РЕНЕСАНС 1920-Х: ІДЕОЛОГІЯ Й ЕСТЕТИКА

РЕНЕСАНС 1920 Х17 квітня 2024 року на Факультеті української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбувся семінар «Ренесанс 1920-х: ідеологія і естетика», який було організовано спільно з Інститутом літератури Національної академії наук України та Українським мовно-літературним факультетом імені Г. Квітки-Основ’яненка Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Організували і провели науковий захід Сніжана Жигун, доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства КСУБГ, та Ростислав Мельників, кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова ХНПУ, якому належить ідея створення платформи для літературознавців-дослідників періоду 1920-1930-х років.

Під час зустрічі обговорили такі питання:

– політичні й літературні дискусії: точки перетину;

– метафори ідеології;

– дискусія про пролетарську культуру в політиці й мистецтві;

– політичні рухи й партії та українізація в дзеркалі літератури, образотворчого мистецтва, кіно, театру, музики тощо;

– ідеалізм у матеріалістичні часи: автори й тексти.

На початку обговорення виступив Микола Жулинський, директор Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка, академік НАН України, який представив важливі здобутки дослідників 1920-х років і наголосив на питаннях, що окреслюють горизонти сучасних студій цього періоду.

Під час семінару було виголошено сім доповідей дослідників з Інституту літератури Національного університету «Києво-Могилянська академія», Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди та Факультету української філології, культури і мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка (Сніжана Жигун, Тетяна Соколовська).

Заплановано, що наступний семінар відбудеться восени. А цей формат стане постійним майданчиком апробації досліджень літератури Українського ренесансу.