Пам'яті Небесної Сотні

nebo padayeЦьогоріч удесяте ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні. Пам’ять про Героїв жива, тож  28 лютого 2024 року для студентів ОП «Ведучий телевізійних програм та ОП «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» демонструвалася документальна стрічка  «Небо падає».

Ідея заходу належить викладачу кафедри інформаційних комунікацій Аллі Мажарі. На показ фільму запрошена заступниця директора Музею Майдану Катерина Романова, яка саме і надала можливість  його перегляду студентами. Перед показом пані Катерина розповіла історію музею Майдану, розкрила ідею фільму та  розповіла про роботу кінооб'єднання "Babylon'13". «Небо падає» - це стрічка про Майдан, майданівців і про одного з них – дев'ятнадцятирічного студента Устима Голоднюка, наймолодшого загиблого Героя Небесної Сотні. Устим - молодий хлопець у блакитній касці миротворця, який загинув на Євромайдані від пострілу снайпера. До того 30 листопада активіста побили, після чого йому наклали на потилицю дванадцять швів... Як тільки рани загоїлися, хлопець повернувся на Майдан, а вже 20 лютого 2014 року Устим загинув внаслідок вогнепального поранення у голову. Фільм розкриває велич подвигу Устима та його ровесників упродовж місяців революції: образ героя висвітлено не через докладний опис його діяльності, а шляхом зображення емоцій і тих переконань, заради яких він був на Майдані. Стрічка дуже вразила та зворушила студентів: майже в усіх були сльози на очах від тих почуттів, які вони пережили  під час перегляду. Після показу студенти мали змогу поділитися своїми враженнями, висловити захоплення героїчним вчинком їх ровесника.

image.png