ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Гостьова лекція «Український правописний кодекс синхронно-діахронний вимір»

Фестиваль науки 2024 Грінченко15 травня 2024 року в межах Фестивалю науки із гостьовою лекцією до стін Університету Грінченка завітав Микола Іванович Степаненко, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри журналістики і мовної комунікації Національного університету біоресурсів і природокористування України.

У лекції на тему «Український правописний кодекс: синхронно-діахронний вимір» Микола Іванович закцентував увагу на проблемних питаннях формування норм сучасної української літературної мови.

У житті будь-якої етнічної спільноти правопис відіграє виняткову роль. Він є одним із її найважливіших консолідувальних чинників. Орфографію, як і мову загалом, вирізняє динамізм, тобто в різні історичні періоди правописні норми еволюціонують, нерідко виявляючи суперечливий характер.

Українська мова має давню – понад тисячолітню – орфографічну традицію, аналіз якої є актуальним для розуміння норм сучасної української літературної мови.

SDG4