КУРСИ З ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ЗІ СЛУХУ

image2Уперше в Україні в Університеті Грінченка розпочали роботу курси з вивчення української мови для осіб з інвалідністю зі слуху. Метою їх є поглиблення рівня володіння державною мовою. Начебто просто, але категорія людей особлива: різний вік, різне сприйняття, різний емоційний стан та очікування… Проте, яка мотивація, які очі… Дивишся в них – і бачиш глибоку душу, непросту, з важкими випробуваннями долі…

Кожен із учасників – особистість, яка хоче жити, відчувати, вивчати свою рідну мову, історію, культуру, надолужувати знання. Ці люди прийшли опановувати державну мову, нетерпляче чекають зустрічі з викладачем, пишуть диктанти, вчать вірші, уважно слухають і намагаються сказати вербально й жестово: «Ти знаєш, що ти людина…». Усе, що розповідає тьютор з перекладачем, вони чують уперше, адже їх навчали давно, правдиву інформацію не подавали, бо радянський режим спотворював і забороняв правду. Відтак їх не завжди були готові сприймати й розуміти належно.

Наразі викладачі кафедри української мови Факультету української філології, культури і мистецтва Університету Грінченка провели 5 занять. Вони відчувають особливу відповідальність, викладаються вповні, імпровізують, щоб ніхто не залишився без уваги. До Дня української писемності та мови учасники курсів одягнули вишиванки, записали вірш Василя Симоненка, розповіли й показали цікаві факти про українську мову, написали диктант. Увечері писали в чаті свої враження, а зранку ділилися емоціями від переглянутого фільму «Заборонений» про постать Василя Стуса. Тема про дисидентів зачепила кожного, адже скільки нового дізнались про ті часи!

Дивуємося й захоплюємося їхній старанності, відповідальності, мотивованості!

І на завершення: не всі слухачі народжені з вадою слуху, до когось ця біда прийшла пізніше, і ніхто не застрахований від такої долі… Тож академічна спільнота Університету Грінченка намагається допомагати тим, хто поряд і потребує нашої турботи! Це теж крок до Перемоги! Наш крок!