Обговорення питань національної та інформаційної безпеки

18 0418 квітня 2023 р. професор кафедри інформаційних комунікацій, доктор наук із соціальних комунікацій, О.В.Григоревська провела відкрите заняття -  семінар-дискусію «Стратегії національної та інформаційної безпеки України» (в межах дисципліни «Державна інформаційна політика»).

Студенти 2 курсу спеціальності «Інформаціна, бібліотечна та архівна справа» виявили високий рівень обізнаності у питаннях основ державної політики України у сфері забезпечення національної та інформаційної безпеки (З.Осипчук), активно обговорювали основні положення Доктрини інформаційної безпеки України (2017), Стратегії інформаційної безпеки України (2021) (В.Лисюк, А.Мороз) та Стратегії національної безпеки України  "БЕЗПЕКА ЛЮДИНИ - БЕЗПЕКА КРАЇНИ" (2020) (Д.Шкідіна). Окремий блок представленої на семінарі інформації стосувався  діяльності бібліотек як центрів підтримки громадян в умовах воєнної загрози, досвіду роботи із внутрішньо переміщеними особами (С.Середа, М.Воробйова), роботи бібліотек як центрів інформаційної підтримки громадян в умовах запобігання поширенню на території України короновірусу  COVID-19 (К.Котенко). Присутні на занятті науково-педагогічні працівники кафедри доценти кафедри М.В. Макарова, Р.А.Новикова, В.О.Копанєва, старший викладач Є.О.Малюк також долучилися до дискусії, що точилася навколо актуальних для інформаційної сфери питань - які існують можливості у бібліотечних, інформаційних, архівних установ у протистоянні зарубіжній інформаційній агресії? Які проєкти можна запропонувати бібліотекам як центрам інформаціно-психологічної підтримки громадян в умовах війни? Сподіваємося, що актуальність обговорюваних питань спонукає студентів до подальших наукових досліджень!