ІНФОРМАЦІЙНА ОСВІТА – ОДЕСА-2023

8 14 0914 вересня 2023 р. відбулася XVI Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційна освіта та професійно-комунікативні технології ХХІ століття». Захід проходив в офлайн-онлайн форматі на базі Одеської національної наукової бібліотеки України. Організували його партнери Київського університету імені Бориса Грінченка – Національний університет «Одеська політехніка» (кафедра інформаційної діяльності та медіакомунікацій).

Науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних комунікацій Університету Грінченка (Політова О.А., завідувач кафедри, кандидат історичних наук; Григоревська О.В., професор кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій) приєдналися до пленарного засідання конференції онлайново. Олена Григоревська у вітальному слові наголосила на важливості продовження фахового обговорення змін, що передбачає проєкт Постанови «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої та фахової передвищої освіти» (2023), зокрема для спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

На науковому заході, який об’єднав понад 130 представників закладів вищої освіти, бібліотечно-інформаційних установ, громадських організацій і професійних об’єднань, обговорювали актуальні проблеми розвитку інформаційної освіти в Україні та світі. Ключовими в дискусії стали питання оптимізації підготовки фахівців зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (доповідь Спрінсяна В.Г., голови Асоціації документознавців України, завідувача кафедри інформаційної діяльності та медіакомунікацій Національного університету «Одеська політехніка»), перспективи змін освітнього стандарту зі спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (доповідь Палехи Ю.І., голови НМК МОН України за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», професора кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету).

Програмою конференції було передбачено дві окремі локації для обговорення нагальних освітніх питань – круглий стіл провідних фахівців України щодо освітніх програм за спеціальністю 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» і Всеукраїнський флешмоб «Об’єднання спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», до якого доєдналися провідні ЗВО України.

Щиро дякуємо організаторам заходу за можливість професійного спілкування! Бажаємо успіхів нашим колегам-практикам, професорсько-викладацькому складу та здобувачам освіти університетів України!