Традиційно осіння пора є часом наукових зустрічей, часом презентації дослідницьких здобутків та визначення нових перспектив для розвідок. Викладачі кафедри інформаційних комунікацій активно долучаються до міжнародних та всеукраїнських наукових заходів.
3-5 жовтня 2023 р. у м. Києві відбувся науковий форум, який об’єднав дослідників і практиків з багатьох країн світу. Фахівців інформаційної справи, викладачів і студентів, книгознавців та аналітиків, видавців і митців на єдиній платформі зібрала Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек». Конференція працювала у форматі пленарного та 10 секційних засідань, 3 круглих столів і семінару в синхронному форматі (офлайн-онлайн) на базі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського – це багаторічний партнер Університету Грінченка. Особливо плідною є співпраця кафедри інформаційних комунікацій із такими дослідними структурами бібліотеки як: Інститут бібліотекознавства (директор –Василенко О.М., кандидат історичних наук), Інститут біографічних досліджень (директор – Попик В.І., доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України), Національна юридична бібліотека (керівник –Половинчак Ю.М., доктор наук із соціальних комунікацій). Продовженням наукової співпраці стала участь представників кафедри у заходах конференції.
Професор кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій Григоревська О.В. та доцент кафедри, кандидат історичних наук Копанєва В.О. взяли участь в очному засіданні секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління». Ключовою доповіддю секції став виступ почесного генерального директора НБУВ, радника Президії НАН України, академіка НАН України, доктора філософських наук Онищенка О.С. («Бібліотечні стратегії в період війни та повоєнної відбудови»). Діяльність інформаційних установ в умовах воєнного стану була лейбмотивом багатьох виступів учасників конференції. Олена Вікторівна Григоревська, як науковий спів-керівник секції, відзначила, що характерною ознакою цьогорічної конференції є всебічне залученість до діалогу керівників і науковців іноземних бібліотек. Так, на пленарному засіданні з вітальним словом до учасників конференції зверталися Ролі Кітінг, головний виконавчий директор Британської бібліотеки; Олаф Хаманн, керівник відділу Східної Європи Берлінської державної бібліотеки; Ларс Ільшамар, заступник директора Національної бібліотеки Швеції. На секції фахівці ознайомилися із проєктами, що реалізує служба репозиторію Британської бібліотеки, досвідом Національної та університетської бібліотеки Хорватії з управління ризиками й цифровою системою міжбібліотечного абонементу Academica Національної бібліотеки Польщі. Зокрема, Григоревська О.В. представила аналіз дослідницької діяльності Королівської бібліотеки Бельгії.
Основні позиції виголошених доповідей представлено у матеріалах конференції, які доступні онлайново за покликанням http://irbis-nbuv.gov.ua/E_LIB/PDF/er-0004726.pdf.
Також, програмою конференції було передбачено низку презентацій, книжкових і мистецьких виставок. Викладачі кафедри доєдналися до відкриття мистецької виставки «На сніданок була війна» – плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив», яка справила надзвичайно емоційне враження.
Щиро дякуємо нашим партнерам, організаторам міжнародних і всеукраїнських заходів, за можливість наукового спілкування.
Бажаємо успіхів усім університетам, бібліотекам, архівам, інформаційно-аналітичним центрам та їхнім фахівцям! Наснаги вам, стійкості та професійних здобутків заради перемоги України!