Манґа українською: виклики і перспективи

photo 2024 10 13 13.04.11Погодьтеся, що нас завжди тягне до чогось нового та загадкового! Манґа  визнана і як форма образотворчого мистецтва, і як літературне явище. Існує безліч творів різних жанрів та тем: пригоди, романтика, спорт, історія, гумор, наукова фантастика, жахи, еротика та інші, які розраховані на різні вікові групи, стать, тощо.  В ній читачів цікавить присмак екзотики, можливість доторкнутися до кардинально іншої традиції. Майже вся Манґа малюється та видається чорно-білій стилістиці. Причин тому декілька - по-перше, це спадщина традиційного японського живопису, по-друге, це значно здешевлює її виробництво, по-третє, через часте видання випусків розпорядок праці Манґаки такий, що на колір часу просто немає.

09 жовтня 2024 р. у бібліотеці Київського столичного університету  імені Бориса Грінченка за ініціативи студентів кафедри інформаційних комунікацій  відбулося спілкування з автором української манґи та власником видавництва «Mangachi» Іллею Арнаутовим. Зустріч з видавцем організували студенти 3 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Луб'яницький Костянтин  та Дорошев Євгеній, які захоплюються цією формою  мистецтва.  Куратор заходу доцент кафедри інформаційних комунікацій Макарова Марія.

Ілля  розповів про свою головну роботу - манґу «Shock Wave», поділився думками  про особливості видання манґи на українському ринку,  розкрив деякі секрети на тему створення власної манґи. 

   Під час обговорення студенти задавали автору багато цікавих запитань, на які він із задоволенням відповідав. Для  бібліотеки університету Ілля Арнаутов  передав 10 примірників першого тому манґи «Shock Wave» і висловив   сподівання на подальшу співпрацю з Університетом і студентами.

SDG17