Звершення Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Березневі містерії»

FB IMG 1681039022304У ці світлі Великодні дні сердечно вітаємо учасників та учасниць Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Березневі містерії». Свято художнього слова вже вісім років поспіль організовує кафедра української літератури, компаративістики і грінченкознавства Факультету української філології, культури і мистецтва під патронатом декана факультету, доктора філологічних наук, професора Ірини Руснак. Творчі роботи учнів оцінювало професорсько-викладацьке журі кафедри в складі Олени Бровко (голови журі), Ольги Башкирової, Миколи Луцюка, Наталії Блохіної (модераторки конкурсу), Світлани Євтушенко. Традиційно для оцінювання творів було сформовано і студентське журі, до складу якого ввійшли магістранти освітньої програми «Літературна творчість» і студенти-бакалаври спеціалізації «Літературознавство».

Цьогоріч у конкурсі взяли участь 220 учнів 10–11 класів з 20 областей України. Творчі звитяги тривали у номінаціях «Проза і драматургія» та «Поезія».

«Березневі містерії»-2023 є особливими, адже твори, які були подані на конкурс, писалися під час повномасштабного вторгнення. Це авторська рефлексія та мистецьке відображення досвіду життя під час війни.

Війна змусила нашу юнь швидко подорослішати, переосмислити свій життєвий досвід і власну громадянську позицію. Всі члени журі відзначили неймовірно щемку та тривожну тональність більшості цьогорічних творів, перевагу теми війни та проживання її повсякдення над іншими темами.

Уклінно хочемо подякувати вчителям, керівникам літературних студій за кропітку щоденну працю, підтримку та наставництво, плекання в учнів поваги до рідного Слова.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!

ПРОЗА І ДРАМАТУРГІЯ

І місце розділили

Батечко Кіра 10 клас Краснопавлівського ліцею Харківської області. Вчителька – Гайдаш Наталія Вікторівна.

Глуховецька Ольга 10 клас ліцею «Надія» м. Львів. Вчителька – Яценко Мар’яна Стефанівна.

ІІ місце розділили

Король Катерина 10 клас гімназії м. Виноградів Закарпатської області. Вчителька – Кузьміна Євгенія Миколаївна.

Янчук Дарина 11 клас ліцею №3 м. Любомль Ковельського району Волинської області. Вчителька – Яковіщак Галина Яремівна.

ІІІ місце розділили

Тімуш Юлія 10 клас загальноосвітньої школи №7 м. Ромни Сумської області.

Вчителька – Ковган Ольга Григорівна.

Трофименко Владислав 11 клас ліцею с. Мостіве Вознесенського району Миколаївської області. Вчителька – Трофименко Ольга Олександрівна.

Чернявський Руслан 10 клас ліцею №1 м. Ворожба Сумської області. Вчителька – Логвин Оксана Юріївна.

ПОЕЗІЯ

І місце

Кириченко Каріна 11 клас ліцею №2 м. Остер Чернігівської області. Вчителька – Смовська Ірина Юріївна.

ІІ місце розділили

Донченко Анна 11 клас загальноосвітньої школа № 6 м. Золотоноша Черкаської області. Вчителька – Донченко Марина Володимирівна.

Паращук Софія 10 клас ліцею імені Дмитра Бахматюка м. Калуш Івано-Франківської області. Вчителька – Сербін Ольга Василівна.

Ялуніна Євгенія 11 клас Київської інженерної гімназії м.Київ. Вчителька – Луценко Ольга Вікторівна.

ІІІ місце розділили

Герман Олександр 11 клас ліцею «Колегіум» смт. Володимирець Вараського району Рівненської області. Вчителька – Войтович Наталія Мефодіївна.

Кардаш Анна 11 клас ліцею Лугинської селищної ради Коростенського району Житомирської області. Вчителька – Хомишен Яна Михайлівна.

Пашкевич Анастасія 10 клас ліцею № 2, смт. Гостомель Бучанського району Київської області. Вчителька – Вірченко Катерина Оксентіївна.

Переможці та їхні наставники будуть відзначені спеціальними дипломами, а їхні вибрані твори чи уривки з них будуть опубліковані у щорічному альманасі студентської творчості «Сонячне проміння» Київського університету імені Бориса Грінченка.

Усі інші учасники та їхні наставники, які не вибороли призових місць, до 15 травня отримають дипломи в різних номінаціях, зокрема «За художню майстерність», «За розробку жанру новели», «За втілення патріотичного духу в творах», «За поетичне втілення воєнної тематики», «За психологізм поетичного тексту» тощо.

З вірою у Перемогу, вдячністю та побажаннями здоров’я, миру та добра!