ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Відкритий мікрофон «Слово біографам»

816 травня усі причетні й небайдужі до біографіки відзначають День біографа. Цього року наші партнери – колеги із Інституту біографічних досліджень – відзначали 30 років від часу заснування інституції. Спільнота гуманітаріїв знає один перевірений спосіб святкування – у праці. Факультет української філології, культури і мистецтва в межах Фестивалю науки радо вітав колег 22 травня, запросивши до відкритого мікрофона «Слово біографам».

Захід мав дві лінійки. Першу – теоретичну. Перед студентами виступили:

доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, директор Інституту біографічних досліджень Володимир Попик («Проблеми української біографіки в новітніх напрацюваннях Інституту біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського»), який наголосив, що сучасний читач потребує біографічної літератури, адже прагне в житті опори, пошук якої відбувається через порівняння своїх прагнень, ідеалів, пережитих травм із досвідом інших;

кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу теорії та методики біобібліографії Надія Любовець («Спогади в сучасних вимірах»: комунікативні практики»), яка не лише нагадала, що використання мемуарного масиву – спосіб думати про наше майбутнє, а й охарактеризувала низку важливих проєктів: «Майдан: усна історія», «Усна історія російсько-української війни (2015–2019)», «Війна. Документи. Свідчення» та інші.

Друга лінійка мала виразно практичний характер. Так, кандидат філологічних наук, доцент, старший науковий співробітник Оксана Плющик («Практики сайтів освітніх закладів у представлені інформації про загиблих захисників України») показала, як навчальні заклади зберігають пам’ять про своїх загиблих випускників.

Кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Наталія Марченко («Поліфонія біографічного простору: сучасні моделі реконструкції життєпису») здійснила огляд світу сучасної дитячої біографічної книжки. Родоводи, автобіографії та спогади; біографічні серії; життєписи інтерактивні й візуальні були представлені в широкому різноманітті. Родзинкою виступу стали рекомендації з написання життєпису.

Колектив Факультету дякує колегам за подвижницьку працю і неймовірний день!

SDG17

SDG4