Презентація проєкту "ПРОмовні витребеньки"

image 15З нагоди Дня української писемності і мови 21 жовтня 2024 р. доцент кафедри світової літератури, доктор філологічних наук Юлія Вишницька презентувала студентам 4 курсу групи МЛАб-2-21-4.0д освітянський проєкт про українську національну ідентичність "ПРОмовні витребеньки". Проєкт створено на національній освітній платформі "Всеосвіта". Співавторки й співведучі програм - журналістка Діана Колодяжна й філологиня Юлія Вишницька. Понад 30 випусків (здебільшого прямоетерних) присвячено актуальним проблемам українського мовознавства: суржику, діалектам, сленгу, паронімам, мовним покручам, англіцизмам, росіянізмам тощо. Другий сезон "ПРОмовних витребеньок" відбувався у форматі зустрічей із вітчизняними й закордонними науковцями, письменниками, з-поміж яких Лариса Масенко, Людмила Підкуймуха, Анастасія Левкова, Василь Шкурган, Артем Чапай та інші. Окреме місце в проєкті посідають випуски, присвячені лінгвоциду щодо української мови, аналізу мовлення політиків, блогерів, розбору помилок, яких припускаються при написанні радіодиктантів, та власних мовленнєвих помилок ведучих програм.

Студентська аудиторія була щедра на схвальні відгуки про презентацію "ПРОмовних витребеньок":

Tania Bondar 15:59

Дякую за змістовну та інформативну лекцію про українську мову. Було дуже цікаво дізнатися історичні факти, зокрема про лінгвоцид, репресовану Академію наук і словники. Ці події ще раз змушують задуматися про те, якою ціною ми отримали свою мову і наскільки вона є потужною зброєю. Важливо не тільки пам’ятати про це, але й гордитися рідною мовою, берегти її, вдосконалювати, передаючи наступним поколінням.

Sasha Tymoshenko 16:03
Дякую за цікаву та актуальну інформацію. У реаліях сьогодення питання вживання української мови постає особливо гостро, тому варто використовувати різноманітні формати для ознайомлення молодого покоління з важливістю цієї теми. Мені особливо сподобався актуальний формат подкастів, а також запрошення до студії "Всеосвіти" відомих кумирів молоді.

Anastasiia Kovalenko 16:10 

Дякую Вам за дуже цікаву інформацію. Я вважаю, що в реаліях сьогодення питання української мови має розглядатись щодня. Ми маємо заохочувати наше підростаюче покоління до використання рідної мови у повсякденному житті. Надзвичайно цікаво було почути інформацію про Ваші подкасти.

Helen Sverediuk 16:13
Була надзвичайно здивована побачити Юлію Василівну співавторкою такої надзвичайно важливої сьогодні рубрики на Ютубі. Обовʼязково перегляну відео, бо сама відчуваю, що втрачаю деякі знання з рідної мови. Величезне спасибі за актуалізацію мовного питання в Україні!
Аліна Олександрівна Євсєєва 16:13
Я була приємно здивована існуванням такого контенту в нашому інформаційному просторі. Я вважаю, що всі висвітлені теми є дуже важливими у наш час, так як це має вплив на формування нашого покоління. Маю надію, що кількість подібної інформації буде збільшуватися, так як це має місце для просування українського контенту в медіапросторі.

Yana Vasylenko 16:13 

Сьогодні Ви провели нам цікаву презентацію, за що ми Вам дуже вдячні. Представлена інформація була лаконічною та інформативною. Є над чим подумати, адже збереження та поширення української мови є важливим як ніколи. Також чекаю своєї вільної хвилинки, щоб глянути Ваш подкаст на Ютубі, бо я дуже заінтригована))

Анна Гриб 16:16

Дуже дякую за цікаву та інформативну лекцію, яка включає такі важливі теми, як лінгвоцид, репресії, легалізація лінгвоциду. Це ще раз нагадує, які страшні випробування долає  українська мова. Також дуже дякую за подкасти, які можна переглянути та дізнатися багато корисної інформації.

Arsenii Arzhekovskyi 16:18

Дуже дякуємо за презентацію надзвичайно цікавої інформації. Приємно здивувався, як побачив Юлію Василівну у ролі співавторки та співведучої такого проєкту. Тішуся, що існують такі подкасти, які актуалізують питання рідної мови. З радістю подивлюся відео на каналі :)

 

SDG17SDG11

SDG9SDG4