БАГАТОМОВНІСТЬ ВОЄННИХ МІГРАНТІВ З УКРАЇНИ В ПОЛЬЩІ

Подія 120 вересня 2024 року на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася онлайн-презентація книжки доктора гуманітарних наук Павела Левчука «Багатомовність воєнних мігрантів з України в Польщі». Павел Левчук представив своє дослідження багатомовності, акцентуючи увагу на викликах, з якими стикаються українські мігранти в Польщі після початку війни. Окрему увагу було приділено методології дослідження, обґрунтуванню ролі рідної мови в адаптації мігрантів та її збереження в нових умовах.

До обговорення приєдналися студенти, аспіранти та викладачі Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, а також гості з інших закладів вищої освіти як України, так і Європи: Наталія Шумарова,  доктор філологічних наук, завідувач кафедри мови медіа Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка; Людмила Дика, доцент кафедри української мови НаУКМА; Олеся Палінська, кандидат філологічних наук, викладач Ольденбурзького університету імені Карла фон Осецького (м. Ольденбург, Німеччина); Богдана Гончаренко, кандидат філологічних наук, викладач кафедри полоністики КНУ імені Тараса Шевченка.

Учасники обговорили ключові мовні виклики, які постають перед українськими мігрантами в Польщі, зокрема проблему збереження рідної мови, сімейну мовну політику та питання інтеграції в польське суспільство. Особлива увага була приділена впливу багатомовного середовища на дітей українських мігрантів. Дискусія виявила високий інтерес до теми багатомовності та актуальних соціолінгвістичних викликів.

 

SDG11