Григоревська Олена Вікторівна
Освітня програма
029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
другого (магістерського) рівня вищої освіти
Галузь знань: 02 Культура і мистецтво
Спеціальність: 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Кваліфікація: магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи
(нова редакція)
Гарант програми: Григоревська Олена Вікторівна, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник, професор кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва.
Мета освітньої програми: підготовка фахівців, для інформаційно-бібліотечної сфери із широким доступом до працевлаштування, здатних самостійно розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в процесі професійної діяльності.
Цілі навчання: формування у здобувачів вищої освіти комплексу знань, умінь та навичок для застосування у професійній діяльності у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи.
Унікальність програми обумовлюється її основним фокусом - спеціальна освіта в сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи:
активна взаємодія здобувачів, роботодавців та наукової спільноти;
зорієнтованість на проведення науково-прикладних досліджень для бібліотечно-інформаційної системи;
формування компетентностей актуальних для успішної професійної діяльності в сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи (креативність, інноваційність, лідерство).
формування управлінських компетентностей у сфері інформаційної, бібліотечної та архівної діяльності;
досягнення програмних результатів навчання відбувається на основі сучасних практик з використанням сучасної матеріально-технічної інфраструктури Університету Грінченка та установ баз-практик.
Освітня програма (нова редакція) 2022 р.
Навчальний план (нова редакція) 2022 р.
Шановні колеги!
Запрошую усіх стейкхолдерів до співпраці щодо реалізації та покращення освітньої програми. Свої пропозиції прошу надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Результати акредитації освітньої програми
Успішна акредитація магістерської освітньої програми!
28 червня 2023 р. рішенням Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти видано сертифікат №5164 про акредитацію освітньо-професійної програми другого (магістерського) рівня вищої освіти 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», яка реалізується кафедрою інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва в Київському університеті імені Бориса Грінченка.
Робота експертної групи у складі: керівник експертної групи - Демуз І.О. (Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України); члени експертної групи – кандидат педагогічних наук Карпенко О.О. (Національний аерокосмічний університет ім. М.С. Жуковського «Харківський авіаційний інститут»); Артеменкова О.М. (Київський національний університет культури і мистецтв - здобувач вищої освіти) відбувалась on-line у період з 9.03.2023 р. по 11.03.2023 р., була високопрофесійною та проходила у доброзичливій атмосфері.
Експертна група високо оцінила ОПП 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» за усіма критеріями, відзначила зразковість реалізації ОПП за 5 критеріями та надала фахові рекомендації щодо подальшого розвитку програми, які неодмінно будуть враховані у новій редакції та реалізовані у наступні роки.
Галузева експертна рада НАЗЯВО галузь знань 02 Культура і мистецтво (експерт – голова ГЕР 02, Осередчук О.А.) підтримала висновки експертної групи, у свою чергу, також відзначила як зразкові практики Університету Грінченка в реалізації ОПП 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» за критеріями 5 Контрольні заходи, оцінювання здобувачів вищої освіти та академічна доброчесність; 7 Освітнє середовище та матеріальні ресурси; 8 Внутрішнє забезпечення якості ОП; 9 Прозорість та публічність.
Такий результат став можливим завдяки спільній роботі кафедри інформаційних комунікацій із партнерами, які активно підтримували розвиток ОПП – рецензенти ОПП Шевченко О.В., професор кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій Національного університету «Одеська політехніка» та Василенко О.М., директор Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, партнери-роботодавці - Сербін О.О., директор Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого; Половинчак Ю.М., директор Національної юридичної бібліотеки; Бруй О.М. директор науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, президент Української бібліотечної асоціації; Каліберда Н.Ю., директор бібліотеки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського; Барабаш С.І., учений секретар Науково-технічної бібліотеки ім. Г.І. Денисенка НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського; Романюк О.І., директор Публічної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки м. Києва; Каневська С.О. в.о. директора Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Опришко Т.С., директор бібліотеки Університету Грінченка.
Вітаємо гаранта, усіх причетних колег, науково-педагогічний колектив кафедри, партнерів і роботодавців, випускників і здобувачів із високою оцінкою нашої спільної роботи!
Терещенко Наталія Миколаївна
Освітня програма
029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
Галузь знань: 02 Культура і мистецтво
Спеціальність: 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
Кваліфікація: бакалавр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи
(нова редакція)
Гарант програми: Терещенко Наталія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва.
Мета освітньої програми: підготовка кадрів для інформаційної, бібліотечної та архівної сфери, з урахуванням загальних і професійних компетентностей, основним компонентом яких є складові соціо-культурного, освітнього та наукового рівнів, які дозволять мобільно реагувати на потреби практики та вимоги роботодавців у процесі підготовки професійних кадрів нової формації.
Цілі навчання: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані завдання та практичні проблеми у галузі інформаційної, бібліотечної та архівної справи або у процесі навчання, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов та передбачають застосування положень і методів інформаційної, бібліотечної та архівної справи.
Унікальність програми обумовлюється її основним фокусом - спеціальна освіта в сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи:
- активна взаємодія здобувачів, роботодавців та наукової спільноти;
- зорієнтованість на проведення науково-прикладних досліджень в галузі інформаційної, бібліотечної та архівної діяльності;
- формування компетентностей актуальних для успішної професійної реалізації в сфері інформаційної, бібліотечної та архівної справи (пошукової, цифрової, аналітичної),
- формування компетентностей з ділової та соціальної комунікації, мадіакультури у сфері інформаційної, бібліотечної та архівної діяльності;
- досягнення програмних результатів навчання відбувається на основі сучасних практик з використанням сучасної матеріально-технічної інфраструктури Університету Грінченка та установ баз-практик.
Освітня програма (нова редакція) 2024 р.
Навчальний план (нова редакція) 2024 р.
Шановні колеги!
Запрошую усіх стейкхолдерів до співпраці щодо реалізації та покращення освітньої програми. Свої пропозиції прошу надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Результати акредитації освітньої програми
Успішна акредитація бакалаврської освітньої програми!
У 2021 році освітньо-професійна програма 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, яка реалізується кафедрою бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики в Київському університеті імені Бориса Грінченка, пройшла успішну акредитацію, і за рішенням Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти отримала сертифікат №1946 про акредитацію.
Робота експертної групи у складі: керівник експертної групи - Шевченко Олени Василівни та членів експертної групи: Охріменко Ганни Валеріївни та Кулеша Артема Миколайовича, відбувалась on-line у період з 01.02.2021 р. – 03.02.2021 р. і була високопрофесійною та проходила у доброзичливій атмосфері.
Експертна група високо оцінила ОПП 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» за усіма критеріями, відзначила зразковість реалізації ОПП за 8 критеріями та надала фахові рекомендації щодо подальшого розвитку програми, які неодмінно будуть враховані у новій редакції та реалізовані у наступні роки.
За результатами акредитаційної експертизи рішенням експертної групи є акредитація з визначенням "зразкова".
Високий результат став можливим завдяки спільній роботі кафедри бібліотекознавства та інформології із партнерами, які активно долучалися до реалізації та розвитку ОПП. Окрема подяка за схвальні відгуки та конструктивні поради: Сенченку М. І. директору ДНУ «Книжкова палата України імені Івана Федорова», Шевченко І. О. директору Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ, Соляник А. А. професору, завідувачу кафедри документознавства та книгознавства ХДАК; партнерам-роботодавцям: Сербіну О. О. директору Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Каліберді Н. Ю., директору бібліотеки Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського; Романюк О. І., директору Публічної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки м. Києва; Опришко Т.С., директору бібліотеки Університету Грінченка та іншим.
Вітаємо гаранта, науково-педагогічний колектив кафедри, партнерів і роботодавців, випускників, здобувачів та усіх причетних колег, з високою оцінкою нашої спільної роботи!
Малюк Євген Олександрович
Освітньо-професійна програма
021.00.01 «Ведучий телевізійних програм»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
Галузь знань: 02 Культура і мистецтво
Спеціальність 021 Аудіовізуальне мистецтво та виробництво
Кваліфікація: бакалавр з аудіовізуального мистецтва та виробництва
Гарант програми: Малюк Євген Олександрович, кандидат культурології, доцент кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва.
Мета освітньої програми: Забезпечити поглиблену та всебічну підготовку універсальних фахівців у галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва з акцентом на роботу ведучих телевізійних програм, надати практичні навички та теоретичні знання, які сприятимуть широкому доступу до працевлаштування здобувачів у медіасфері.
Цілі навчання: Формування у здобувачів вищої освіти здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та вирішувати практичні проблеми в сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва, що передбачають застосування системи методів теорії, історії аудіовізуального мистецтва і виробництва та характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.
Унікальність програми обумовлена комплексним підходом у підготовці здобувачів:
- орієнтація на практикоорієнтоване навчання зі створення аудіовізуального продукту;
- різноманітність вибіркових блоків для розкриття інтересів здобувачів у межах спеціальності;
- формування компетентностей для професійного розвитку здобувачів як у сфері аудіовізуального мистецтва, так і в сфері соціальних комунікацій (розуміння етичних і правових норм, усвідомлення психологічного впливу аудіовізуального мистецтва);
- досягнення програмних результатів за допомогою сучасного матеріально-технічного забезпечення на базі Університету Грінченка, зокрема студій для відеозйомки та запису аудіо.
Робочі програми навчальних дисциплін
Освітня програма (нова редакція) 2023 р.
Навчальний план (нова редакція) 2023 р.
Шановні колеги!
Запрошую усіх стейкхолдерів до співпраці щодо реалізації та покращення освітньої програми. Свої пропозиції прошу надсилати на електронну адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.