24 травня 2017 р. у рамках Фестивалю науки Інституту філології кафедра світової літератури провела семінар-презентацію наукових досліджень студентів і магістрантів для старшокласників київських шкіл. Науковий семінар був одночасно міським профорієнтаційним заходом кафедри як реалізація проекту "Наука - школі". У заході взяли участь учні спеціалізованої середньої школи з поглибленим вавченням іноземних мов № 247 Деснянського району м. Києва (члени філологічного гуртка «Аналіз та інтерпретація художнього тексту» дев'ятикласники Осельська Ольга та Ружило Людмила, науковий керівник – Вишницька Ю. В.); учень 10 класу середньої школи № 249 Воробей Роман; завідувач кафедри зарубіжної літератури спеціалізованої середньої школи № 264 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району м. Києва, учитель-методист Арсенюк Людмила Андріївна; завідувач кафедри зарубіжної літератури, учитель-методист Кулєшова Людмила Василівна з ученицею Слов’янської гімназії Дарницького району м. Києва, переможцем міської олімпіади із зарубіжної літератури Катериною Молокановою; учитель спеціалізованої школи № 16 Оболонського району м. Києва Сотникова Валентна Євгенівна з ученицею 9 класу Лінчевською Олександрою.
На семінарі "Сучасне літературознавство: множинність вимірів і рецепцій" були репрезентовані літературознавчі розвідки студентів - членів наукових гуртків кафедри світової літератури, бакалаврів і магістрантів, науковими керівнками яких є викладачі кафедри. Першою представила свою наукову роботу «Гендерні ролі в хронотопічному дискурсі роману Антонії Баєтт “Одержимість”» студентка 4 курсу, триразовий переможиць Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт Олеся Новик (науковий керівник – Бітківська Г. В.). Магістрантка Т.І. Тверітінової Євгенія Радкевич розповіла про «Літературні та фольклорні джерела в п’єсі Дж. Б. Шоу “Пігмаліон”», а студентка 3 курсу - учасниця наукового гуртка з вивчення мови художнього тексту (науковий керівник - Ю. В. Вишницька) Оксана Сидоренко - про «Метаморфозу як ключовий текстовий прийом казки Томаса Енсті “Усе навпаки”». Марія Фещенко представила науковий проект із курсу ІЗЛ, який вона разом із групою однокурсниць виконувала під керівництвом Н.О. Ліхоманової, на тему: «Фанфіки і антифанфіки у світовій літературі». Магістрантки Ю. І. Ковбасенка Назаренко Ірина та Сікорська Поліна поділилися з аудиторією своїми науковими розвідками про «Телесеріал як засіб модернізації літератури» і «Стівен Кінг – автор дешевих жахів чи видатний письменник?».
Презентовані дослідження студентів і магістрантів провокували аудиторію на цікаві запитання, на дискусію, зокрема з приводу фанфіків і антифанфіків, місця Стівена Кінга у сучасному літератураному процесі тощо. Школярі, за словами Любові Кулєшової, "отримали завдання на літо": що читати, натхненні почутим і побаченим, загорілися самі писати й захищати наукові роботи; студенти й магістранти ще раз упевнилися, що наука - це цікаво й корисно, а викладачі отримали задоволення від того, що їхна праця не є марною.
Загалом семінар (у якому також узяли участь першокурсники, бакалаври й магістранти інституту) пройшов в атмосфері доброзичливості, зацікавленості філологією і радості відкриттів.