16 травня 2025 року Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти видало сертифікат № 12202 про акредитацію освітньо-професійної програми «Ведучий телевізійних програм» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 021 Аудіовізуальне мистецтво і виробництво. Цю програму забезпечує кафедра інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва Університету Грінченка.
Плідна робота з експертною групою, до якої входили кандидат культурології Надія Бедріна, кандидат мистецтвознавства Тетяна Журавльова і здобувач Богдан Нікітюк, тривала впродовж 5–7 березня 2025 року. За результатами ознайомлення з освітньо-професійною програмою та спілкування з колективом і здобувачами було підготовлено рекомендації для вдосконалення програми. Особливої уваги заслуговує відзначення критерію 8 «Внутрішнє забезпечення якості освітньої програми» як зразкового.
Робота з Галузевою експертною радою також пройшла в доброзичливій атмосфері. За результатами обговорення матеріалів, наданих експертною групою, критерій 7 «Освітнє середовище та матеріальні ресурси» було визнано зразковим.
Цей значний результат досягнуто завдяки спільній роботі керівництва факультету і кафедри, гаранта, викладачів і здобувачів освітньої програми та партнерам. Потужна співпраця всіх зацікавлених сторін стала ключовим фактором отримання акредитації.
Дякуємо рецензентам ОПП «Ведучий телевізійних програм» Зої Алфьоровій, доктору мистецтвознавства; Василеві Вітру, заслуженому діячу мистецтв; Олександру Давиденку, керівнику Національної спілки кінематографістів «Просвітницьке кіно України»; Анатолію Мішину, заслуженому журналісту України; Віталію Захарову, кандидату філологічних наук.
Висловлюємо свою вдячність партнерам-роботодавцям Аліні Толкачовій, керівнику телевізійних проєктів, головному фахівецю з проєктної діяльності та зв'язків з громадськістю Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради, Центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь»; Надії Іллюк, керівнику «Інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС» Київського палацу дітей та юнацтва; Разміку Погосяну, продюсеру, засновнику RProduction Studio; Віктору Медвідю, шеф-редактору телеканалу «Прямий»; Орині Петровій, кастинг-директору, яка працювала над створенням фільмів «Буча», «Новорічна зміна», серіалів «Зозулі», «Я – Надія», «Шлях» та інших.
Дякуємо за допомогу професіоналам-практикам – працівникам медійної сфери в та громадським діячкам Маргариті Ситник, Ілоні Довгань; продюсеру Олександру Безруку; звукорежисеру Івану Позднишеву; журналісту Олександру Загородньому; блогерці та стендаперці Наталі Скорик; шоуранеру та режисеру Євгенові Туніку; режисеру, сценаристу та актору Віктору Андрієнку і багатьом іншим, причетним до нашої діяльності.
Успішна реалізація освітньої програми стала можливою також завдяки співпраці з Українським антикризовим медіацентром, телеканалами «24 канал», «Трофей», «Апостроф», «Прямий» та Національним академічним драматичним театром імені Лесі Українки.
Щиро вітаємо гаранта освітньо-професійної програми Євгена Малюка, групу забезпечення, колектив кафедри інформаційних комунікацій і здобувачів освіти із цією заслуженою відзнакою за спільні досягнення!