Контакти

(044) 426-46-60

kik.fufkm@kubg.edu.ua

м.Київ, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б, каб. 220

Політова Олена Аркадіївна

Google Academy Профіль кафедри у Google Академії

fb Профіль кафедри у Facebook

Youtube Профіль кафедри в Youtube

instagram Профіль кафедри в Instagram

Фестиваль науки – 2025. «Президентські бібліотеки та музеї: данина моді, пропаганда чи збереження пам’яті?». Гостьова лекція Володимира Удовика

фото 1 22 0522 травня 2025 р. в межах Всеукраїнського фестивалю науки у студентів Факультету української філології, культури і мистецтва відбулася зустріч із директором Фонду Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського, доктором наук із соціальних комунікацій, Володимиром Удовиком.

В.М.Удовик провів гостьову лекцію «Президентські бібліотеки та музеї: данина моді, пропаганда чи збереження пам’яті?» для здобувачів магістерських програм 029.00.02 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та 035/029.00.02 «Біографістика і текстологія». Тема лекції стала важливим складником опанування магістрами дисциплін «Джерелознавство» та «Методологія бібліотекознавства, архівознавства, інформології» (викладач - професор кафедри інформаційних комунікацій, доктор наук із соціальних комунікацій, О.В. Григоревська). До зустрічі також доєдналися здобувачі 3 курсу бакалаврської ОПП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (викладач - доцент кафедри інформаційних комунікацій, кандидат історичних наук, В.О.Копанєва).

Майбутні фахівці інформаційної справи та молоді дослідники отримали надзвичайно цікаву та корисну інформацію про формування інституту президентства в Україні та світі, становлення таких якого ланок як меморіальні колекції, музеї, бібліотеки. Як зазначив Володимир Миколайович, на сьогодні найбільша увага приділена дослідженням президентських бібліотек США як найбільш відомої та історично виваженій традиції окремого збереження документальної спадщини президентської влади. Існує закономірність впливу іміджу президента на процес збереження його документальної спадщини як окремої структурної колекції, який пов’язаний як із історичною пам’яттю, так із статусом президента. Адже у деяких європейських країнах ініціатором створення окремих президентських документальних колекцій були чинні президенти (Ж. Ширак у Франції, В. Адамкус у Латвії, Л. Валенса у Польщі, У. Кекконен у Фінляндії та ін.).

Під час дискусії грінченківці цікавилися новинками колекції Фонду Президентів України, можливостями для проведення власних локальних розвідок на базі бібліотечної, архівної, музейної складової фонду. У відповідь здобувачі отримали запрошення для більш детального ознайомлення із колекціями та запевнення про можливість проведення бакалаврських та магістерських досліджень з метою розкриття змісту колекцій Фонду Президентів України!

Щиро дякуємо Володимиру Миколайовичу за змістовну і професійну зустріч, сподіваємося на подальшу просвітницьку і дослідницьку співпрацю!

SDG17SDG4