ФЕСТИВАЛЬ НАУКИ-2024. Інтерактивна лекція «Традиційний український одяг збереження, стилізація та популяризація»

Фестиваль науки 2024 Грінченко14 травня 2024 року в межах Фестивалю науки – 2024 за ініціативи Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва відбулася інтерактивна лекція «Традиційний український одяг: збереження, стилізація та популяризація».

Спікером заходу була Лайма Даукшас, голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Факультету української філології, культури і мистецтва, аспірантка 2 року навчання. Модерувала захід Марія Бойко, координатор Школи академічної доброчесності, заступник голови Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету, доктор філософії.

Національний одяг є відображенням ідентичності, втіленням естетичного ідеалу, прагнень і цінностей народу. Під час заходу учасники дізналися історію формування традиційного одягу українців, проаналізували регіональні відмінності, розглянули шляхи популяризації національного костюму сьогодні.

Також пані Лайма ознайомила з процесом створення кожного елементу вбрання українців, оскільки підготовка одягу є не лише клопіткою працею, а й ритуалом самовираження майстринь.

SDG4