Студентський театральний фестиваль «Скоро ЛіТо-2024»

IMG 6118Театр в укритті – саме в такому форматі 19 червня 2024 р. відбувся щорічний театральний студентський фестиваль «Скоро ЛіТо» під художнім керівництвом Блохіної Наталії Олексіївни, старшого викладача кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства. Студенти групи УМЛб-1-23-4.0д підготували показ драми Неди Нежданої «Закрите небо», імпреза-присвята до 140-річчя українського жіночого руху та декламація поезії часів війни.

Ганна Барвінок (Анна Шаповал), Уляна Кравченко (Ольга Матвієнко), Ольга Франко (Єлизавета Григор’єва), Соня Делоне (Єлизавета Кулик), Валентина Радзимовська (Вікторія Кононенко), Ізидора Косач (Варвара Міщенко), Олена Курило (Олена Горблюк), Софія Яблонська (Олена Леонтюк), Дарія Цвєк (Каріна Гайдай), Параска Плитка-Горицвіт (Неля Янголь), Марія Капніст (Христина Скидан), Олена Степанів (Дарина Шевчик), Ярослава Бандера (Тетяна Постернак), Михайлина Коцюбинська (Анастасія Астишина), Надія Світлична (Марина Левонтюк) – саме вони стали героїнями театралізованої імпрези-присвяти. Історія часто оминає жіночі сюжети і в історичному об’єктиві представлять переважно чоловіків, однак важливих жіночих постатей безліч. «Ми повинні пам’ятати про їхні досягнення, надавати їм заслужені голоси, робити видимими».

«Минуле заради майбутнього для нас, сьогоднішніх студентів-першокурсників – це і вдячність, і можливість краще зрозуміти нашу історію та себе», – наголосила Анастасія Тереня (ведуча імпрези). Студентки самостійно досліджували життєві історії своїх героїнь, створювали монологічну канву ролей, добирали музичний і візуальний супровід, ретельно працювали над образним втіленням під час спільних репетицій, спробували себе у ролі звукорежисерів (Харченко Анна). Сподіваємося, що для декого з них такий досвід – це не тільки можливість відчути себе частиною театрального дійства, а також і перший крок до університетської магістерської програми «Біографістика і текстологія».

Драма Неди Нежданої «Закрите небо» – це історія несподіваної зустрічі чотирьох героїнь часів повномасштабного вторгнення. Замкнений простір, напівтемрява, звуки падаючих крапель води, мінімалістичне оформлення сценічного простору і чотири трагічних жіночих історії, які розповіли й показали глядачам Діана Рибалко, Дар’я Андрієвська, Маргарита Змієвець і Дар’я Добрянська. Ліричним супроводом до драми стали вірші зі збірки Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» та власні поезії студенток, щемко та щиро виконані Анастасією Кірєєвою, Ліною Власюк, Юлією Дударець, Дар’єю Гутовською й Анною Акіліною.

Театральний показ підготували у межах навчальної дисципліни «Практикум з української літератури: Виразне читання» Центром компетентностей «Літературний театр» (керівник Н.О. Блохіна).