ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Гостьова лекція «Мовний код наративу і типологія оповідачів»

Фестиваль науки 2024 Грінченко16 травня 2024 року в межах Фестивалю науки на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася гостьова лекція Флорія Сергійовича Бацевича, завідувача кафедри загального мовознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, доктора філологічних наук, професора.

У лекції на тему «Мовний код наративу і типологія оповідачів» Флорій Сергійович проаналізував основні проблеми лінгвістичної наратології – нового напряму філологічних досліджень. Увагу присутніх було зосереджено на типології нараторів різних жанрово-функційних типів текстів з опертям на лінгвальні маркери утілення особистостей оповідачів.

На прикладах конкретних текстів українських і зарубіжних письменників професор Ф. Бацевич розглянув можливості лінгвонаратологічних студій в аспекті уточнення типології оповідних структур.

Щиро вдячні знаному вченому за глибоку і змістовну лекцію, цікаву дискусію й можливість розширити філологічні обрії новою концепцією, методами і методиками дослідження.

Відеозапис лекції розміщено на ютуб-каналі кафедри української мови: https://www.youtube.com/watch?v=6I9Cm8doEf4

SDG17

SDG4