Першокурсники знайомляться із Науково-технічною бібліотекою КПІ

vypusk

8 вересня 2021 року для студентів I курсу освітньої програми «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» в межах дисципліни «Вступ до спеціальності», було проведено виїзне заняття у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського, викладач – О.В. Воскобойнікова-Гузєва, доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри бібліотекознавства та інформології, модератор заняття – Мирослава Щиглинська, випускниця магістерської програми Університету Грінченка, а нині – бібліограф відділу культурно-освітньої роботи Бібліотеки КПІ.

Наше знайомство із найбільшою університетською бібліотекою  України розпочалося з дивовижних вражень від Маятника Фуко, який встановлений у приміщенні бібліотеки. Прилад просто і доступно демонструє факт обертання Землі навколо своєї осі, таким чином підтверджуючи геліоцентричну теорію Миколи Коперніка, дослідження і висновки Галілео Галілея та інших видатних фізиків і астрономів минулого і сучасності. Під час візиту ми поринули у царство книг та електронної інформації, так як основний фонд бібліотеки становить понад 2,5 мільйонів примірників. Відвідування основних структурних підрозділів бібліотеки дало можливість студентам унаочнити масштабність напрямів діяльності установи. Бібліотека КПІ постійно виступає як організатор та співорганізатор численних міжнародних та всеукраїнських науково-практичних заходів. Працівники Бібліотеки беруть участь в усіх важливих фахових наукових подіях, де представляють власні дослідження та досвід своєї роботи. Також нас приємно здивував проєкт Бібліотеки КПІ «Бібліотека Eco-Friendly», відкриття якого відбулося 30 вересня 2019 р., у Всеукраїнський день бібліотек. Проєкт спрямований на популяризацію свідомого споживання, зменшення відходів та поширення екозвичок на власному прикладі.

Дякуємо за знайомство із Бібліотекою!