Міжнародна конференція "Літературний процес"
Історія
Упродовж майже п’ятнадцяти років кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства організовує Міжнародну наукову конференцію «Літературний процес…». Конференція – це захід, який надає можливість учасникам з різних регіонів України та колегам з Польщі, Болгарії, Чорногорії, Словенії, Туреччини й інших країн зустрітися та обговорити літературознавчі тренди у світовій науці. Нас пов’язують тривалі й близькі науково-творчі взаємини. І щоразу ці «перехресні стежки» занурюють в атмосферу нового, незвіданого, несподіваного, цікавого, неперебутнього.
«Кожна конференція захоплює учасників неординарністю її проведення в усіх моментах – від самої організації, вітального проникливого слова директора Інституту філології професора Ірини Руснак і до розмаїтої літературознавчої проблематики, унікальних фігурантів – і господарів-модераторів, і гостей-учасників з України та зарубіжжя, загальновизнаних науковців і поки менш відомих доповідачів. Кожен виступ – власний погляд на проблему, оригінальні підходи до її висвітлення, своє, ніким більше не мовлене слово… А ще – високий дух цього інтелектуального спілкування, легкість і жвавість діалогів, шляхетні й толерантні полеміки, коректні взаємодоповнення, якесь дивовижне розкошування у слові, в думці, в позиції… Тож цілком закономірно, що абсолютно не відчуваються кордони, відстані, тим паче обмеження віртуального простору», – підкреслює постійна учасниця наших наукових зібрань професорка Ізмаїльського державного гуманітарного університету Галина Райбедюк.
Окрім обговорення актуальних наукових проблем, конференція виступає платформою для поширення наукових здобутків у галузі вищої філологічної та шкільної літературної освіти. Саме тому вона викликає неабиякий інтерес як у досвідчених та молодих науковців – студентів та магістрантів українських та закордонних вишів, які також мають можливість презентувати свої наукові погляди і позиції, так і у вчителів-практиків.
Учительська спільнота щиро ділиться цікавими аспектами практичного втілення новітніх підходів до вивчення мистецтва слова, а студентська – креативними методичними ідеями.
«Як неперервний науковий ланцюжок – кожна тема органічно “чіпляється” за наступну», – щиро радіє професорка Олена Бондарєва, яка ініціювала проведення щорічної конференції та завжди активно підтримує її роботу.
Ми щиро запрошуємо приєднуватися до нашого наукового кола!
Тематика
- VІІІ щорічна міжнародна наукова конференція «Літературний процес: трансгресії революцій» (7-8 квітня 2017 р.)
- ІХ щорічна міжнародна наукова конференція «Літературний процес: полівекторність сучасного світу (людина, рух, простір, час)» (6-7 квітня 2018 р.)
- Х щорічна Міжнародна наукова конференція «Літературний процес: моделі, матриці, категорії» (5-6 квітня 2019 р.).
- Всеукраїнська (з міжнародною участю) наукова онлайн-конференція (з міжнародною участю) «Літературний процес: (авто-)біографія, наратив, ідентичність» (16-17 жовтня 2020 р.)
- Всеукраїнська (з міжнародною участю) онлайн-конференція «Літературний процес: межі толерантності» (08 жовтня 2021 р..)
- Всеукраїнська (з міжнародною участю) наукова онлайн-конференція «Літературний процес: хаос, апокаліптика, біфуркації» (28 жовтня 2022 р.)
-
Всеукраїнська (з міжнародною участю) наукова онлайн-конференція «Літературний процес: від нації колонізованої до нації-переможця» (28 квітня 2023 р.).
Грінченкознавчі читання
Грінченківські читання в Київському університеті імені Бориса Грінченка щороку збирають учених з усієї України та інших держав. Метою наукової конференції незмінно залишається відкриття постаті та спадщини Бориса Грінченка – відомого всім, але, разом з тим, і незнаного.
Науковці, що вивчають архівні матеріали й опрацьовують теми, дотичні до діяльності українського подвижника, на щорічних читаннях оприлюднюють результати своїх досліджень, які виразно засвідчують ефективність конференції та перспективи цього напряму, що сягають далеко в майбутнє.
Щороку тут презентуються нові фахові праці, вагомі внески в сучасну науку, висвітлюються різні аспекти творчості Бориса Дмитровича. Проте з роками тема не вичерпується. Багатогранність і творча плідність цієї особистості гарантує: на вчених попереду чекає ще чимало відкриттів!
Історія конференції
Перші Грінченківські читання проводилися ще силами колективу Київського міжрегіонального інституту удосконалення вчителів імені Бориса Грінченка з участю фахівців інших навчальних закладів України (звітна науково-методична конференція 24-25 грудня 1996 року).
Новий етап у дослідженні розпочався із заснуванням у КУБГ НДЛ грінченкознавства. Із 2009 р. конференція проводиться щороку до дня народження Бориса Дмитровича – 9 грудня.
У 2020 р. НДЛ увійшла до складу кафедри української літератури і компаративістики, тож з того часу Грінченківські читання організовуються щорічно об’єднаною кафедрою української літератури, компаративістики і грінченкознавства.
Як взяти участь
Інформаційний лист з деталями участі буде опубліковано ближче до дати проведення конференції. Якщо ви хочете дізнатися більше, будь ласка, зверніться до наших фахівців:
Публікація наукових статей
Учасники конференції можуть публікувати свої статті у виданнях Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка:
- Електронний фаховий журнал «Синопсис: текст, контекст, медіа» (входить до переліку наукових фахових видань України (категорія Б); індексується ERICH PLUS, Ulrichsweb, DOAJ, Google Scholar, Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Simple Search Metadata (SSM), Dimensions, org, 1findr, Scilit);
- Збірник наукових праць «Літературний процес: методологія, імена, тенденції» (входить до переліку наукових фахових видань України (категорія Б); індексується ERICH PLUS, Index Copernicus, DOAJ, Google Scholar, Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського).
З вимогами до статей, вартістю публікації можна ознайомитися на сайтах видань: «Синопсис: текст, контекст, медіа», «Літературний процес: методологія, імена, тенденції».
Контакти
З питань участі у конференції:
Вірченко Тетяна Ігорівна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. провідний науковий співробітник кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор.
Адреса оргкомітету:
04212, м. Київ, вул. Левка Лук’яненка, 13-Б, ауд. 208.
Кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми літературознавства і мовознавства"
Інформаційні листи
- VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2021
- VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2022
- VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2023
- ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2024
Програми конференцій
- VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2021
- VІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2022
- VIII Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2023
- IХ Всеукраїнська науково-практична конференція «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВА І МОВОЗНАВСТВА» 2024