ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024: Всеукраїнський (з міжнародною участю) науково-теоретичний семінар для аспірантів «Особливості здобуття ступеня PhD: український і закордонний досвід»

121 травня 2024 р. кафедра української мови Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка разом із Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького, Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Закарпатським угорським інститутом імені Ф. Ракоці ІІ, Сеґедським університетом (Угорщина), Будапештським університетом імені Лоранда Етвеша (Угорщина), Бакинським слов’янським університетом (Азербайджан) провела науково-теоретичний семінар для аспірантів.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся Олександр Спрягайло, проректор з наукової та інноваційної діяльності Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, кандидат біологічних наук, доцент.

Модератор зустрічі – Людмила Шитик, завідувачка кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор філологічних наук, професор.

З освітньо-науковою програмою третього рівня вищої освіти «Філологія» в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького учасників семінару ознайомила Ганна Мартинова, доктор філологічних наук, професор кафедри українського мовознавства і прикладної лінгвістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, гарант ОНП «Філологія». Особливостям підготовки й атестації здобувачів ступеня доктора філософії в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка присвятив свою доповідь Михайло Вінтонів, завідувач кафедри української мови Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор. Наталія Костусяк, завідувач кафедри української мови та лінгводидактики Волинського національного університету імені Лесі Українки, доктор філологічних наук, професор, зосередила увагу на моделях підготовки докторів філософії (PhD) в Україні та Великій Британії. Особливості підготовки докторів філософії в Угорщині розкрили Єлизавета Барань, доктор філософії в галузі мовознавства, доцент Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, доцент Ніредьгазького університету; Зіта Попович, аспірантка Будапештського університету; Володимир Шилов, аспірант Сеґедського університету. На процедурах підготовки доктора філософії зі спеціальності 5707.01 «Слов’янські мови» в Бакинському слов’янському університеті зупинилася Мушгуназ Нагієва, аспірантка Бакинського слов’янського університету.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до роботи науково-теоретичного семінару.

SDG17

SDG4