Відкритий конкурс читців «Із Янголом на плечі»
Історія конкурсу (архів)
Задум цього конкурсу виник ще восени 2008 року, відтоді конкурс проводився кожного грудня в переддень дня Св.Миколая. Винятком став 2021 рік, коли конкурс проводили навесні, адже він був присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Назву конкурсу обрали саме такою, бо «“старосвітська балада” Малковича – про віру, надію, любов та Божий захист. А для мене, як багаторічної організаторки конкурсу, ще й про те, що на сторожі кожного та кожної з нас – Слово, яке оживає, завдяки художньому читанню», – говорить організаторка конкурсу Наталія Блохіна.
Метою конкурсу стало заохочення залюблених у поезію школярів та школярок читати вірші зі сцени, познайомити учнів 9-11 класів Києва та Київської області з Університетом Бориса Грінченка.
Найбільша кількість учасників була зафіксована в 2016 році – 114 читців та чтиць.
Серед учасників конкурсу є «ветерани», які брали участь декілька разів, ще й посідали призові місця. Саме з перемоги в конкурсі розпочалося знайомство з Університетом для Анастасії Биструшкіної та Ігора Диби, які стали студентами освітньої програми «Українська мова та література», продовжили й успішно завершили навчання на магістерській програмі «Літературна творчість».
Для організаторів конкурсу важливим було «живе проведення», адже художнє слово краще сприймається, коли бачиш читця/чтицю наживо, коли задіяні вербальні та невербальні засоби виразності. Журі може обговорити «свіжі» враження, порівняти читання та обрати найкращих. Працює жива емоція, учні показують себе з «першого дубля», в аудиторії присутні їхні вчителі-наставники та групи підтримки – усе це створює неповторний дух конкурсу та надихає. В умовах повномасштабного вторгнення кафедра вирішила інтегрувати цей проєкт в інші творчі ініціативи («Березневі містерії», «Teen Writers»).
Формa участі у конкурсі: декламація творів чи їх фрагментів (поезія, проза, драматургія), виконання власних творів, мелодекламація, міні-вистави, перформанси. Виступи конкурсантів/конкурсанток оцінювало журі, яке складалось зі представників професорсько-викладацького складу кафедри, молодих поетів та відомих акторів українського театру та кіно та дубляжу.
У 2021 році, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, ХІІІ Відкритий конкурс читців відбувався дистанційно та був присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки. Формою участі було надання відеозапису декламації творів Лесі Українки, міні-вистав/перформансів за творами ювілярки.
Конкурс відбувавсяу два етапи:
І. Відбірковий етап – перегляд та оцінювання відео-виступів журі.
ІІ. Фінальний етап – визначення та оголошення переможців та дипломантів конкурсу під час онлайн зустрічі конкурсантів/конкурсанток, їхніх керівників та журі.
2016 – 78 учасника/учасниці
2017 – 62 учасників/учасниць
2018 - 83 учасника/учасниці
2019 – 71 учасників/учасниць
2021 - 111 учасників/учасниць
З 2022-2023 р. - зміна формату, інтеграція з конкурсом "Березневі містерії"