Український тиждень у Лейпцигу

88DF03E8 2BD4 4D97 AED9 31346D50C897З 23 по 27 жовтня 2023 р. у м. Лейпциг (Німеччина) відбулася низка заходів «Українського тижня», гостьовими лекторами й учасницями панельних дискусій стали викладачі кафедри української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва – Олена Бровко, завідувач кафедри, професор і Сніжана Жигун, професор кафедри. Організаторами подій виступили Німецько-американський інститут у Саксонії (DAIS) й Інститут славістики Лейпцігського університету.

Гостьові лекції циклу «Сучасна українська література підриває імперію» та подальшу дискусію було присвячено митцям українського Донбасу й Луганщини від шістдесятництва до сьогодення, розумінню антиколоніального дискурсу української культури, деконструкції імперських наративів, зокрема, осмисленню ідеології та суспільної практики сьогодення у праці «Заборонити рашизм»; жіночій воєнній прозі, специфіці поезії періоду повномасштабного вторгнення, важливості компаративних студій.

Панельна дискусія «Трансформація гендерних ролей в українській воєнній літературі» (модератор: доктор Софія Маннс-Зюсбрих) за участі грінченківців і відомої письменниці Наталки Сняданко оберталася переважно навколо текстів Тамари Дуди (Горіха Зерня) «Доця», Сергія Жадана «Інтернат», а також драматичних текстів антології «Неназвана війна».

Фінальним заходом «Українського тижня» стала панельна дискусія «Викладання під час війни» (модератор: Анна Гайдаш, професор кафедри германської філології Університету Грінченка), учасниці якої висвітлили особливості відновлення освітнього процесу навесні 2022 року, поділилися досвідом дистанційного і змішаного навчання, розповіли про проєкти, реалізовані кафедрою української літератури, компаративістики і грінченкознавства за період повномасштабного вторгнення: Філологічну школу «Наші герої», літературно-мистецький конкурс «Березневі містерії», виставу «Війна і ми» Центру компетентностей «Літературний театр» та інші.

Дякуємо організаторам і слухачам за підтримку України, інтерес до антиколоніального дискурсу української культури і нашої повсякденної роботи.

SDG17