної) практики, ІІ курс
- Програма навчальної (архівної) практики, ІІІ курс
- Програма виробничої практики (технологічної), ІV курс
- Програма виробничої практики (організаційної), ІV курс
- Програма виробничої практики (зі спеціалізації «Документознавство») 1, ІV курс
- Програма виробничої практики (зі спеціалізації «Документознавство») 2, ІV курс
- Програма навчальної практики (майстерність ведучого в кадрі), ІІ курс.
- Програма навчальної практики (монтажно-операторська), ІІІ курс
- Програма навчальної практики (сценарно-режисерська), ІV курс
- Програма переддипломної практики, ІV курс