18 травня в Україні та світі вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
У 1944 році радянська влада здійснила масову депортацію близько 200 тисяч кримських татар до Середньої Азії. Протягом кількох днів тисячі людей були знищені, а цілий народ – позбавлений своєї історичної Батьківщини. Упродовж 12 років кримські татари перебували в статусі «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина з них загинула від голоду, хвороб і нестерпних умов під час примусових переселень і на місцях заслання.
З метою вшанування пам’яті жертв цієї трагедії студенти і викладачі Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка провели низку тематичних заходів. Зокрема, організували кураторські години «Геноцид кримськотатарського народу» (куратори 1-3 курсів), відвідали онлайн-музей депортації кримських татар «Tamırlar» http://tamirlar.com/, переглянули кінофільми «Хайтарма» (http://surl.li/aybpt), «Чужа молитва» (https://www.youtube.com/watch?v=aJMd-FxhZFY) «Реальна історія депортації кримських татар» (https://www.youtube.com/watch?v=mqX27VVE7lI).
Пам’ятаючи ці трагічні сторінки історії, ми схиляємо голови перед загиблими й усіма, кого було насильно позбавлено дому. Ми щиро віримо, що усі випробування, які пережив кримськотатарський народ, не залишаться марними. Віримо у справедливість, свободу, перемогу України у жорстокій боротьбі з агресором! Слава Україні!
(За матеріалами Українського Інституту Національної пам’яті http://surl.li/hdacl; Кримськотатарського Ресурсного Центру https://ctrcenter.org/uk/chomu-deportacziya-1944-roku-genoczyd-krymskotatarskogo-narodu; Міжнародного руху #LIBERATECRIMEA https://liberatecrimea.ctrcenter.org/).