СОФІТ – щорічне свято талановитої молоді

Церемонія нагородження8 травня 2024 року на кафедрі інформаційних комунікацій Факультету української філології культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася урочиста церемонія нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу творчих робіт учнівської і студентської молоді «СОФІТ».

Мета конкурсу – створити умови для розвитку творчого потенціалу талановитої молоді, розширити уявлення про значення обраної професії для суспільства, популяризувати спеціальності, які забезпечує Факультет української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Учасники у своїх роботах мали можливість представити своє бачення майбутніх професій за чотирма номінаціями: «Фото», «Есе», «Відео» та «Прямий ефір».

З-поміж призерів конкурсу – представники різних освітніх закладів України й молоді фахівці інформаційної сфери. Зокрема, у номінації «Прямий ефір» перемогу здобула представниця ліцею «Наукова зміна» Олександра Котяхова з роботою про омріяну професію.

Призерами у номінації «Відео» стали студенти 3 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» КСУБГ, – Данило Замятін і Катерина Котенко, які творчо представили свою майбутню професію; друге місце посіла Анна Остапчук, студентка Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв з роботою, що також присвячена обраній професії; трете місце здобула командна робота студентів 1 курсу освітньої програми «Ведучий телевізійних програм (Олександр Гайовий, Дар’я Пашко, Марія Циганенко, Марія Тартасюк).

У номінації «Фото» перше місце посіла студентка 3 курсу КСУБГ спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Софія Середа; друге місце – Олександра Горяінова, студентка 4 курсу КСУБГ спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»; третє місце розділили Марина Вилко, студентка 1 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та Левицька Еліонора, учениця 10 класу Білицької загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів № 10 Добропільської міської ради Донецької області.

У номінації «Есе» диплом першого ступеня отримали випускники магістерської освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа Олександр Шевчук і Анастасія Салтикова, які написали есе про бібліотеку майбутнього. Зокрема, автори підкреслили: «…наш сучасний простір аналізує все навколо і допомагає відвідувачу не розгубитися й почувати себе комфортно: порадити книгу, комп’ютерну або настільну гру, музичний супровід або відеоряд, скоординувати у просторі або знайти інформацію. А ще система може підказати, в якій зоні простору зараз найменше людей, а в якій – можна долучитися до настільної гри, яка нікому не буде заважати.

Для бібліотекарів така система буде аналізувати запити, дії, кількість відвідувачів, час та інші параметри, які можна буде використати в подальшому плануванні розвитку простору.

Можливо, колись такий простір стане реальністю і світ буде більш інклюзивний для всіх-всіх-всіх! А поки ми не забуваємо мріяти, бо саме в мріях народжується сучасність».

Друге місце здобув Олександр Гайовий, студент 1 курсу освітньої програми «Ведучий телевізійних програм», який у своєму надзвичайно щирому есе описав свій шлях з дитинства у професію телевізійника: «Відвідуючи гурток та одночасно із захватом спостерігаючи за динамічним яскравим шоу на телеекрані, я остаточно зрозумів, що «нудна математика», то не для мене і став замислюватися саме над професією телеведучого … під час зйомок документального фільму «Історичний бекстейдж України – Григорій Сковорода», роботи в студії, кропіткий монтаж відзнятого матеріалу, я остаточно зробив свій вибір…».

Третє місце посіла Ксенія Гаврюкова – студентка 1 курсу освітньої програми «Ведучий телевізійних програм» з есе, в якому розмірковувала з приводу навчання своїй професії: «Тут ти сценарист, режисер, продюсер, ведучий, журналіст, контент-мейкер, копірайтер, піарник тощо. Мультизадачність – ось головне, чому нас навчають. Треба було пройти через процес розчарувань і розгубленості, щоб усвідомити, що це твоя відповідальність, ким ти станеш у майбутньому. Через призму нашої спеціальності та всіх її аспектів я розглядаю актуальну для себе проблему пошуку, чи правильніше сказати, створення себе. … Тож моє завдання, першою чергою, стати ведучою свого життя, і сценаристкою, і режисеркою...».

Жюрі відзначило окремими номінаціями деякі роботи конкурсантів, так наприклад: здобувачі освітньої програми «Ведучий телевізійних програм» Юлія Карпук, Марина Циганенко, Катерина Цегельник, Олександр Гайовий отримали диплом за командну роботу в номінації «Технічні експерименти у створенні відеоконтенту», студенти Маріупольського державного університету теж не залишилися без нагород, зокрема, Артур Чулков здобув диплом у номінації «Науковий підхід», Максим Кладітін і  Світлана Фролкіна за «Художній погляд», а Дар’я Віннік «За захопленість філологією». Студентки 1 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» теж були відзначені: Людмила Демчак перемогла у номінації «За втілення романтичного образу», а Левінчук Поліна отримала диплом за «Актуальний погляд на бібліотечну справу».

Інші учасники конкурсу отримали іменні сертифікати за участь у «СОФІТ».

СОФІТ – це не тільки Спільнота Обдарованих Філологів, Інформаційників, Телеведучих, а й щорічне свято талановитої молоді, яке обов’язково буде продовжуватися!