Лекція Олександра Бороня «Чи ще можливі відкриття у шевченкознавстві?»

IMG 20240306 212613 115Напередодні Шевченкових днів студенти 1 курсу ОП «Українська мова і література» зустрілися із відомим шевченкознавцем, заступником директора Інституту літератури НАН України, завідувачем відділу шевченкознавства Олександром Боронем.

Під час лекції «Чи ще можливі відкриття у шевченкознавстві?» дослідник окреслив основні тренди та проблеми галузі,

розкривши їх на матеріалі багатого власного досвіду. Пан Олександр переконливо спростував міфи довкола батьківства Шевченка, обставин його зустрічі з Сошенком, музею на Пріорці, демонструючи методи пошуку фактів, доведення гіпотез і спростування припущень. Сюжети лекції стали хорошим зразком дослідницької наполегливості, винахідливості й об‘єктивності для майбутніх філологів.

Детальніше ознайомитися з сучасним станом шевченкознавства можливо в бібліотеці Університета Грінченка – Олександр Боронь подарував три своїх видання, які стануть у пригоді всім зацікавленим.

Дякуємо Олександру Бороню та кафедрі української літератури, компаративістики і грінченкознавства за цікавий й актуальний захід.

SDG4