VI Cтудентський театральний міні-фестиваль "Скоро ЛІТО"

348300911 790072405842164 8118891572836616114 n19 травня у форматі «Театр перед мікрофоном» відбувся VI Cтудентський театральний міні-фестиваль "Скоро ЛІТО", у якому студенти та студентки групи ФУБ-1-22-4.0д представили фрагменти шести п'єс українських драматургів: «Мина Мазайло» Миколи Куліша, «Цикута для Сократа» Валерія Герасимчука, «Станція, або Розклад бажань на завтра» Олександра Вітра, «Голос тихої безодні» Неди Нежданої, «Захриплий голос тиші» Олега Миколайчука, «Кицька на спомин про темінь» Неди Нежданої. Режисерка постановок – ст.викладачка кафедри української літератури, компаративістики та грінченкознавства Наталія Олексіївна Блохіна, яка вп'яте проводить фестиваль у межах навчальної дисципліни «Практикум з української літератури. Виразне читання». Приємним сюрпризом стало те, що поважною гостею на фестивалі була Неда Неждана - авторка двох п'єс, які презентувало студентство. Серед гостей фестивалю - викладачі університету, друзі та батьки акторів, студентки старших курсів, які під час традиційного обговорення-рефлексії, ностальгійно згадували свої постановки декілька років тому. Тетяна Миколаївна Вінтонів, яка є кураторкою групи, зазначила: «Сьогодні, попри тривоги і переживання, відвідування театру залишило позитивні враження на весь день. Щиро вдячна нашим дорогим студентам за позитивні емоції. Враження неймовірні, наші студенти перевтілились у героїв, як справжні актори! Майстерна гра! Майбутні викладачі теж актори, які проживають свої ролі. Цей досвід вам стане в пригоді». Асистенткою постановок та звукорежисеркою цьогоріч була студентка ІV курсу Валерія Стужна, яка зазначила: «Я мала унікальну можливість взяти участь у фестивалі «Скоро ЛІТО». Разом із першокурсниками та «душею» фестивалю Блохіною Наталією Олексіївною ми плідно працювали над п'єсами, які студенти обирали самостійно. Актори показали себе блискуче! Неймовірно передали колорит, атмосферу, емоції та переживання, всупереч тому, що перед мікрофоном це зробити у сотні разів тяжче, ніж на сцені». Попри війну, емоційні бар'єри, повітряні тривоги, розпорошеність по світу - мистецтво театру дає можливість показати нашу незламність, почути наші голоси та розповісти світу наші історії. Віват, ФУб-1-22-4.0д! Плекаємо надію, що Ваша мистецька історія матиме гідне продовження та чекаємо на фестиваль «Скоро ЛІТО-2024».