ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Наукова дискусія «Перспективи українознавчих студій у Вільному університеті Брюсселя»

Фестиваль науки 2024 Грінченко14 травня 2024 р. на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка у межах Фестивалю науки – 2024 у дружній творчій атмосфері відбулася дискусія між бельгійськими й українськими науковцями, у фокусі уваги якої було обговорення перспектив українознавчих студій у Вільному університеті Брюсселя (Королівство Бельгія). Модератор заходу – Олена Григоревська, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, професор кафедри інформаційних комунікацій.

Вільний університет Брюсселя (ULB, Королівство Бельгія) здійснює масштабну наукову, освітню, соціокультурну й інформаційну діяльність. З перших днів повномасштабного вторгнення рашистів на територію України заклад виявив чітку позицію щодо всебічної підтримки українського народу. Університетська спільнота ULB активно підтримує науково-педагогічних працівників, науковців і здобувачів України, які опинилися у складних умовах під час російсько-української війни.

Під час зустрічі Од Мерлін, професор політології Факультету філософії та соціальних наук ULB, зазначила, що університетська та громадська підтримка України має різні форми – наукові дискусії й конференції, звернення університетів і громадських організацій, проведення досліджень, спілкування та співпраця з науковцями й фахівцями Національного агентства із забезпечення якості вищої України.

Оксана Козлова, викладач Департаменту перекладів Факультету літератури, перекладу та комунікації ULB, представила основні проєкти, що реалізує або підтримує університет у співпраці з іншими європейськими організаціями, зокрема Європейською мережею солідарності з Україною, Інститутом європейських досліджень та ін. (виставкова діяльність, започаткування кінолекторію «Час України – подорож українським кіно» з перегляду українських фільмів (за підтримки Довженко-центру у Києві та фінансування Культурної комісії ULB), відкриття вечірніх курсів вивчення української мови тощо).

Колін Маєстрачі, докторант політології Факультету філософії та соціальних наук ULB, презентувала результати власного дослідження, присвяченого траєкторіям залучення українських військових у російсько-українській війні з 2014 по 2021 рік. Дослідження здійснюється на межі політології, соціології війни та соціології залучення і ґрунтується на методології глибинних інтерв’ю. Колін Маєстрачі шукає відповіді на такі питання: що саме стимулювало цивільних осіб, які не мають військового досвіду, приєднатися до української армії або добровольчих батальйонів весною 2014 р.; як цей досвід вплинув на життя людей; як учасники бойових дій повертаються до цивільного життя.

У дискусії взяли участь науково-педагогічні працівники Факультету української філології, культури і мистецтва Університету Грінченка та представники партнерського Національного університету «Одеська політехніка». Під час заходу учасники мали змогу дізнатися більше про підтримку європейською університетською спільнотою українських науково-педагогічних працівників і студентів, проведення досліджень і наукових заходів, розвиток освітніх і соціокультурних проєктів у Вільному університеті Брюсселя. Визначені перші перспективи спільної дослідницько-інформаційної діяльності.

Щиро вдячні нашим бельгійським колегам за солідарність з Україною та українським народом, підтримку дослідників, викладачів і студентів!

SDG17