22 квітня 2025 р. всі охочі - залюблені в Шекспіра і ті, хто лише відкриває для себе Великого Барда - мали змогу відвідати онлайн-лекцію доктора філологічних наук, професора Запорізького національного університету, засновниці й очільниці Українського шекспірівського центру, академіка Академії наук вищої школи України, членкині Європейської асоціації шекспірознавців (ESRA), професора Наталії Торкут.
Захід відбувся в межах Днів Шекспіра в Україні - 2025 та роботи Міжнародного наукового семінару "Кроскультурні виміри літератури: шекспіріана".
Лекторка розповідала про український шекспірівський проєкт у контексті деколонізації знань про Україну, зокрема про ті дослідницькі практики, які формують нове бачення Шекспіра в українському культурному просторі та відкривають можливості для переосмислення національного літературного канону в постколоніальному вимірі. Приємно, що під час семінару спікерка навела як приклад яскравого творчого проєкту про Шекспіра роботу переможця Шекспірівського конкурсу імені Віталія Кейса, тепер уже магістранта освітньої програми "Зарубіжна література та світова художня культура" Олександра Кобилинського (науковий керівник - завідувач кафедри світової літератури, доктор філологічних наук Галина Бітківська).
Ролик можна переглянути на ютуб-каналі кафедри:
https://youtu.be/ybmtHsjcGV0?list=PLz7TncRzMr38grpCIfiqp7XAjnkcTbtbz
На лекції професора Наталії Торкут були також грінченківці: студенти 2 курсу романо-германської філології та доценти кафедри світової літератури Юлія Вишницька і Галина Шовкопляс.