ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРОЗНАВЧИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ (З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ) «ГРІНЧЕНКО-ЕНЦИКЛОПЕДИСТ»

image 247 грудня 2023 року на Факультеті української філології, культури і мистецтва в межах Грінченківської декади, присвяченої 160-річчю з дня народження Бориса Грінченка, відбувся Всеукраїнський літературознавчий круглий стіл (з міжнародною участю) «Грінченко-енциклопедист». З вітальним словом до присутніх звернулася Ірина Руснак, декан факультету, професор, доктор філологічних наук. Привітали учасників заходу Людмила Овсієнко, заступник декана з наукової роботи, професор, доктор педагогічних наук; Юрій Ковбасенко, президент Української асоціації викладачів зарубіжної літератури, професор, кандидат філологічних наук, заслужений працівник освіти; Галина Бітківська, завідувач кафедри світової літератури, доктор філологічних наук, доцент.

Під час круглого столу ґрунтовно й цікаво висвітлено проблеми різновекторної діяльність Бориса Грінченка (Наталія Богданець-Білоскаленко, завідувач відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, професор, доктор педагогічних наук); концептуальні виміри біографічного методу Бориса Дмитровича (Тетяна Вірченко, професор кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства, доктор філологічних наук, професор); діяльність Київської Просвіти, членом якої був Борис Грінченко (Олександр Бонь, доцент кафедри історії України Факультету суспільно-гуманітарних наук КУБГ, кандидат історичних наук, доцент); представлено Бориса Грінченка як перекладача грузинських класиків (Ніно Наскідашвілі, Софіо Чхатарашвілі, Іване Мчеделадзе, доктори філології, старші спеціалісти Центру україністики імені професора Отара Баканідзе Тбіліського державного університету імені Іване Джавахішвілі); про україноцентричну версію інтерпретації образу Дон Кіхота в однойменній поемі Бориса Грінченка (Тетяна Матюшкіна, доцент кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, кандидат педагогічних наук, доцент); літературний і педагогічний талант Бориса Грінченка (Світлана Молочко, завідувач кафедри філологічних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського).

Наймолодша учасниця круглого столу, студентка ІІ курсу Обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технічна академія імені А.С. Макаренка» Поліна Цимбалій, виголосила доповідь на тему «Дитина і дитинство у творчості Бориса Грінченка» (науковий керівник – викладач коледжу, кандидат філологічних наук Ірина Кірічек).

Учасники заходу мали змогу насолодитися поетичним словом. Вірш Бориса Грінченка «До українського народу» палко й натхненно продекламувала Марина Жванія, вчитель української мови, української і зарубіжної літератури Бахмутської загальноосвітньої школи № 7 Бахмутської міської ради Донецької області.

У роботі Всеукраїнського круглого столу брали участь здобувачі Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка та Обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка».

Підсумки заходу підбила Тетяна Тверітінова, радник президента Української асоціації викладачів зарубіжної літератури з едукаційної роботи, доцент кафедри світової літератури, кандидат філологічних наук, доцент.

Модерувала захід Галина Шовкопляс, радник президента Української асоціації викладачів зарубіжної літератури з наукової роботи, кандидат філологічних наук, доцент.

Щиро дякуємо всім учасникам заходу за конструктивний діалог і плідну співпрацю.

SDG17SDG4