Наукова діяльність професорсько-викладацького складу кафедри
Наукова робота кафедри інформаційних комунікацій спрямована на вирішення низки питань, пов’язаних із вивченням технологій цифрової трансформації культурного простору як складника підготовки фахівців інформаційної, бібліотечної та архівної справи в умовах трансформації змісту спеціальності.
- Завідувач кафедри Політова О. А. досліджує інноваційні методики у процесі викладання гуманітарних дисциплін у вищих навчальних закладах, проблеми менеджменту в освітній сфері, теорію і практику архівної справи, бібліотекознавства та бібліографії.
- Професор кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник Григоревська О.В. продовжує дослідження стратегічного розвитку бібліотечно-інформаційної сфери світу та України, вивчає розвиток інформаційної та цифрової культури, зокрема цифрові трансформації у діяльності закладів освіти й культури.
- Кандидат педагогічних наук, доцент Терещенко Н.М.досліджує технології інформаційного впливу у процесі культурної трансформації українського суспільства, а також сутність та значення інформаційно-аналітичних компетентностей у системі підготовки фахівців інформаційної, бібліотечної, архівної справи в умовах запровадження та розвитку електронного суспільства.
- Кандидат культурології, доцент кафедри Макарова М.В. опановує наукову проблему книга і читач в умовах громадянського суспільства та сучасних цивілізованих викликів.
- Кандидат історичних наук, доцент кафедри Стамбол І.І., досліджує бібліографічну діяльність, бібліографічні й біобібліографічні покажчики в контексті наукових досліджень та підготовку фахівців інформаційної, бібліотечної, архівної, видавничої справи, а також досліджує різноманітні питання біографістики ХХ ст.
- Кандидат історичних наук, доцент кафедри Копанєва В.О. вивчає розвиток бібліотечно-інформаційних систем в умовах цифрової трансформації України.
- Кандидат культурології, старший викладач кафедри інформаційних комунікацій Малюк Є.О. досліджує трансформацію процесу споживання відеоігор у контексті контрафактного розповсюдження інтелектуальної власності та аналізує соціальні трансформації на прикладі медіаспоживання піратського контенту.
Основні пріоритети наукової роботи кафедри: