Контакти

(044) 426-86-65

ksl.fufkm@kubg.edu.ua

м.Київ, вул. Левка Лук'яненка, 13-Б, каб. 220

Бітківська Галина Володимирівна

Google Academy  Профіль кафедри у Google академії

Профіль кафедри у мережі Facebook  Сторінка кафедри у мережі Facebook

Відеоканал кафедри на YouTube Відеоканал кафедри на YouTube

28-29 жовтня ХІІ Чичерінські читання

28-29 жовтня 2021 року відбулися ХІІ Чичерінські читання, що традиційно організовує кафедра світової літератури Львівського національного університету імені Івана Франка, який цьогоріч святкував своє 360-ліття. Тема читань – «Світова література у літературознавчому дискурсі ХХІ століття».

Глибокі й цікаві доповіді відомих науковців Наталії Висоцької («Постколоніальна теорія в літературознавчій американістиці: pro і contra»), Марії Моклиці («Жанрові і метажанрові інтенції алегорії (європейський контекст)»), Лесі Генералюк («Фактор України в інтермедіальних стратегіях Івана Буніна»), Івана Мегели («Бриколаж як метод реконструкції пам’яті (на прикладі роману В. Зебальда «Аустерліц»)) і Любомира Бораковського («Наративні засоби вираження ідентичності в сучасній німецькомовній літературі») на пленарному засіданні визначили коло проблем, які обговорювали учасники наукового зібрання.

Чи не найбільш чисельною за кількістю учасників була секція «Ідентичність і пам'ять в літературі», де керівником підсекції «Виміри ідентичності» була професор кафедри світової літератури Київського університету імені Бориса Грінченка Оксана Гальчук (тема доповіді «Травмований митець» і проблема ідентичності в прозі постмодернізму»). Виступи українських дослідників Ольги Куцої («Концепт батько/родина у трагічному натхненні Ульфа Старка»), Василини Хоми («Виміри діаспорної ідентичності в мемуарах Майкла Ондатже «У колі сім’ї»), Ірини Кушнір («Етнокультуна швейцарська ідентичність на прикладі творчості Ш.-Ф. Рамюза»), Антона Драннікова («Час і простір екзистенційної самотності в романі К. Ішервуда «Самотній чоловік»), Наталії Романишин («Концептуальні домінанти національної ідентичності в поетичному дискурсі англійського романтизму: антропоцентричний ракурс осмислення») та науковця з Білорусі Юрія Стулова («Транскультурная личность: проблема идентификации (на материале романа Чимаманды Нгози Адичи «Американха») супроводжувались жвавою дискусією, цікавими спостереженнями, свіжими ідеями.

Автор тексту: Оксана Гальчук

 Подія висвітлена на сторінці кафедри у Фейсбук