Анонси
(Якщо вас зацікавив захід, просимо повідомляти та звертатися за більш детальною інформацією за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.)
Рада молодих учених гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка запрошують на наукову кав'ярню «333 кілометри наукової доброчесності в дії», присвячену питанням академічної доброчесності в Україні та за кордоном.
Дата проведення – 25 лютого 2022 року о 11:20.
Дедлайн реєстрації – 24 лютого 2022 року (до 19:00).
Програма заходу і форма реєстрації: https://nupp.edu.ua/news/333-km-naukovoi-dobrochesnosti-v-dii-molodi-vcheni-zaproshuyut-do-naukovoi-kavyarni.html
До професійної комунікації та налагодження конструктивного науково-освітнього діалогу запрошуються студенти, аспіранти, докторанти, молоді вчені, викладачі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Київського університету імені Бориса Грінченка.
Організатори та учасники заходу обговорять ключові теми, присвячені проблемам академічної доброчесності у освітніх закладах України та європейських країн та поділяться практичним досвідом двох університетів.
У тематичному блоці «Академічна доброчесність: досвід України та Європи» досвідом поділяться досвідчені спікери:
Анна Павельєва, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу, гарант спеціальності 035 «Філологія» (рівень вищої освіти – бакалавр), голова Ради молодих учених гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член Експертної ради молодих учених Міністерства освіти і науки України;
Дана Сопова, доктор філософії, викладачка циклової комісії з педагогічної освіти, член наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Фахового коледжу «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка.
Цікаві виступи по темі «Популяризація академічної доброчесності: досвід Київського університету імені Бориса Грінченка та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» презентують:
Ольга Мусіяченко, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, заступниця декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту Київського університету імені Бориса Грінченка;
Анна Павельєва, кандидат філологічних наук, доцент кафедри германської філології та перекладу, гарант спеціальності 035 «Філологія» (рівень вищої освіти – бакалавр), голова Ради молодих учених гуманітарного факультету Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», член Експертної ради молодих учених Міністерства освіти і науки України;
Анастасія Котелевець, заступниця голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, аспірантка спеціальності 231 «Соціальна робота кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи».
*** *** ***
Всеукраїнська науково-практична конференція: "Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації"
ШАНОВНІ СТУДЕНТИ, АСПІРАНТИ, ДОКТОРАНТИ ТА МОЛОДІ ВЧЕНІ!
Запрошуємо вас 18−19 березня 2022 року
взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції
«ДОСЛІДЖЕННЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ: ВІД ІДЕЇ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ»
Напрями роботи Конференції:
● Наука та освіта: утвердження академічної доброчесності та наукової етики.
● Наука та культура: збереження і популяризація історико-культурної спадщини.
● Наука та розвиток громад: соціальні проєкти з науковою ідеєю.
Онлайн-платформа проведення: буде повідомлена додатково.
Робоча мова Конференції: українська.
Для участі у Конференції (пленарному засіданні, майстер-класах і тренінгах) до 10 березня необхідно заповнити
реєстраційну форму учасника Конференції.
Для участі у Конкурсі наукових проєктів (Вимоги до участі в Конкурсі) до 28 лютого потрібно надіслати наукові
проєкти до оргкомітету Конференції (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).
Розгляд наукових проєктів експертною комісією (відбірковий етап) відбудеться до 04 березня.
Результати відбіркового етапу та запрошення для представлення наукових проєктів на Конференції будуть надіслані
до 10 березня.
Презентація наукових проєктів, які пройшли відбірковий етап, відбудеться в рамках Конференції 18 березня.
Призовий фонд Конкурсу наукових проєктів за кожним напрямом: 12000 грн.
Усі учасники конференції отримають сертифікати.
Переможці конкурсу проєктів будуть нагороджені дипломами та грошовими преміями.
*** *** ***
Всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасна філологія: теорія та практика"
Національна академія Служби безпеки України запрошує науково-педагогічних працівників, аспірантів, здобувачів вищої освіти та молодих учених очолюваного Вами закладу вищої освіти взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасна філологія: теорія та практика», яка відбудеться 19 квітня 2022 року у заочній формі.
Для участі в науковому заході просимо до 1 березня 2022 року (включно) надіслати матеріали конференції та анкету учасника на електронну адресу організаційного комітету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
Робоча мова конференції: українська
Форма проведення: заочна
Участь у конференції безкоштовна
Основні напрямки роботи (секції) конференції:
1. Загальне мовознавство
2. Перекладознавство
3. Мова й засоби масової комунікації
4. Міжкультурна комунікація
5. Сучасні підходи до викладання іноземних мов і перекладу
Для студентів університету Київського Університету ім. Бориса Грінченка: за бiльш детальною інформацією про участь у конфеенції звертайтесь за електронною почтою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
*** *** ***
Друга Презентація-практикум Щорічної науково-практичної конференції "Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації"
Шановні студенти, аспіранти, докторанти і молоді вчені! Запрошуємо Вас на практикум «Покрокова інструкція: як подати заявку на конкурс наукових проєктів» (у рамках Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації»).
Дата проведення: 17 січня 2022 року.
Час проведення: 15.00.
Посилання для приєднання на платформу Zoom: https://us06web.zoom.us/j/88192084877?pwd=QVVNU3loanQ2eElHQmN0U3MvTjB0UT09
Модераторки заходу:
Ольга Мусіяченко, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса грінченка, викладач циклової комісій суспільних дисциплін і правознавства Фахового коледжу «Універсум»;
Людмила Петрухан-Щербакова, заступник декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук.
Під час практикуму учасники: отримають практичні поради щодо написання заявки на Конкурс наукових проєктів у рамках Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Дослідження молодих вчених від ідеї до реалізації» та можливість поспілкуватись з організаторами заходу щодо участі у Конкурсі, задати питання стосовно власних ідей проєктних заявок.
Напрями за якими можна подавати проєкти на Конкурс:
- Наука та освіта: утвердження академічної доброчесності та наукової етики.
- Наука та культура: збереження і популяризація історико-культурної спадщини.
- Наука та розвиток громад: соціальні проєкти з науковою ідеєю.
Призовий фонд Конкурсу наукових проєктів за кожним напрямом становить 12000 грн.
Просимо учасників практикуму «Покрокова інструкція: як подати заявку на конкурс наукових проєктів» попередньо ознайомитися з інформаційним листом Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації» (https://kubg.edu.ua/images/stories/Departaments/Anonces/2021/03_18-19_2022konferents_Infolyst.pdf) та вимогами до Конкурсу наукових проєктів, за можливості роздрукувати, а також поміркувати над ідеями власного проєкту (але якщо ідей все ж немає, це не заважає Вам взяти участь у заході).
Події
2021
15 грудня 2021 року за ініціативи Наукового товариства Університету Грінченка відбувся практикум «Покрокова інструкція: як подати заявку на конкурс наукових проєктів» (у рамках Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації»).
Під час вступної частини голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, викладач циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Фахового коледжу «Універсум» Ольга Мусіяченко представила напрями роботи Конференції та розкрила особливості цьогорічного Конкурсу наукових проєктів.
Практикум для учасників заходу провела заступник декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи Факультету здоров’я, фізичного виховання і спорту Київського університету імені Бориса Грінченка, тренер, фасилітатор, кандидат педагогічних наук Людмила Петрухан-Щербакова. Учасники отримали практичні поради щодо структури проєктної заявки, виконали ряд завдань, які були спрямовані на удосконалення навичок з написання проєкту.
Віт НТ ІФ долучились Голова Джиджора Ніна та Секретар Сівачук Діана. До заходу долучились студенти, магістранти та аспіранти Інституту філології.
Дякуємо всім учасникам за плідну роботу!
Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
***
18-го листопада команда Наукового товариства долучилась до організації фахової конференції VI Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні проблеми Літературознавства та Мовознавства”, спільно зі Заступником з наукової роботи і міжнародних проєктів Овсієнко Людмилою Миколаївною.
Під час конференції працювало 5 секцій за різними, філологічними напрямами, у роботі яких взяли участь здобувачі нашого університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Загалом долучилося 42 доповідачі.
Вітальне слово надали директору Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професору кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства, доктор філологічних наук, професору Руснак Ірині Євгенівні та заступнику директора з наукової роботи і міжнародних проєктів Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професору кафедри української мови, доктору педагогічних наук, доцента Овсієнко Людмилі Миколаївні.
На пленарному засідані виступали:
- Єсипенко Дмитро Олександрович, кандидат філологічних наук, дослідник-асистент Центру Кулів Університету Альберти (Канада).
- Вінтонів Михайло Олексійович, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна).
- Караман Станіслав Олександрович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна).
- Сінченко Олексій Дмитрович, кандидат філологічних наук, доценткафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (Україна).
В цьому році, напрямки секцій були оновлені для сприяння різноманітних напрямків праць, а саме діяли такі 5 секцій:
- Історико-культурні параметри творчості письменників;
- Генологія літератури: взаємовпливи та еволюція;
- Різноаспектні проблеми функціювання української мови;
-
Міжкультурна комунікація: лінгвістика, переклад, методика викладання іноземних мов;
- Методика викладання мови та літератури у сучасних умовах інформатизації освіти.
Голова Наукового товариства Інституту філології також брала участь не лише як модератор-організатор, а й як доповідач з темою “Актуальність вивчення територіальних діалектів в сучасному світі на прикладі Японії”.
За результатами та зворотним зв’язком з учасниками, конференція була успішною і Наукове товариство сподівається на активну співпрацю в наступному році також.
***
20 жовтня 2021 року Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету Грінченка провело щорічний загальноуніверситетський науковий квест «Київ – моя столиця» для першокурсників та членів наукових товариств усіх структурних підрозділів Університету.
Цього року квест відбувся на Володимирській гірці. У рамках заходу актив Наукового товариства Університету Грінченка організував тематичні театралізовані мініатюри, які допомогли зануритися в атмосферу дореволюційного Києва, підготував для команд першокурсників цікаві тематичні завдання, познайомив учасників з основними напрямами роботи Наукового товариства Університету Грінченка.
За результатами квесту:
- Команди Інституту людини, Факультету права та міжнародних відносин розділили між собою І місце;
- Команда Інституту мистецтв посіла II місце;
- Команда Фахового коледжу «Універсум» здобула ІІІ місце.
Вітаємо всіх з початком наукового сезону та дякуємо учасникам за цікаву, пізнавальну та насичену подію. Від команди НТ ІФ долучилися Голова Джиджора Ніна та Секретар Сівачук Діана.
Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
***
В новому навчальному році, Вибори нової команди Наукового товариства Інституту філології відбулися 16-го вересня. Основна команда Наукового товариства Інституту філології не сильно змінилася, Джиджора Ніна Миколаївна другий рік поспіль голова, а Білик Катерина Миколаївна також другий рік її заступник. Однак, команда Наукового Товариства рада вітати Сівачук Діану Сергіївну з новою посадою секретаря Наукового Товариства і сподівається на плідну співпрацю. Крім того, зустріч дала змогу команді прозвітувати роботу за минулий навчальний рік і підготуватися до плідної роботи в новому навчальному році та оновити план подальшої роботи.
***
11.06.2021 року команда НТ ІФ зустрілась для підбиття підсумків за 2020-2021 навчальний рік. Наукове товариство мало наміром провести захід підпорядкованим серії “Наукові чаювання”, а саме: «Під квітучою сакурою в парку Кіото», для підбиття підсумків для членів команди Наукового товариства Інституту філології.
На жаль, через умови карантину, зібрати команду офлайн не вдалося, але навіть умови пандемії не зупинять збори команди Наукового товариства і команда з радістю зустрілась на платформі Гугл Міт з теплою чашкою чаю поряд екранів. Впродовж зустрічі, команда Наукового Товариства підбивали підсумки роботи за 2020-2021 навчальний рік та пригадувала основні організаційні момент, які були перешкодою і думала над їх можливими рішеннями для ефективної роботи у 2021-2022 навчальному році.
***
11–21 травня 2021 року в рамках Фестивалю науки відбувся десятиденний Марафон відкритих заходів від Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка.
У рамках Марафону було проведено:
11.05 і 14.05.2021 – Speaking club «Вступ до наукової комунікації», на якому учасники відпрацювали базові англомовні фрази, які використовуються у науковій комунікації (модераторка – Ніна Джиджора, голова Наукового товариства Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, студентка ІІІ курсу спеціальності «Японська філологія»).
Крім цього, Наукові товариства інших структурних підрозділів також провели серію цікавих майстер класів, детальніше про які читайте тут.
***
19 - 20 березня 2021 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації».
З вітальним словом до учасників конференції звернулася Наталія Віннікова, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, доцент.
На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:
- Світлана Чуканова, координатор Американської бібліотеки імені Віктора Китастого Національного університету «Києво-Могилянська академія», член науково-дослідної організації Research Data Alliance, кандидат педагогічних наук (тема доповіді «Відкрита наука у контексті академічної доброчесності: етика роботи з відкритими даними та принципи їх цитування»);
- Світлана Назарук, заступник начальника управління – начальник відділу молодіжної політики та національно-патріотичного виховання управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації, майстер-фасилітатор за програмою «Активні громадяни» (тема доповіді «Медіаграмотність: від теорії до практики»);
- Тетяна Харьківська, менеджер соціальної сфери, асистент проєктів, консультант Національних гарячих ліній Громадської організації «Ла Страда-Україна» (тема доповіді «Від ідеї до реалізації або про те, як дати життя власному проєкту»);
- Штєпан Новак, голова Наукового товариства Інституту політичних наук та управління Краківського педагогічного університету імені Національної комісії освіти, магістрант І року навчання спеціальності «Політологія», Республіка Польща (тема доповіді «Гранти для молодих науковців: досвід Наукового товариства Інституту політичних наук та управління Краківського педагогічного університету імені Національної комісії освіти»);
- Тамара Мандич, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Херсонського державного університету, аспірантка ІІ року навчання спеціальності «Філологія» (тема доповіді «Освітньо-наукові проєкти як інструменти оптимізації мовної ситуації: досвід Херсонського державного університету»);
- Вікторія Лучка, директор Громадської організації людей з інвалідністю “Fight for right” (тема доповіді «Досвід впровадження соціальних проєктів: від виявлення проблеми до суспільних змін»);
- Ірина Заярнюк, студентка IV курсу спеціальності «Соціальна робота (Соціальна педагогіка)» Фахового коледжу «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка та Олексій Тарасенко, студент ІІІ курсу спеціальності «Право» Фахового коледжу «Універсум» Київського університету імені Бориса Грінченка (тема доповіді «“ГучніЖести”»: досвід реалізації офлайн-проєкту в онлайн-умовах»)
Після пленарного засідання відбулися майстер-класи за напрямами роботи конференції. Після майстер-класів відбувся Конкурс наукових проєктів.
Завершилася конференцію 20 березня Театралізованою онлайн-екскурсією «Поділ у творах Нечуя-Левицького: від Академії до Кожум’як» .
Дякуємо всім спікерам, членам журі, учасникам конференції за активну участь і бажаємо творчої наснаги й нових наукових звершень!
Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
***
5 березня 2021 року відбувся онлайн-вебінар з академічної доброчесності, організований Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка. Науково-педагогічні працівники Інституту філології мали чудову нагоду поспілкуватися зі спікерами, які презентували два різні підходи до потрактування понять академічної доброчесності, плагіату, їх причин та наслідків.
Про юридичні аспекти інтелектуальної крадіжки говорив Іван Володимирович Назаров - заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, доктор юридичних наук, професор кафедри адвокатури Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», який запропонував учасникам поважного зібрання ґрунтовний аналіз понять «плагіат» і «академічний плагіат», специфіки академічної доброчесності, видів інтелектуальних правопорушень та відповідальності за них, висвітлення особливостей участі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у формуванні простору академічної доброчесності в середовищі освітян і науковців.
Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з числа здобувачів з освітніх програм (035 Філологія, 014 Середня освіта); викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства, аспірант ІІ року навчання спеціальності 035 Філологія Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка Анна Олегівна Бахтіна нестандартно підійшла до висвітлення проблеми академічної доброчесності й говорила про особливості плагіату в епоху Homo Ciberneticus, про те, як важко відстежити першоджерела в сучасному цифровому просторі, та недосконалість технічних засобів виявлення плагіату.
Двогодинну розмову, в якій взяли участь майже всі присутні (бо ж питання, порушені спікерами, були вкрай актуальними й зачепили за живе кожного, хто долучився до зустрічі), неперевершено модерувала заступник голови Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології, викладач кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Катерина Миколаївна Білик, яка не лише професійно організувала комунікацію учасників вебінару, а й вдало дібраними завданнями спонукала всіх до роздумів про те, які помилки викладачів підштовхують студентів до проявів академічної недоброчесності, змісила емоційно відчути ганебність цього явища.
А завершили зустріч зініційованим модератором написанням сенканів про плагіат. Свій твір на розсуд поважної аудиторії запропонувала доктор філологічних наук, доцент кафедри світової літератури Юлія Василівна Вишницька:
Плагіат
Огидний, хворобливий
Обурює, лякає, спонукає
Не хочу брати участі в цьому
Крадіжка
***
Наукове товариство студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології пропагує академічну доброчесність
1 березня 2021 року відбувся перший із серії заходів з академічної доброчесності, організованих Науковим товариством студентів, магістрантів, аспірантів і молодих вчених Інституту філології - онлайн-вебінар «Живи доброчесно!».
Спікери заходу (координатор «Школи академічної доброчесності» Оксана Шахова, професор Русудан Махачашвілі, провідний бібліограф сектору наукової обробки та каталогізації документів Бібліотеки Сніжана Гузенко, бібліограф 1 категорії Анастасія Литвинова) та студенти Інституту філології говорили про плагіат і методи запобігання йому, про списування, цитування, оформлення посилань та інші проблеми, пов’язані з дотриманням академічної доброчесності в освітньому процесі під час наукових досліджень.
Модерувала захід голова Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології Ніна Джиджора.
***
12 грудня 2020 року Наукове товариство Інституту філології провело останній захід на цей рік. В межах Грінченківської декади та для того, щоб відсвяткувати поезію, Наукове товариство спільно з студенткою Скульбідою Діаною провело літературний вечір.
Наукове чаювання пройшло продуктивно і цікаво, за участтю заступника голови Наукового товариства Катерини Білик. Студенти читали переклади віршів і навіть власну творчість.
Сподіваємося, що наукові чаювання лише почались!
***
1 грудня 2020 року члени Наукового Товариства мали змогу провести ексклюзивну лекцію для студентів факультету української й іноземної філології та журналістики і факультету бізнесу та права Херсонського державного університету! Тема лекції - тонкощі вивчення японської мови.
Після лекції відбулась дискусія на основі "питання-відповідь" і студенти почули не лише цікаву інформацію, а й отримали поради щодо вичення східних мов на професійному рівні.
Дякуємо Херсонському Державному Університету за плідну співпрацю та неймовірну можливість! Сподіваємося, що це лише початок спільних проектів між нашими науковцями та молодими вченими!
***
13 листопада 2020 року Наукове товариство студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Інституту філології долучилося до онлайн-засідання ради Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів та молодих вчених Херсонського державного університету.
Голова і секретар наукового товариства Інституту філології Ніна Джиджора й Анастасія Харчук долучилися до цікавої розмови про російсько-українські словники та життя і діяльність Івана Степановича Олійника - метра українськомовного термінологічного словникарства. Представниці грінченківської наукової громади виступили із доповіддю про українсько-японські словники, методику і проблематику вивчення японської мови.
Сподіваємося на продовження співпраці молодих науковців Університету Грінченка і Херсонського державного університету!
***
4 листопаду 2020 року в Інституті філології Київського університету імені Бориса Грінченка відбулася V Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА ТА МОВОЗНАВСТВА»
У конференції взяли участь молоді науковці із 6 університетів України: Херсонського державного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія, Національного університету «Острозька академія», Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Криворізького державного педагогічного університету та, звісно студенти, магістранти й аспіранти Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
З вітальним словом до учасників конференції звернулися Ірина Руснак, директор Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства, доктор філологічних наук, професор. Модерували захід Оксана Івасюк, кандидат філологічних наук, доцент, експерт з питань змісту освіти Міністерства освіти і науки України; доцент кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, та Олена Доценко, кандидат філологічних наук, доцент, заступник директора з наукової роботи Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка.
Родзинкою конференції традиційно був конкурс «Мій філологічний стартап», у якому цьогоріч узяли участь грінченківці: Марія Бойко, аспірантка кафедри української мови Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка (проєкт на тему «Безкоштовна двотижнева школа української мови та культури (м. Київ)»); Світлана Попова, магістрантка VI курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Формування італійськомовної комунікативної компетентності у письмі учнів старшої профільної школи»); Олександра Зіх, магістрантка V курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Збірник італійських пісень із завданнями для учнів 10–11-х класів профільної школи»); Анна Боцман, магістрантка V курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Практикум «L’italiano è facile» (Італійська — це легко) для учнів старшої школи філологічного профілю»); Ніна Джиджора, студентка ІІІ курсу Інституту філології Київського університету імені Бориса Грінченка («Японська просвітницька майстерня»). Проєкти, запропоновані на розсуд журі, були однаково актуальними, продуманими, цікаво презентованими, хоча й зорієнованими на вивчення різних мов і культур: української, італійської, японської. Не менш цікавою й продуктивною була робота п’яти секцій: двох літературознавчих, двох мовознавчих і секції методики викладання мови та літератури.
Мовне багатоголосся Інституту філології позначилося на тематиці стартапів, які цьогоріч були присвячені вивченню української, італійської, японської мов та культур. Журі порадилося і констатувало однаково високий рівень підготовки проєктів, їхню актуальність. Тож цього року маємо 5 переможців!
Втім три проєкти були підготовлені під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Татьяна Харченко, а це не можна було не відзначити. Тож на Тетяну Гадульзянівну чекає цінний подарунок від Оксана Івасюк - книга Галини Дацюк "Одна з нас", що тільки-но побачила світ у Видавничому домі "Букрек".
А ми чекаємо на презентацію нових стартапів на VI Всеукраїнській конференції "Актуальні проблеми літературознавства і мовознавства" за рік!
***
27 жовтня 2020 року відбулась річна Рада Наукового товариства Інституту філології, де команда відзвітувала про події та заходи минулого року, а також перевибори голови та команди наукового товариства.
Цікаві заходи, актуальні проблеми організації наукової діяльності, активна наукова позиція і бажання діяти - це те, що об'єднує членів наукового товариства.
Гілевич Аліна Василівна за 2 роки каденції на посаді очільниці наукової молоді інституту зуміла згуртувати креативну команду, виховала свою наступницю - Ніну Джиджору! Тож наукове товариство продовжує цікаву і плідну діяльність!
Вітаємо Ніну Джиджору та Катерину Білик з обранням на посаду голови та заступника голови Наукового товариства студентів, магістрантів, аспірантів і молодих вчених Інституту філології! Успіхів, натхнення, цікавих наукових ідей і легкої їх реалізації!
***
9 жовтня 2020 року відбувся загальноуніверситетський квест від Наукового товариства, пройшов цікаво, продуктивно, з безліччю нових знайомств, яскравих вражень і посмішок, які приховували карантинні вимоги.
Під час «Київ — моя столиця: прогулянки містом Бориса Грінченка» першокурсники мали чудову нагоду прогулятися та познайомитися містом нашого ідейного лідера й дізнатися про роботу Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених Університету.
Вітаємо студентів Педагогічного інституту з першістю та завдячуємо усім учасникам і організаторам за висококласну подію.
Дякуємо за чудові світлини! І прибуде з Вами наука!
***
Онлайн-вебінар "Дотримання норм академічної доброчесності під час виконання наукового дослідження" відбувся 30 вересня 2020 року. Спікерами заходу були молоді вчені Інституту філології: Федорова А.О., Стрельченко К.С. та Гілевич А.В. Мета захода - підготовка студентів випускних курсів до написання наукового дослідження з дотриманням норм академічної доброчесності. Тож, під час вебінару, спікери обговорювали такі пункти з студентами, як:
- механізми опрацювання фахової літератури з дотриманням норм академічної доброчесності;
- оформлення цитат, покликань на першоджерела та списку джерел;
- студентський/ аспірантський досвід перевірки роботи на антиплагіат.
Висвітлена інформація була корисна для всіх студентів, не лише випускних курсів, тож студенти долучалися до зустрічи залюбки!
***
20 березня 2020 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Дослідження молодих вчених: від ідеї до реалізації».
З вітальним словом до учасників онлайн-конференції звернулася Наталія Віннікова, проректорка з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, докторка філологічних наук, доцентка.
На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:
- Василь Пріц, голова Наукового товариства студентів та аспірантів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, викладач циклової комісії природничих дисциплін Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка, співзасновник науково-популярного проєкту “PopSciUa”;
- Олександр Курбан, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент;
- Аліна Карбан, координаторка культурного напрямку освітньої платформи “Експертний Корпус”, спеціалістка відділу популяризаційної роботи Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам’яті, кандидатка філологічних наук;
- Валерія Мосієнко, тренерка Української Соціальної Академії;
- Ольга Мусіяченко, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Київського університету імені Бориса Грінченка, викладачка циклової комісії суспільних дисциплін і правознавства Університетського коледжу Київського університету імені Бориса Грінченка та Дарина Кучережко, Владислава Ільченко, Анастасія Гулько, студентки III курсу спеціальності “Журналістика” (Видавнича справа та редагування), Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.
Після пленарного засідання за напрямами роботи конференції відбувся Конкурс наукових проєктів студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених. Найкращі проєкти були відзначені цінними подарунками від співорганізаторів конкурсу наукових проєктів: грошовими преміями від Наукового товариства Університету Грінченка, сертифікатами з можливістю перевірити свої праці на антиплагіат від UNICHEC та StrikePlagiarism; сувенірами від освітньої платформи “Експертний корпус” та наметову палатку від Тетяни Лях, співголови журі Конкурсу, завідувачки кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Інституту людини Київського університету імені Бориса Грінченка, волонтерки.
Дякуємо всім спікерам, журі, учасникам онлайн-конференції та конкурсу за активну участь та бажаємо творчої наснаги і нових наукових звершень!
Матеріали надано НМЦ досліджень, наукових проектів та програм
***
З 2-го по 6-те березня відбувся фестиваль короткого кіно "GrinchShort" в Інституті філології до 70 річниці міжнародного КФ Берлінаре 2020, організований Заступником голови Науквого товариства, Джиджорой Н.М. Впродовж чотирьох днів, студенти мали змогу послухати цікаві лекції про кінематографію країн, мов яких ми вивчаємо. Особливо цікавим був другий день фестивалю, де йшла мова про англомовні стрічки, адже цей день фестивалю був повністю проведений англійською мовою.
Під час фестивалю, окрім цікавих лекцій, студенти переглядали коротки фільми, які були номіновані або виграли премію Оскар в рік прем'єри.
Фестивалб закінчився короткою вікториною, де студенти мали сполучити ім'я відомого кінематографа з їх країною (всіх кінематографів обговрювали під час лекцій).
Дякуємо всім хто долучився до цього фестивалю з нами!
***
18-го лютого відбувся Науковий воркшоп “Загальна схема наукового дослідження: пишемо тези на конференцію”. Цільова аудиторія заходу були магістранти, аспіранти та випускні курси, але до заходу долучились студенти з різних вікових категорій. Не даремно - адже інформація була важливою і цікавою для кожної людини, яка хоче приймати участь в конференціях і наукових дослідженнях!
Під час заходу виствілили:
- Загальну схему науковго дослідження та оформлення тез;
- Організація і планування дослідження, підготовка до конференцій;
- Характеристики вагомих джерел.
Модератором заходу була Голова Наукового товариства, Гілевич А.В. Сподіваємося, що всі здобувачи, які відвідали захід, в майбутньому матимуть впевненість в оформленні тез!
***
7-го лютого, в першу п'ятницю другого семестру навчального року, Наукове товариство організувало чергове Наукове чаювання, на тему перегляду відео-тренінгу «Майстер навчання» керівника академії над-досягнень Іцхака Пінтосевіча.
Адже семестр лише почався, Наукове товариство хотіло пробудити мотивацію студентів, дати натхнення і допомогти студентам з організацією часу та робочого простору. Тож, для візуалізації методів і лайф-хаків, команда НТ вирішила провести спільний перегляд відео-тренінгу і провести Сократичну дискусію.
Відео-лекцію можна переглянути за посиланням:
Модератором заходу була Голова Наукового товариства, Гілевич А.В., але своїм досвідом поділилась вся команда НТ ІФ.
Промоція Наукового Товариства Інституту філології – «Наука – це цікаво!»
04 жовтня о 13.40 в 204 аудиторії відбулася промоція НТ ІФ "Наука - це цікаво!". У ході заходу члени НТ та гості заслухали виступ Голови НТ ІФ Гілевич А.В. про діяльність НТ в стінах інституту, про наукову складову навчального процесу в Університеті Грінченка, звітування за 2018-2019 н.р. До виступу долучилися активні студенти інституту (викл. Шаповал О.В., студенти Джиджора Н, Асадова С, Харчук А.), які розказали про свій досвід участі в заходах НТ, а також чим їх приваблює наука і що з нею робити? Всіх бажаючих приймати участь у діяльності НТ було запрошено до членства та активу!
Науковий воркшоп Fishbone: технологія критичного аналізу інформації
18 квітня 2019 року члени наукового товариства Інституту філології разом зі старшим викладачем кафедри східних мов і перекладу Боришполець Ю.В. розбирали дієву стратегію розвитку критичного мислення на науковому воркшопі «Fishbone: технологія критичного аналізу інформації Каору Ісікави для тих, хто прагне знайти істину».
Що спільного у звичайної риби та університету? Нічого. А от у технології Fishbone та навчання є дещо схоже! Стратегія Fishbone не з’явилася сама по собі, її ще у середині минулого сторіччя розробив японський професор Каору Ісікава, який є одним з найвідоміших у світі теоретиків менеджменту. Спочатку ця методика стала допоміжним інструментом для аналізу якості та покращення різноманітних промислових процесів, а згодом перетворилася на чудовий педагогічний інструмент. До речі, саме за допомогою методики Fishbone професору Ісікава вдалося повністю змінити стратегію роботи знаного концерну Toyota, зробивши виробництво більш успішним. Викликає зацікавленість, чи не так?
Дослівно Fishbone перекладається як «Риб’яча кістка» або «Скелет риби». І дійсно, в основі методики схематична діаграма у формі риб’ячого скелету. Така нестандартна та водночас проста схема дозволяє провести швидкий та точний аналіз певної проблеми, виявивши її причини та наслідки. А потім потрібно лише зробити правильні висновки.
Студенти та викладачі у ході ворк-шопу намагалися накласти принцип Fishbone на актуальні проблеми власних досліджень або граматичні теми тієї чи іншої мови. Ще один прогресивний методи засвоєння, актуалізації та узагальнення інформації в скарбничку наших допитливих студентів!
Майстер-клас Візуалізація в освітньому процесі
28 березня 2019 року відбувся майстер-клас «Візуалізація в освітньому процесі: скрайбінг, скетчноутінг, інтелект-карти та інші інструменти» для викладачів та студентів Інституту філології викладача кафедри східних мов і перекладу Гілевич А.В. У ході заходу були обговорені такі важливі в навчальній діяльності питання як:
1. Візуалізація: як це працює? Основні механізми продуктивності.
2. Ефективне застосування візуальних інструментів у навчанні: ЩО, ДЕ, і ЯК краще використати.
3. Скрайбінг: інструменти, етапи створення, лайфхаки від відомих тренерів та онлайн-ресурси для навчання.
4. Скетчноутінг: як легко запакувати/розпакувати та запам’ятати будь-яку інформацію.
5. Інтелект-карти/майндмеппінг Тоні Б`юзена: ноу-хау у використанні.
Найтоповішим по студенським фідбекам отримала розглянута у ході майстер-класу тема Лайфхаки для допитливих: візуальні заготовки, інфографіка, візуальний маркетинг та дизайн-мислення у реальному житті.
Сподіваємося, набуті знання знайдуть якісне застосування студентами та викладачами в освітньому процесі.
Успіхів та творчого натхнення!
Майстер-клас з прочитання японської Манги
25 лютого 2019 року тішилися всі поціновувачі японських коміксів, адже у стінах нашого закладу відбувся відкритий майстер-клас для японістів «Ономатопоетична лексика як засіб озвучки подій коміксу», який проводила викладач кафедри східних мов і перекладу Гілевич А.В. для студентів 1 та 2 курсів японської філології - найневтомнішим мангакам та анімешникам. До майстер-класу долучилися студенти інших спеціальностей, які мають зацікавленість у даному мистецтві поп-культури Японії.
У ході майстер-класу були розібрані типові приклади вживання ономатопоетизмів, а саме гісейго і гітайго, притаманних японській мові, з метою втілити в життя звуки оточуючого світу, щоб читач коміксу міг їх "почути" у своїй уяві. Таким чином манга немовби оживає, адже мангаки прописують відповідними словами звуки відкривання дверей, тупотіння кошачих лапок по підлозі, ба навіть звук витирання обличчя м'яким рушником!
По завершенню майстер-класу студенти-японісти мали завдання намалювати свої власні комікси, використовуючи нові слова озвучки подій. Ось, що з цього вийшло - ефективно та весело!
EdEra: ключ до саморозвитку
У сучасному світі, незалежно від сфери професійної діяльності можуть бути корисними інші навички, які тренуватимуть Soft skills та Нard skills особистості і нададуть змогу міжпрофесійного ефективного успішного лавіювання в майбутньому. Про шляхи тренування різних навичок та здобуття нового досвіду використовуючи онлайн ресурси говорилося на гостьовій лекції для викладачів та студентів Університету від спікерів студії онлайн-освіти EdEra «Презентація сучасної освітньої інтернет-платформи EdEra: ключ до саморозвитку людини 21 століття», ініційованої Науковим товариством Інституту філології 18 лютого 2019 року.
EdEra - це студія онлайн-освіти, що робить онлайн освіту в Україні якісною та доступною, створює онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та освітні блоги. Спікер від EdEra Владислав детально, строкато і по молодіжному розказав про заснування платформи, про корисні наявні онлайн-проекти, які можуть розвивати різноманітні навички філологів, а також про мотивацію до здобуття нового досвіду задля майбутніх можливостей. Студенти були у захваті!
Радимо усім ознайомитися з освітньою платформою детальніше за посиланням: https://www.ed-era.com/
Міжнародні програми обміну: досвід
13 листопада 2018 року за ініціативи Наукового товариства Інституту філології відбувся перший в цьому
навчальному році круглий стіл присвячений Міжнародним програмам обміну. Під час захочу
професорсько-викладацький склад університету, аспіранти і студенти поділилися досвідом
участі в програмах академічної мобільності різного формату. З вітальним словом до аудиторії
звернулася заступник директора з наукової роботи і міжнародних проектів, кандидат
філологічних наук, доцент – Олена Леонідівна Доценко.
Зауважимо, що сьогоднішній круглий стіл досить цікаво показав на контрасті особливості
стажування в країнах Європи і країнах Сходу, і зробивши цим великий акцент на розумінні
важливості перебування в мовному і соціо-культурному середовищі.
Розпочав роботу круглого столу старший викладач кафедри англійської філології і перекладу,
кандидат філологічних наук – Козачук Андрій Михайлович, розповівши про участь у програмі
«Українські лідери європейської освіти». Колоритні фото презентації розкрили в повній мірі
стажування в Польщі і цікаві аспекти позаурочного часу, які дозволили пізнати місцеву
культуру.
Досвідом ведення курсу лекцій за програмою академічної мобільності Erasmus+ staff mobility
for teaching поділилася доцент кафедри германської філології, кандидат філологічних наук –
Гайдаш Анна Владиславівна. Тут академічна мобільність була представлена з іншого ракурсу, а
саме – обмін досвідом викладання у ВНЗ приймаючої сторони (Болгарія).
Досвідом наукового стажування в Болгарії в рамках програми Erasmus поділилися з
аудиторією старший викладач кафедри германської філології – Тітаренко Майя Валеріївна і
викладач кафедри англійської філології і перекладу – Маматова Вєра Володимирівна. Досить
деталізовано було розкрито всі аспекти перебування на стажування, починаючи з подачі
документів, аспектів трансферу, житлових умов, стипендіального покриття, опису навчального
процесу і завершуючи ілюстративними зображеннями опису позаурочної екскурсійної
програми.
Старший викладач кафедри східних мов і перекладу, кандидат філологічних наук – Щербаков
Ярослав Ігорович дозволив аудиторії поринути у світ Сходу, на прикладі літньої школи в Китаї.
Інформативна насиченість доповіді Ярослава Ігоровича досить деталізовано провела слухачів
шляхом пізнання Піднебесної в усьому її колориті.
Про підкорення програми Erasmus розповіла студентка 4 курсу (італійська мова і література) –
Катерина Кононенко. Студенти університету Бориса Грінченка вкотре довели, що для нас
немає нездоланних шляхів і перемог, отримати можливість пройти стажування за програмою
Erasmus може кожен здібний студент, який проявить бажання і наполегливість стажуватись в
певному мовному середовищі.
Завершенням круглого столу стала доповідь студентки 5 курсу (японська мова і література) –
Дерев'яженко Діани, яка розкрила аудиторії особливості літніх курсів в Японії. Це був цікавий
віртуальний тур стежками навчання, пригод і мандрів країною Вранішнього сонця.
Отак, звивистою стежкою на Захід, Схід, Захід і знову – на Схід пройшов наш круглий стіл.
Сподіваємося наступного разу бачити більше охочих поділитися досвідом і послухати про
програми міжнародного обміну.
Ласкаво просимо у світ японської анімації!
9 листопада 2018 року весело і дуже в дусі Японії відбувся проект "Ласково просимо у світ японської анімації: знайомство з трендом сучасної поп-культури Аніме і Манга". Учасники проекту студенти 1 курсу японської філології у своїх презентаціях показали не тільки глибокі знання, але і любов до цих незвичних нам елементів культури аніме і манга. Було помітно, що вони отримують задоволення, поділившись з усіма гостями заходу своїм захопленням. До презентації проекту долучилися і студенти 2,3,5 курсів, і китайці і японці, а також гості з інших філологій, адже аніме і манга полонять серця молодих людей по світу. У ході проекту транслювалося відео-соц опитування, яке показало, що студенти та викладачі нашого Університету є палкими прихильниками японської анімації, або принаймні чули про неї. Сподіваємося, що такий проект зробив Японію ближчою!
22 жовтня 2018 року на порядок денний чергової Ради Наукового товариства Інституту філології виносилися з поміж інших два нагальні питання – звіт про
роботу за рік та переобрання голови.
Було заслухано звіт Голови НТ Федорової А.О. про діяльність товариства в 2017-2018 н.р. Членам наукового товариства звіт було схвалено.
Шляхом таємного голосування новою Головою Наукового товариства Інституту філології було обрано викладача кафедри східних мов і перекладу, аспірантку 3 року навчання Гілевич А.В. Заступником голови обрано студентку 2 курсу Асадову С.Ф., секретарем – Гуль О.Г., викладача кафедри германської філології, аспіранта 1 року навчання.
Бажаємо наснаги, наукових здобутків, невичерпного джерела творчості новій команді!
"Movie Club KUBG"
Much Ado About Nothing" - фільм на сесії KUBG Movie Club, яка пройшла 15.05.2018 року! Олена Олександрівна Москалець в черговий раз провела цікаве засідання мовного кіноклубу Інституту філології в рамках діяльності Наукового товариства Інституту філології. На сесії кіноклубу були присутні студенти Інституту філологіі, студенти Університетського коледжу, а також гості з різних структурних підрозділів університету! Олена Олександрівна спочатку активізувала знання іноземної мови слухачів нашої сесії кіноклубу, потім слухачі подивилися фільм мовою оригіналу ( англійською мовою), впродовж фільм проводилося обговорення фільму з введенням нового вокабуляру. Запрошуємо всіх охочих приєднуватись до сесій нашого кіноклубу Інституту філології!
"Movie Club KUBG"
Сьогодні, 27 лютого, в Інституті філології відбулася зустріч Наукового товариства у рамках роботи мовного гуртка "Kubg Movie Club". Москалець Олена Олександрівна презентувала власні розробки для тренування нового вокабуляру, який був введений після перегляду фільму " The Day after Tomorrow". Студенти спеціальності "Філологія. Мова і література (англійська)" мали змогу насолоджуватися цікавим фільмом та додатково потренувати свої мовленнєві навички під час обговорення фільму.
"Myths and Facts : 10 Tips for Success in Translation Industry"
20.02.2018 в Інституті філології відбувся цікавий захід, що був організований Науковим товариством СМАМВ Інституту філології "Myths and Facts : 10 Tips for Success in Translation Industry". Спікером була Палійчук Еліна Олександрівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри англійської філології та перекладу, асоційований експерт з перекладу проекту "Association4U", співзасновник Лінгвістичного центру "Lingvocom". Еліна Олександрівна поділилася власним перекладацьким досвідом та презентувала 10 основних порад для успішного перекладу студентам-філологам. У презентації були показані сучасні перекладацькі технології (CAT Tools) для успішного перекладу, було зазначено, як важливо мати широкий спектр фонових знань для вдалих перекладів спеціалізованих текстів. Студенти мали можливість поставити запитання спікеру, які їх цікавили з цієї теми. Міні-сесія виявилася дуже інформативною та важливою для майбутньої професійної орієнтації студентів Інституту філології.
СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ПРОЕКТ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ
«ЗНАЙОМСТВО ІЗ СУБКУЛЬТУРАМИ КРАЇН, МОВИ ЯКИХ МИ ВИВЧАЄМО»
18 грудня 2017 року в Інституті філології відбувся проект Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту філології «Знайомство із субкультурами країн, мови яких ми вичаємо»
За програмою заходу студенти різних філологій виступали з презентаціями про сучасні молодіжні субкультури. Родзинкою заходу було те, що доповіді подавалися мовами тих країн, субкультури яких було представлено.
Так, якісно були представлені субкультури Америки та Великобританії англійською мовою. (Кузьменко Ксенія, Степанова Ірина, Щербак Анна, Збінець Юлія, Шулянська Ольга). Учасники все прекрасно зрозуміли та приймали участь в обговоренні.
Виступи японською та французькою мовами (Шаповал Ольга, Воробйов Олександ, Трохимлюк Анна) були сприйняті учасниками з цікавістю та посмішками.
Захід був проведений успішно, справив гарне враження на учасників, заохотив до подальших досліджень та, звичайно, є таким, який заслуговує на подальший розвиток.
"Movie Club KUBG"
12 грудня у рамках реалізації проекту "Movie Club KUBG" за підтримки Наукового товариства Інституту філології відбулося засідання дискусійного кіноклубу, де було показано стрічку "The Great Gatsby" мовою оригіналу. Модератором заходу була доцент кафедри англійської філології та перекладу Москалець Олена Олександрівна, яка розробила ряд тренувальних вправ, що основані на фільмі, для закріплення нового вокабуляру. Перед переглядом фільму та власне після показу стрічки всі учасники проекту мали змогу потренувати свої вміння та закріпити вивчений матеріал. Засідання дискусійного клубу мало великий успіх!
Діяльність
Плани діяльності Наукового товариства Інституту філології
План діяльності НТ САДМВ ІФ 2022
План діяльності НТ САДМВ ІФ 2021
План діяльності НТ САДМВ ІФ 2020
План діяльності НТ САДМВ ІФ 2019
План діяльності НТ САДМВ ІФ 2018