ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Всеукраїнський вебінар «Нові стратегії літературної освіти в Україні»

Фестиваль науки 2024 Грінченко15 травня 2024 року в межах Фестивалю науки – 2024 на платформі видавництва «Літера ЛТД» відбувся Всеукраїнський вебінар «Нові стратегії літературної освіти в Україні», на якому розглянули питання постколоніального й аксіологічного виміру сучасної української гуманітаристики.

Спікерами заходу були:

Юрій Ковбасенко, кандидат філологічних наук, професор, професор кафедри світової літератури Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, автор підручників для закладів загальної середньої і вищої школи, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, заслужений працівник освіти України;

Олександр Первак, учитель-методист зарубіжної літератури, член методичної ради журналу «Всесвітня література в школах України», переможець конкурсів «Учитель року», Відмінник освіти України, співавтор підручників із зарубіжної літератури для ЗЗСО;

Вікторія Догадіна, учитель англійської, німецької мов та зарубіжної літератури Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, контент-менеджер сайту авторського колективу Юрія Ковбасенка «Література в НУШ».

Учасники вебінару дізналися про нові стратегії літературної освіти в Україні, як-от ноосферно-екологічна, СЕН (соціально-емоційне навчання), стратегії навчання через ігрову діяльність (зокрема гейміфікація, едьютеймент), компаративна стратегія, скаффолдинг. Проте, на переконання Юрія Ковбасенка й Олександра Первака, ключовою освітньою стратегією, має бути україноцентризм (через формування української ідентичності й національно-патріотичне виховання). Учасники вебінару ознайомилися також із прийомами використання платформи ТікТок у викладанні зарубіжної літератури, про які розповіла Вікторія Догадіна.

Пряму трансляцію всеукраїнського вебінару здійснювало видавництво «Літера ЛТД».

Переглянути запис можна за покликанням: https://youtube.com/live/pM8xORD4Bmk?feature=share

SDG17

SDG4