ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Круглий стіл «Медіаосвіта - медіапрактика»

Фестиваль науки 2024 Грінченко24 травня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка у межах Фестивалю науки відбувся круглий стіл «Медіосвіта – медіапрактика» (До дня Києва).

Захід об’єднав провідних фахівців Університету Грінченка, Київського національного економічного університету, Київського національного університету культури і мистецтв, Маріупольського державного університету та Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв з метою обговорення актуальних питань розвитку вищої освіти в галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва із представниками наукової спільноти і практиками медіасфери м. Києва. Модератор заходу – Олена Григоревська, професор кафедри інформаційних комунікацій Факультету української філології, культури і мистецтва.

З вітальним словом до учасників зустрічі звернулися Олена Політова, завідувач кафедри інформаційних комунікацій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, і В’ячеслав Кудлай, завідувач кафедри інформаційної діяльності Маріупольського державного університету:

Ключовими подіями круглого столу стали:

– співдоповідь Ірини Гордійчук та Інни Шкляренко, здобувачів вищої освіти ОП «Ведучий телевізійних програм» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, у якій було презентовано результати проєктної діяльності студентів у соціальних мережах як інструмент для реалізації концепції практикоорієнтованого  навчання;

– концептуальний виступ Євгена Малюка, кандидата культурології, гаранта ОП «Ведучий телевізійних програм» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, присвячений питанню розвитку фахових якостей майбутніх спеціалістів медіасфери;

– дослідницька презентація Олени Росінської, доцента кафедри соціології Київського національного економічного університету, стипендіатки програми NAWA Polonista (Польща, Сілезький університет в Катовіце) «Оборона Київщини в українській та польській документалістиці»;

– презентація видавничого проєкту «Лютнева мемологія» Оксани Журавської, доцента кафедри соціології Київського національного економічного університету, стипендіата програми NAWA Polonista (Польща, Сілезький університет в Катовіце);

– виступ Дениса Вітковського, старшого викладача кафедри інформаційних комунікацій, присвячений методам і технологіям візуалізації в сучасних медіа.

В обговоренні актуальних питань і викликів, що стоять перед освітньою спільнотою у процесі підготовки майбутніх фахівців медіасфери взяли участь: Вікторія Добровольська, в.о. завідувача кафедри арт-менеджменту та івент-технологій Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв; Оксана Збанацька, професор кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв; Мирослав Гринишин, завідувач кафедри сценічно-музичного мистецтва Факультету музичного мистецтва та хореографії Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, заслужений діяч мистецтв України; Руслана Новикова, доцент кафедри інформаційних комунікацій, заслужена артистка України.

Проведена зустріч не вичерпує всіх проблемних питань, що постають перед медіаосвітою в контексті модернізації змісту вищої освіти України, викликів і нових умов надання освітніх послуг, розвитку нових компетентностей молодих фахівців у період російсько-української війни. Круглий стіл «Медіосвіта – медіапрактика», що ініціювала кафедра інформаційних комунікацій у 2023 р., стає традиційним майданчиком для обміну думками освітян, практиків і здобувачів освіти.

Щиро дякуємо нашим колегам і студентам за теплу атмосферу, готовність ділитися дослідницькими здобутками, зацікавленість проблематикою удосконалення форм і змісту підготовки майбутніх фахівців медіасфери! Запрошуємо продовжити дискусію у жовтні 2024 р.

SDG11

SDG4