Історія Факультету

  Факультет української філології, культури і мистецтва бере початок з 2002 року, коли почав функціонувати філологічний факультет Київського міського педагогічного університету імені Б. Д. Грінченка. У січні 2008 року філологічний факультет було реорганізовано в Гуманітарний інститут, який доєднав до себе соціально-гуманітарний факультет і спеціальність «Фізичне виховання».  У липні 2016 року на підставі рішення Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка Гуманітарний інститут шляхом поділу було трансформовано в кілька структурних підрозділів: Інститут філології, Інститут журналістики, Факультет здоров’я, фізичного виховання і спорту.

  За рішенням Вченої ради від 28 червня 2022 року Інститут філології трансформовано в три факультети: факультет української філології, культури і мистецтва, факультет романо-германської філології, факультет східних мов.

  За час існування Факультету філологічну спільноту очолювали відомі вчені – доктор педагогічних наук, професор Караман С.О., заслужений працівник освіти України, кандидат філологічних наук, професор Ковбасенко Ю.І., доктор філологічних наук, професор Бондарева О.Є., доктор філологічних наук, професор Єременко О.В. Із березня 2019 року Факультет очолює доктор філологічних наук, професор Руснак І.Є.

  Місія Факультету як структурного підрозділу Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – сприяти кожному в цілісному розвитку і лідерському становленні, служити людині, громаді, суспільству.