Академічна мобільність у Гданську: від навчання до волонтерства

1Цей перший місяць навчання у Гданську виявився надзвичайно насиченим та цікавим для нас. Поки що ми занурюємося у вивчення не лише польської, але й сербської мов. При цьому паралельно ми маємо можливість навчати охочих студентів української мови.

Ми розглядаємо балканську культуру як важливу складову Заходу, вивчаємо балканське кіно та розглядаємо його в контексті сучасної культурної панорами. Навчаємося описової польської граматики, вивчаємо основи наукових досліджень та досліджуємо культуру меншин.

Наш досвід навчання в університеті Гданському відрізняється від того, до якого ми звикли в Університеті Грінченка. Ми більше усвідомлюємо різницю у викладі та системі освіти взагалі. Один із великих плюсів – можливість активно спілкуватися під час занять та обмінюватися досвідом з викладачами та одногрупниками. Нам дуже приємно ходити на пари та мати живе спілкування, знайомитися з новими людьми й обмінюватися з ними досвідом.

І це лише початок! Ми з нетерпінням чекаємо на нові заняття та можливості, які чекають на нас у майбутньому.

Єлизавета Лейєр

Катерина Однолько