У межах програми Erasmus+ Staff Mobility for Teaching з 28 квітня до 2 травня 2025 року відбулася академічна мобільність в Університеті Палермо (Італія) викладачів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – доцента кафедри української мови Факультету української філології, культури і мистецтва, кандидата педагогічних наук Тетяни Горохової та старшого викладача кафедри германської філології Факультету романо-германської філології, доктора філософії Тетяни Городілової.
Процес ознайомлення викладачів-грінченківців із роботою Палермського університету та специфікою реалізації програми Еразмус+ відбувався під час зустрічей з доктором філософії, доцентом кафедри славістики Палермського університету Олегом Рум’янцевим та представником міжнародного офісу К'ярою Айоваласіт.
Доцент Тетяна Горохова провела цикл лекцій для італійських студентів з курсу «Українська мова і культура». Курс поєднав граматичний і лексичний матеріал з інтерактивними методами навчання, проєктною роботою та використанням цифрових інструментів. Заняття стали живим міжкультурним діалогом між Україною та Італією.
Студенти виявили щиру зацікавленість у процесі вивчення курсу української мови, активно долучалися до обговорень, ставили запитання про сучасну Україну, українські звичаї та відомі персоналії. Особливо студентів зацікавила постать Бориса Грінченка – педагога, письменника, лексикографа, чиє ім’я носить наш Університет. Студентів вразили його ідеї, відданість освіті та служіння рідному слову.
Його слова – «Україна — у цьому слові для мене все» – стали для багатьох справжнім відкриттям й емоційним ключем до розуміння української ментальності.
У знак вдячності студентам подаровано видання «Непокірний. Грані долі Бориса Грінченка» авторства професорів Тетяни Вірченко та Романа Козлова, а також ілюстровану енциклопедію «Борис Грінченко: 99 фактів життя і творчості». Щиро дякуємо колегам за змістовний і якісний освітній продукт, який тепер працює на популяризацію України за кордоном.
Старший викладач Тетяна Городілова співпрацювала з професором кафедри германістики Сабіною Гофман на практичних заняттях з німецької мови та лінгводидактики для магістрів – майбутніх викладачів німецької мови.
Також у межах програми мобільності викладачі обговорили можливості викладення результатів наукових досліджень з українських та германських студій у спільних публікаціях академічних видань Університету Палермо.
Щиро дякуємо колегам з Університету Палермо за організаційну підтримку, відкритість до нових проєктів та підтримку української культури в європейському академічному просторі!