8 вересня - Міжнародний день грамотності

Щороку 8 вересня у всьому світі відзначають Міжнародний день грамотності. Ця традиція була започаткована ЮНЕСКО, щоб активізувати зусилля, спрямовані на поширення грамотності, мобілізувати міжнародну суспільну думку, продемонструвати важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів побудови модерного суспільства. Тема Міжнародного дня грамотності 2022 — «Трансформація навчальних просторів грамотності» — особливо актуальна для України, де триває кровопролитна війна, що позбавила багатьох громадян змоги навчатися.

Кафедра української мови Факультету української філології, культури і мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка провела цей захід спільно з Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького та Таврійським національним університетом імені В. І. Вернадського.

Протягом дня більше 100 осіб доєдналися до написання тесту, завдання якого пов’язані з дотриманням мовних норм.

День грамотності 1

День грамотності 2