Гостьова лекція української письменниці, директорки видавництва «Дуліби», докторки історичних наук Марини Гримич

Тривають інтелектуальні та творчі заходи Грінченківської декади Інституту філології. 1 грудня 2020 року за ініціативи кафедри української літератури, компаративістики та грінченкознавства та модерування Наталії Олексіївни Блохіної та Ілони Сергіївни Чайки-Лукович  відбулась гостьова лекція української письменниці, директорки видавництва «Дуліби», докторки історичних наук Марини Гримич «Письменницька творчість та письменницьке повсякдення: гармонія чи суперечність?». Під час зустрічі учасники мали можливість дізнатися про письменницький побут та повсякдення, особливості взаємодії радянської влади та митців, історію знаменитого будинку Роліт, здійснити віртуальну прогулянку повоєнним та сучасним Києвом, почути спогади дитинства та дізнатися «секрети» творчого процесу  письменниці.  Жваве обговорення та рефлексію викликали дві останні книги Марини Гримич «Клавка» (2019) та «Юрій» (2020), в основу яких покладені архівні матеріали, свідчення очевидців, мемуари/щоденники/епістолярій учасників літературного життя України 1940-1960-х рр.  та власні спогади авторки.