НАУКА І ПРОСВІТНИЦТВО ЕПОХИ БОРИСА ГРІНЧЕНКА: УРОЧИСТІ ПОДІЇ 2023 р.

photo 2023 12 19 13.44.048 грудня 2023 року в науково-інформаційному просторі України відбулася подія, що є знаковою для дослідників історії та сучасності української культури, українського національного руху межі ХІХ – ХХ століть, мовознавців, лексикографів, педагогів, грінченкознавців. Науковців об’єднала й надала можливості для дискусій платформа Всеукраїнської наукової онлайн-конференції «Епоха Грінченка: нація, ідентичність, просвіта», присвячена 160-річчю від дня народження Бориса Грінченка.

Науково-педагогічні працівники кафедри інформаційних комунікацій активно долучилися до заходів конференції. У роботі пленарного засідання взяв участь Ігор Стамбол, доцент кафедри, кандидат історичних наук, виступ якого був присвячений дослідженню родинного альбому Грінченків як історичного й мистецького джерела.

До роботи дискусійних панелей конференції долучилися провідні науковці кафедри. З позицій соціокомунікаційного підходу різновекторність новітніх досліджень наукової і творчої спадщини Бориса Грінченка презентували Олена Політова, завідувач кафедри, кандидат історичних наук, яка зосередила увагу на відбитті актуальних питань грінченкознавства в сучасній бібліографії; Олена Григоревська, професор кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій, та Вікторія Копанєва, доцент кафедри, кандидат історичних наук, у співдоповіді продемонстрували можливості аналізу наукової й літературної спадщини Бориса Грінченка в бібліометричному вимірі. Культурологічні підходи до вивчення спадщини Бориса Дмитровича розкрито у матеріалах виступів Марії Макарової, доцента кафедри, кандидата культурології («Борис Грінченко – знакова постать в європейському культурному просторі») та Руслани Новікової, доцента кафедри, заслуженої артистки України («Сучасна рецепція творчості Бориса Грінченка: аудіовізуальний контент»).

Містком між науковою конференцією та іншою масштабною подією, яка також була присвячена відзначенню 160-річчя від дня народження Бориса Грінченка – всеукраїнським конкурсом «Лідер українства в серці України», – став виступ Євгена Малюка, старшого викладача кафедри, кандидата культурології.

Каскад заходів продовжився 9 грудня 2023 р. у Національному музеї літератури, де відбулась Урочиста мистецька академія, присвячена 160-річчю видатного педагога, культурно-політичного діяча, першого голови Київської «Просвіти» Бориса Грінченка.

11 грудня 2023 р. співробітники кафедри та здобувачі взяли участь у підбитті підсумків і нагородженні учасників конкурсу студентської та учнівської молоді «Лідер українства в серці України».

Наукові дискусії, просвітницькі й мистецькі заходи, створення сучасного аудіовізуального контенту – таке розмаїття форм відзначення внеску Бориса Грінченка та його родини в культуру України ще раз засвідчує глибину й невичерпність спадщини видатного педагога й культурно-політичного діяча.

SDG4