Гостьова лекція Гримашевич Галини Іванівни «Північне наріччя української мови»

28.02.2024 5402627370545960061 121 року у форматі онлайн відбулася гостьова лекція Гримашевич Галини Іванівни, відомої дослідниці поліського наріччя української мови, кандидата філологічних наук, доцента, завідувача кафедри української мови  та методики її навчання ЖДУ ім. Івана Франка на тему «Північне наріччя української мови» для студентів-бакалаврів спеціальности «Українська мова та література» Київського столичного університету імені Бориса Грінченка та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, які вивчають дисципліну «Українська діалектологія».

Галина Іванівна не тільки як науковець, але й як носій однієї з поліських говірок, розкрила таємниці рідного діалекту, розповіла про значення Полісся для етногенезу слов’ян, схарактеризувала виразні риси східнополіського, західнополіського та середньополіського говорів, а головне – мотивувала студентів вивчати й досліджувати говіркове мовлення, яке найкраще зберігає історію української мови.

Дякуємо за сприяння в організації лекції Тищенко Тетяні Миколаївні, кандидату філологічних наук, доценту, професору кафедри української мови Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Відповідальною за організацію заходу від Факультету української філології, культури і мистецтва була доцент кафедри української мови Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Русаченко Наталя Павлівна, кандидат філологічних наук, доцент.

У єдности наша сила!

SDG4